Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a véleményetek erről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről? Együttélés, több éves kapcsolat.

Figyelt kérdés

A lány fiatal, dolgozik, minden nap főtt ételt készít, többnyire csak a barátjának, mert a lány a munkahelyén tud kajálni. Változatosan, bőségesen, finoman igyekszik főzni. Amíg nem volt kocsi, 100 fokban ment el biciklivel körutakra bevásárolni, rendszeresen süteménnyel készült a barátjának. Előre elkészíti ételhordóba az ebédet, a srácnak reggel csak el kell pakolni. (A lány hozzáállását akarom megvilágítani, véleményem szerint panaszra nem lehet ok.)

Mindezek ellenére a srác pofákat vág meg szóvá teszi, hogy miért került x. típusú sajt a milánóira, mert az a sajt drágább és nem illik a milánóihoz, ilyet nem szoktunk rátenni. Továbbá van képe olyat mondani a lánynak, hogy nem gondol rá, mert most először az életben előfordult olyan, hogy elfogyott a kenyér és nem szólt róla a lány, mert azt gondolta hogy kivételesen omlett is lehet a reggeli kenyér helyett. Ezt a gondolatmenetet a srác nem is érti, hiszen most nincs sajt és szalámi, anélkül meg vacak az omlett.


Igen, ezek pitiáner dolgok...épp azért elkeserítő, hogy ilyen apróságokból ez sül ki...Nagyon rosszul érint hogy ilyet mer mondani hogy nem gondolok rá. Nagyon sokszor fáradt vagyok és semmi de semmi kedvem nekiállni sütni, csak azért csinálom hogy neki jó legyen. És nagyon bánt hogy rohadtul nem értékeli.


Most konkrétan nem az bánt engem, hogy a kaja miatt mi van, hanem a párom hozzáállása, hogy milyen embernek kell ahhoz lenni,hogy így viselkedjünk azzal aki mindent megtesz hogy nekünk jó legyen. Ízléstelen bunkó dolognak tartom...de legfőképp az bánt, hogy jószívű rendes ember így nem viselkedik.


Ja, és amikor én szóvá teszem, hogy ez felháborító hogy ilyenekért ezt csinálja, azzal jön hogy ez evidens hogy én ezt megteszem, sőt, ez semmi, mert ez kölcsönös hiszen ő is segít nekem (azzal a különbséggel hogy én ezért hálával és megbecsüléssel vagyok iránta). Ő tanácsokkal segít legfőképp, munkát, az élet dolgait illetően. Ami nyilván nagy segítség, de ez van felhánytorgatva. (Nem, nem a pénzes pasi és a csaj klasszikus esetéről van szó, én is dolgozom, elkényeztetve nem vagyok, nőnapra egy szál virágot sem kaptam az évfordulókra szintén soha semmit sem.)


Nektek mi a véleményetek?



2015. júl. 25. 06:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátodat konzervatív értékek szerint nevelték, kevés empátia szorult belé, vagy egyszerűen csak egy bunkó paraszt,már ne haragudj.

Életvezetési tanácsokért cserébe legyél cseléd, jó vicc.

Én is adok pár tanácsot rögtön, főznél nekem valamit érte holnap?

Nem becsül meg téged,úgy tűnik.

Lehet kicsit elkényeztetted, nem?

Más szempontból milyen a kapcsolatotok?

Mennyire hallgatja meg a gondjaid?

Mennyire lehet számítani rá?

Milyen vele a szex?

2015. júl. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál!

A stílusán kívül az égvilágon semmi gond vele, maximálisan mellettem áll mindenben, minőségi időt tölt velem, nagyon érdeklődő, minden dolgomban segíteni akar, segít, úgy kezeli, mintha a saját dolga lenne. Együtt élünk, de még így is folyton velem akar lenni. Évek után is udvarol, bókol, a szex nagyon jó. Minden nagyon nagyon szép, csak neki sajnos nagyon nehéz a természete. Már nagyon elegem van ebből.

Egyébként egyáltalán nem konzervatív...

2015. júl. 25. 06:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen a stílusa, sajnos el kell fogadnod.

Felnőtt ember, nem nagyon fog változni szerintem.

Amikor szóvá tesz ilyen piszlicsáré dolgot,nyugodtan reagálj.

Nyugodtan mond el neki,sorry ez így sikerült, majd holnap lesz más.

Vagy sorry, elfelejtettem, holnap veszek.

Ha van elég intelligenciája, rá fog jönni, ezek pitiáner hülyeségek.

Te sem vagy gép, hibázhatsz.

Azt írtad mással nincs gond, figyelmes,empatikus, ez jó.

Ez nagyon jó.

A konzervatívot úgy értettem,hogy kb hazamegy a férj a munkából,lepihen, aztán elvárja a kiszolgálást.

Még akkor is,ha a felesége nem sokkal előtte esett be az ajtón.

Ugye érted?

2015. júl. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nőként én is kerültem ilyen helyzetbe, mindent megtettem a páromért, együtt voltunk, laktunk, de rájöttem, hogy az ilyen srác, aki ezt konkrétan Elvárja és Tétlenül nézni hosszú ideig, az egy tipikus anyuka óriásbébije. Bár engem nem kritizált az exem, de az anyja befolyását bizony éreztem, s ő is keresett a fiacskájának következő csajt, akivel megcsalt a párom. A másik legnagyobb hibám ott volt, hogy dícsértem is a srácot olyan tettekért + külső tulajdonságokért, amelyekért nagyon kevesett tett.

Nehéz volt ezt feldolgozni, de hidd el, hogy csak neked lesz jobb, ha ezt a helyzetet átgondolod.

Egy férfi vagy nő mindenképpen, tehát mindenképpen kell szóban vagy tettekkel azt mutassa a másik felé, hogy köszöni, hogy annyi mindent megtesz érte és viszonozni is fogja. Az úgy nem emberi, hogy te állandóan kiszolgálod. Hogy jobban értsd: rá is mehet az egészséged.

Magam is ugyanúgy mentem és beszereztem dolgokat a páromnak hatalmas hőségben, biciklivel, akadályokat leküzdve. Nagyon nem kellett volna.

Ha a srác neked finotorog és toporzékol, akkor küldd vissza oda, ahol ezt tanulta. Nehéz lesz, de hidd el, hogy megéri.

Egy egészséges kapcsolat-együttélés a Kölcsönösségről, az oda-vissza dolgokról kell szóljon, nem pedig a kiszolgálásról.

Minthogy én is így megjártam már, emiatt tanácsolom őszintén, hogy saját magad miatt gondolkodj el ezeken és a komoly változásokon is.

2015. júl. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Költőnő? ***** válasza:
100%

Az valóban természetes, h érdekelnek a kedvesem dolgai. De azt lássuk be, hogy a milyen napod volt kérdés, meg egy ebéd főzése között van azért némi különbség. Ő hozzá van szokva az extrákhoz, neki ott kezdődik az alap. Azért az számomra beszédes h még egy szál virággal sem tud kedveskedni.

Ennyire sztem ne rendelt vki alá magad.

Innentől én 3 utat látok.

1. leültök ezt megbeszélni mert bár apróságok ezek, de egy hosszabb kapcsolatot pont az ilyen apróságok építenek v rombolnak. Elmondod, h neked ez mennyire nem esik jól és h jó lenne ezzel KÖZÖSEN kezdeni vmit---> változhatnak a dolgok

2. összeszorítod a fogad, tűrsz és hosszú távon mindig te fogsz hátralépni ---> nem változik semmi

3. elhagyod--->nyilván ezt sosem tennéd, hiszen szereted, el sem tudod képzelni az életed nélküle, mentegeted és inkább szolgálod egy életen át.


Így viszont szted Te ebben a kapcsolatbn a társa vagy?

Vagy hová pozícionálnád magad?

2015. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A 4es válaszolónak teljesen igaza van!! Kölcsönösség egy kapcsolatban alap..

a jelenlegi barátommal mindent megosztunk egymással, a vacsorát is és az azzal kapcsolatos munkálatokat is. Kezdve ott, hogy közössen vásárolunk be, és ha nem együtt főzünk, hanem mondjuk csak én, akkor vacsora után siet ezt meghálálni azzal, hogy ő mosogat el.

Nekem is rosszul esnének azok a dolgok amiket leírtál kérdező.Én a helyedben ezt megbeszélném vele,higgadtan,nyugodtan, hogy ez téged zavar és bánt.

2015. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen, a 6-osnak igaza van. Mindenképpen el kell várni a viszonzást, aprólékosan, nem szabad hagyni, hogy ezek felgyűljenek.

Abba képzeld bele magad, hogy mi lesz majd, ha családotok lesz és te mint anya kell kiszolgáld gyermeked és ezt a nagy mamlaszt is, bele fogsz roppanni testileg és lelkileg is. Hidd el, hogy egy komoly nőnek sem kellene az anyuci óriásbébi típusú srácok/pasik, sok esetet láttam már, amikor konkrétan egyedül maradnak.

2015. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a lány egyszerűen "bolond". Valószínűleg sérült személyiség, aki a ragaszkodáson, túlzáson át fejezi ki a szeretetét sajnos, és nem érti, hogy cserében pont az ellenkezőjét fogja kapni: ha elkényeztetsz valakit, az egyre kevesebbet, és kevesebbet fog magából neked adni. Az adásnak és a kapásnak egy kapcsolatban mindig egyensúlyban kellene lennie, és tipikus hiba, hogy ha az egyik feléről csökken, akkor megbeszélés helyett a másik túlzásokba esik. Vagy az, hogy ha az egyik fél részéről nő, a másik inkább hátradől, élvezve a helyzetet, de nem vesz részt a viszonzásban.


A férfi egyértelműen önző és beképzelt. Az elsődleges neki ő maga, az, hogy az ő ellátása, élete zökkenőmentesen, tökéletesen menjen - a másik próbálkozásait, nehézségeit ezzel kapcsolatban nem csak, hogy nem értékeli megfelelően, de teljesen figyelmen kívül hagyja és magától értetődőnek veszi. A tanácsok, lelki segítség, amit ő pluszként felhoz a kapcsolatotokban egy normális viszonyban egyértelmű, a kézzelfogható munka egyoldalú elvégzése viszont egyáltalán nem.

Ő nem egyszerűen bunkó, hanem tipikus kihasználó, egoista személyiség: elvár egy rakat olyan dolgot, ami nem lenne elvárható, és cserébe olyan dolgokat hoz fel "jutalomként", amit egy normál kapcsolatban élő alapvetőnek tart.


Őszintén szólva én nem értem, a nő miért akar ennek az embernek a kedvében járni, de ha szeret szenvedni, akkor hajrá. Értelmes ember már rég kilépett volna a kapcsolatból, nem hagyná magát így megalázni, kihasználni.

2015. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat!

Úgy tűnik első dühömben nem írtam le mindent, vagyis csak részben. Kiegészítésként írom, hogy félreérthetően fogalmaztam, nem arról van szó, hogy egyoldalúan én csinálok mindent, ő is kiveszi a részét a házimunkából, legyen az főzés, takarítás, vasalás, teregetés, amikor főzök, akkor mindig kijön és kuktáskodik mellettem vagy átvesz valamit. Ha hétvégén nekem mennem kell valahová, akkor mire hazajövök, szépen kitakarítja a fürdőszobát vagy elpakol mindent.

Az ő segítségét sem pontosan írtam le, tehát nem szimplán tanácsokkal segít, egy ideje külföldön élünk mindketten és rengeteget segített mindenben, olyan szinten és minőségben, amit csak teszem azt egy szülő tesz meg egy gyerekért. Párkapcsolatban ritkán látok példát hasonlóra. Teljes egészében nézem őt, és az a helyzet, hogy mindenben tökéletes minden, egy dolgot kivéve, a természetét. Maximalista és totálisan türelmetlen. Kiakasztó a természete.

2015. júl. 25. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom nagyon naiv vagy, mert egyáltalán nem látod át a helyzetedet. A barátod szinte SEMMIT nem tesz ebbe a kapcsolatba, csak minimális erőfeszítést. Te ennek a többszörösét nyújtod. Annyira elnyomó, akaratos személyiség, hogy a hisztijével, sértődésével elhiteti veled, hogy ez így helyes, neked kell többet adni, neki pedig légy hálás a semmiért. Ha felsorolom, hogy a leírásod alapján ki mit csinál, szerinted ez így igazságos, normális?


Te:

- minden nap főtt étel, de csak az ő kedvéért, te nem is eszel belőle

- a reggelit, vacsorát is te készíted elő

- bevásárlás

- sütemény heti többször

- előkészíted neki az ételt

- takarítás

- vasalás

- teregetés

- mosogatás

- fürdő

- wc

- pakolás

- porszívózás

- felmosás



Ő:

- ha főzöl, ki méltóztatik jönni, és meghámoz 1-1 krumplit, magától sosem főz vagy vár étellel, nem készít magának reggelit, vacsorát, sőt elvárja, hogy a kedvére valóan elintézz mindent.

- ha netalántán nem tartózkodsz otthon 1-1x akkor 1-1 helyiséget hajlandó kitakarítani, a többi rád marad


- "A segítség" :"Párkapcsolatban ritkán látok példát hasonlóra."

Azért, mert nem megfelelő párkapcsolatokat veszel alapul, és a tiéd sem az. Nagyon elszomorít, hogy ilyesmit pluszként, pozitívként értékelsz, ami teljesen alapvető: az, hogy a társunk lelkileg támogat, ott van számunkra, a tőle lehető legjobban ellát tanácsokkal, segítséggel - nos, ez nem plusz, ez a MINIMUM!!!!


Tehát: te mindent, ő néha-néha ezt azt. Emellett elvárásokat támaszt, leszid, lenéz, és az egyetlen pozitívum, amit nyújtani tud, az az alapvető lelki támogatás.


Neked ez így tényleg megfelel? Nem érzed magad megalázva?

2015. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!