Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az úgy járható út, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

TSkull kérdése:

Az úgy járható út, hogy a férfi vált állást azért, hogy együtt lehessen a párjával?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kicsit hülyén hangzk a kérdés de a barátnőmmel csak hétvégente találkozunk, mert egymástól 140 km-re dolgozunk. Nekik saját vendéglátó egységük van, és ő ott dolgozik, elég kevés a szabadnapja, és amikor szabad akkor is sok dolga van, mert a mezőgazdaságban is elég aktívan részt vesznek. Én mérnökként dolgozom egy távolabbi városban, mert itt végeztem az egyetemet, és itt kaptam egy tűrhető melót. Viszont akkor még az előző barátnőmmel laktam együtt, akivel azóta szétmentünk, és szétköltöztünk. Elég sokat vagyok egyedül délutánonként, és eléggé unalmas így, de viszonylag jó a fizetésem. Tudnék közelebb költözni, és egy közelebbi városban kapnék melót, ott viszont nagyon gyengék a fizetések. Már arról is volt szó, hogy náluk kellene dolgoznom, de nekem ahhoz nem fülik a fogam, mert kiesek a szakmámból, és nem akarom, hogy idővel az legyen, hogy amit más kemény munkával felépített, én abba csak bele ülök. Attól is tartok, hogy haza költözök nagy robajjal, és szétmegyünk, mert igazából egymás mellett hosszabb időt még nem töltöttünk el. Érdekes módon úgy érzem, hogy ő lesz az igazi, volt már barátnőm, de egyiket sem akartam elvenni, viszont mostanában folyamatosan azon jár az eszem, hogy megkérem a kezét, és ő is keményen célzott rá, hogy hozzám akar jönni, csak ez a patthelyzet tántorít el elég rendesen. Úgy érzem nincs megfelelő megoldás a helyzetre. Fél éve vagyunk együtt, de 9 éve ismerjük egymást, úgyh. elég friss a kapcsolat, de mégis elég régi.

2015. szept. 15. 07:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Márpedig,ha közös jövőben gondolkodtok,vagy neki kell feladni a családi bizniszt,vagy neked oda költözni.

Esetleg a két hely közé kellene költöznötök,csak akkor mindketten napi 140 km-t vezethettek,hogy munkába menjetek.

Végül is nem olyan vészes az autóval.

Más megoldás nincs.

2015. szept. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Hát figyelj, ha találsz munkát abban a városban, ahol ő van, akkor mindenképpen érdemes megpróbálni. Egyébként házasodni elég macerás, és nem is igazán van értelme, ha nem költöztök össze valahol.
2015. szept. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem te ne költözz sehová, ha szeret téged a kislány, akkor ő fogja feladni a családi vállalkozást. Amúgy is egy kocsma az nem perspektíva senkinek. Ki kíváncsi egy életen keresztül a részeg cirkuszolós emberekre.
2015. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a nagy helyzet, hogy nemcsak egy kocsmáról van szó, hanem egy panzióról, egy vendéglőről, és egy kocsmáról. Most kezdték a vállalkozást, és elég rendesen felmenőben van, mondjuk nem ez a lényeg, csak a tisztább képért. Én mondjuk nem nagyon szeretem ezt a várost, ahol most vagyok, csak a pénz miatt jöttem ide, de ha haza mennék (mert amúgy szomszéd falusiak vagyunk), akkor a mi családi vállakozásunkba is be tudnék állni a faterom mellé, csak akkor kérdés, hogy mennyi időnk marad egymásra.
2015. szept. 15. 08:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Megfogott magának. Bocs! Én még gratulálok is neki.


De amúgy az együtt élés rontja a házasság esélyeit, de itt a boldogságod a kérdés nem?


Lehet, hogy egymás ideáljai vagytok, de hát ott volt még Romeo és Júlia drámaian szélsőséges esete. A ennek a fajta szerelemnek a dramatizált változata is színesen.

2015. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mi a faxért lettem lepontozva, nem mintha ettől rosszabbul aludnék, de mégis!?
2015. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy ha szereti? Mert a nőnek kell feltétlenül költözni, ha szereti? A férfi akkor nem szereti?


Ha szeretitek egymást, költözzetek olyan helyre ahol mindkettőtöknek van munka és élhető, ahol jól érzitek magatokat. Nem fer dolog csak az egyiktől elvárni adjon fel mindent úgy, hogy a másik fél később se áldoz fel semmit a kapcsolatért. Valahogy el kell indulni viszont, mindenképp valaki beáldoz valamit. Beszeljétek meg, ki mit akar. Valahogy jussatok dűlőre.

2015. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy munka sem életbiztosítás, csak nektek most mindkettőtöknek jól áll a szénája ezen a területen, ez meg így patthelyzet. Amikor a szüleim összejöttek, anyukám végzős volt a főiskolán, így neki stabil munkája még nem volt, apámnak viszont már volt, és így egyértelmű volt, hogy anyám költözik apámhoz, és apám nem fogja feladni a helyét, később anyámnak is lett itt munkája, aztán szépen felépítették a közös életüket. Én biztos nem költöznék olyan helyre, ahol bizonytalan a megélhetésem. Egy felfutó vállalkozás meg vagy nagyon bejön, vagy nem. Hát nem tudom. Ha nem akarjátok elsietni, én a helyetekben kivárnék. Évek óta ismeritek már egymást, tehát nem friss az ismeretség, de a párkapcsolati vonal még új. A te helyzeted tűnik stabilabbnak. Amúgy meg sokan vannak ingázók is, akik munkanapokra beköltöznek a munkahelyük közelébe, és csak hétvégére mennek haza a családhoz. De ez sem megy mindenkinek.
2015. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

1,6-os, véletlenül pontoztalak le, a hasznost akartam nyomni.


Az 5-ös válaszát nem értem konkrétan.


Megélhetést így vagy úgy tudjuk biztosítani, mert ha nekik ez a vállalkozás nem jön be, még van mellette más is, és nekünk is van saját vállalkozásunk, tehát azzal nem lesz nagy baj.Csak tanácstalanul állok a lehetőségek előtt, és egyik sem tűnik jobbnak mint a másik.

2015. szept. 15. 10:25
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Az ő munkája eléggé helyzet kötött, a tiéd kevésbé. Egy mérnök bárhol talál állást, lehet, hogy elsőre nem épp csúcsszuper feltételekkel, de kezdetnek nem lenne rossz.

Mert hát amíg nem éltek együtt, nem nagyon lehet házasságot tervezni... 140 km-ről maximum halvány sejtésetek lehet arról, hogy hogyan tudtok együtt élni, működni a mindennapokban...

2015. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!