Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek érdemes lassan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes lassan áttérni a praktikus ajándékokra?

Figyelt kérdés

A barátommal egy éve járok, most költöztünk össze. Szerintem itt az ideje, hogy inkább olyan dolgokkal lepjük meg a másikat, aminek haszna van, esetleg a másik nem venné meg magának, mert ahhoz drága. Teszem azt egy cipő, ruha esetleg tányérkészlet.

Anyukámnak már felhoztam, szerinte ez nagyon korai, nem kéne rögtön úgy élnünk mint akik 30 éve házasok.

A barátom nagy porfogópárti, de én nem. 1-2 dísztárgy nem zavar, van egy kis polcos szekrényünk, amíg arra fér, gyűjthetjük, de nem akarok mindenhol kis cuki dolgokat látni.

Kicsit elbizonytalanodtam, hogy jó ötlet-e.


Eddig könyvet, gyertyát, kézzel készített dolgokat adtunk egymásnak.


2015. szept. 8. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A könyv mindig jó ajándék, ha szerettek olvasni. Amúgy mi egy éve vagyunk együtt, de sosem vettünk az elején sem haszontalan ajándékokat. Ha valami dísztárgyra vágyom a lakásba, azt veszek magamnak.
2015. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Összeköltöztetek, amire szükség van a háztartásban, úgyis meg kell vennetek, tehát nem ajándék. Abban viszont igazad van, hogy a porfogók a tizenhatodik unokatestvér nagymamájának valók ajándékba. Próbáljatok úgy praktikusak lenni, hogy az örömet is okozzon, a legjobb megoldás, ha hobbihoz kapcsolódóan ajándékozzátok egymást, vagy élményt vesztek a másiknak. Ez lehet könyv, bringás felszerelés, koncertjegy, festőkészlet, pecabot, ejtőernyőzés, tánctanfolyam, szabadulós játék, vagy ami éppen örömet okoz.. A porfogókat igazán sosem értettem, lakásdekorációs céllal néhány elfér, de hasznosabb módon is emlékezetessé lehet tenni egy eseményt.
2015. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátom már az elején kapott tőlem 3, az ő stílusát tükröző pólót. Nem tudom mi olyan nagy ügy meg korai az ajándékozásba. Mi úgy vagyunk sokszor, hogy nem kell ajándék, mert amire nincs szükségünk arra ne költsünk. Ha van valami nagyon jó ötletünk, akkor az mindenképpen játszik, de nincsen ez a kötelező ajándékozgatás.


Azt veszel amit akarsz.

2015. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38 vagyok és gyűlölöm a praktikus ajándékokat, olyan öreges!!! Könyvet szoktunk főleg, vagy valami apróságot.
2015. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi 2 éve vagyunk együtt, egy éve élünk együtt, és olyasmit adunk, amiről tudjuk, hogy örülni fog neki a másik, és hasznát veszi. Én évfordulóra a kedvenc parfümömet kaptam, amire évek óta vadásztam, mivel már nehezen lehet hozzájutni, ő pedig új szemüveget.

Tányérkészletet még a 25 éve házas szüleim sem ajándékoznak egymásnak, az ilyesmit úgyis megveszi az ember :D

2015. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a cipő, ruha, ékszer, parfüm, stb. oké - ha az ember olyat talál, ami a házastársának tetszik. De a könyv, dísztárgy, apróság is jó, ha örömet okoz. Ugyanígy a hobbitokkal kapcsolatos dolgok vagy akár élményajándékok (fürdő, étterem, mozi, koncert, stb.).


Viszont a háztartási ajándékokat szánalmasnak tartom, mert személytelenek. Az ilyen dolgokat, mint a tányérkészlet, porszívó, stb. együtt veszik meg az emberek, mert ezek nem jelentenek személyes örömet, ha ajándékba kapjuk... egyszerű használati tárgyak.

2015. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi már egészen a kezdetektől utáljuk a porfogó ajándékokat, tehát cuki plüssmicsoda, szívecskés díszgagyi szóba sem jöhet.

Olyasmit veszünk egymásnak, ami hasznos, vagy aminek tudjuk, hogy örülne a másik.

2015. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1 év után költöztünk össze, onnantól Karácsonyra nem parfümöt, meg a szokásos dolgokat vettünk egymásnak, hanem megvolt egy bizonyos nagyobb értékű dolog amire együtt gyűjtöttünk, majd közösen vettünk meg. Így vettünk egy komolyabb Tv-t 2 éve Karácsonykor, tavaly pedig új szemüveget csináltattunk mindketten magunknak. Együtt mentünk el kiválasztani és megvásárolni.Születésnapokra pedig kikötöttük, hogy tényleg olyat veszünk amire szüksége van a másiknak, de kisebb értékben meg egy csokit. Nekünk nem fontos az ajándékozás, mert tudom, hogy anélkül is szeret, és nincs jelentősége annak, hogy kapok-e tőle valamit. :)
2015. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Nekünk nem fontos az ajándékozás, mert tudom, hogy anélkül is szeret, és nincs jelentősége annak, hogy kapok-e tőle valamit. :)"


Ez minden komoly kapcsolatban így működik. Viszont emellett néha lehet meglepetéseket szerezni a másiknak, ha van olyan amit nagyon akar, de még nem jutott el odáig, hogy beszerezze. De ehhez nem kell karácsony, szülinap... az év bármely napján adhatsz a másik felednek valamit.

2015. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyira nem egyformák az emberek.

Igen, lehet meglepetéseket szerezni egymásnak. De mi például nem szeretjük a meglepetéseket. Inkább szervezünk valami közös programot, vagy együtt megvesszük, amit egyikünk, vagy másikunk szeretne, választ magának.

Nem mindenkit hoz annyira lázban, hogy juj, meglepiiiii! Egyéni kérdés ez, nem attól függ, nincs olyan, hogy itt az ideje, vagy nincs, vannak, akik egész idős korukban is cuki kis meglepetéseket szeretnek kapni és adni és ezzel sincs semmi baj.

2015. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!