Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Érdemes-e így továbbvinni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

TSkull kérdése:

Érdemes-e így továbbvinni a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
25 évesek vagyunk, a mostani barátnőmmel 8 hónapja vagyunk együtt. Ő otthon dolgozik, saját panzióban és vendéglőben, én tőle 150 km-re mérnökként.A távolság miatt csak hétvégente találkozunk. Már elejétől tudtuk, hogy ez így nem jó, és elértünk odáig, hogy megbeszéltük hogyan tovább. Ő a szüleimhez közel lakik, és úgy döntöttünk, hogy én is vissza költözöm oda, ugyanis saját szállítócégünk van, amelybe én is néhanapján be tudné szállni segíteni. Viszont a barátnőm és a szülei azt akarják, hogy lakjak náluk, és dolgozzak én is a panziónál. Az egészben az a baj, hogy rengeteget dolgoznak, mindegy, hogy ünnep van vagy akármi. Se a karácsonyt se a szilvesztert nem tudjuk együtt tölteni a mukája miatt, és az sem megoldás, hogy mindig én szaladjak hozzá, mert neki nincs ideje. Komolyan kezdtem feltenni magamnak a kérdést, hogy megéri-e egy ilyen kapcsolatért harcolni. Nagyon nagyon szeretem őt, de sokszor úgy érzem, hogy belefáradtam ebbe az egészbe, és ha közelebb lennénk egymáshoz is csak munkával telne el az idő legnagyobb része. Vajon megéri-e egy nyugodtabb életet választani, és valaki mást keresni? Az a baj, hogy az érzéseim nagyon erősek, és félek összetörnék egy ilyen lépés megtétele után.

2015. dec. 3. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény..:( Olyan megoldást kell találnotok ami mindkettőtök számára megfelelő. Te mérnökként jól keresel? Jobban megéri ez a munka, mint otthon dolgozni? A párodnak milyen végzettsége van ? Ő tudna ott találni munkát ahol te vagy ? Miért nem költöztök össze ?
2015. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem keresek valami jól mérnökként, amúgy is lassan felmondanék. Otthon jobban keresnék az biztos, viszont mindig dolgoznom kellene. Ő nem akar eljönni otthonról, és úgy képzelte el az összeköltözést, hogy én fogok hozzá költözni. Annyira szeretem, hogy komolyan megfontoltam, hogy megkérem a kezét, de egyre nagyobb aggályaim vannak.
2015. dec. 3. 21:46
 3/10 Fish1 ***** válasza:
100%

Keressetek valami köztes megoldást. Úgy látom, nem az az álmod, hogy a panzióban dolgozz. Keress olyan munkát, ami neked tetszik, amit szeretsz csinálni. Ebből a szempontból a saját életedet éld, ne más elvárásainak akarj megfelelni.

Ettől még közelebb tudsz költözni hozzá.

Szerintem egyébként sem jó egy helyen dolgozni azzal, akit szeretsz, mert a 24/24 együtt elég unalmassá tesz egy kapcsolatot.

2015. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem kötelezném le magam azzal hogy az anyós-após házába,vállalkozásába éljek dolgozzak. Akármilyen jó fejek is előbb utóbb ki fog bukni hogy Te csak azért tartasz ott ahol..vagy Te csak ezt azért teheted meg...stb mert ők segítettek. Rossz esetben ezt a csajodtól is megkaphatod.. Soha semmit nem éreznél magadénak mert alád tették, nem mernéd kinyitni a szádat se mert függsz tőlük.Jó szakmád van csinálj saját karriert.
2015. dec. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem is számítottam 24/24 egy helyen dolgozni vele, mert otthon is sokszor kell elmenni hosszabb utakra, és őnála sem pincérkedni kellene, hanem ügyeket intézni, úgyh. napközben nem sokat látnánk egymást, de amúgy is elég megeröltető ez a kapcsolat, eza nagy távolság az istennek nem segít rajtunk.
2015. dec. 4. 06:19
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Mintha magamat hallanám.

25 voltam mikorszakítottam a barátnőmmel.

Miért? Mert lakóhelyemen találtam munkát ( 5 ezer fős városban ...:D) és ő pedig egy 120 ezer fős megyei jogú városban dolgozik. Azaz csak dolgozik, és hétvégén mikor mehetnék oda hozzá, ő onnan újabb 60 km-re elmegy a saját szülőfalujába, ami természetesen nem felém van, így már 100 km-ről beszélhetünk. Ó, a távolság az nem számít egy kapcsolatban! Nem hát, menjek hozzá, és nézzem azt ahogy egész nap takarít, főz, mos, tereget és vasárnap este már vissza is megy.


Költözzek oda.

Jó, és járjak be onnan reggel fél 8-ra a munkahelyemre minden nap. + ugye albérlet meg rezsi felesbe. Kelnék is vagy fél 6-kor, biztos.


Költözzön ő hozzám.

Szüleimmel élek + neki is fél 8kor kéne kezdeni amott.


Válasszon másik munkát

Mert ez már csak úgy megy hogy két kézzel kapkodnak a magyar ember után a munkáltatók. Munkanélküliség van, örülni kell annak a kicsinek is.


Megszívtuk. :) Ti is megfogjátok, mert ha már a kérdést feltetted, nem kis baj lehet.

2015. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És azóta sikerült más barátnőt szerezned?
2015. dec. 7. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:
azóta sem :)
2015. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát drukkolok neked. Hány éves vagy?

Sértődés ne essék, de abból amit írtál számomra az jön le, hogy lehetnél egy kicsit rugalmasabb. Most elvonatkoztatva az általad említett helyzettől (nem arra gondolok, hogy költöznöd kellett volna, és, hogy mindig a csaj után járkálj), nekem úgy tűnik, hogy egy 5000 lakosú településen úgysem lehetett volna nagy terveknek jó alapot csinálni. És az, hogy a szüleiddel laksz, és a barátnőd is oda kellett volna költözzön kicsit meredeknek érzem. Nálam is hasonló a helyzet, de nekem eszembe sem jutott, hogy odaköltözzön hozzám, úgyh. a szüleim is ott vannak. Ő azt szeretné, hogy én költözzek hozzá, de nekem sem fülik a fogam hozzá, mert noha külön házba lakik, azért a szülei „hatósága” alatt, ha lehet így fogalmazni. De mondom, nem személyeskedek, csak abból következtetek, amit írtál. Én annak a híve vagyok, hogyha az embernek a jelenlegi helyzete nem felel meg, változtatnia kell rajta. Nem várhatjuk el, hogy az általunk kedvelt körülményekbe (mondjam úgy a mai trendi szóhasználattal élve, hogy komfortzónánkba) csöppenjen valaki/valami, ami számunkra teljesen megfelelő. Nekem sem tetszik, hogy az életemet fenekestől fel kell forgatnom egy nő miatt, mert már hasonképpen haraptam fűbe egy 6 éves kapcsolat után. De szeretem elhitetni magammal, hogy megéri, és azt is hiszem, hogy egy nap majd igazam lesz, és az általam tett lépés tényleg meg fogja érni, bármekkora áldozattal is járjon.

2015. dec. 10. 07:12
 10/10 anonim ***** válasza:

engem most nem vonz az ilyen legyünk szerelmesek dolog :)

munkahelyemen is mondták hogy mit ér a pénz ha nincs kivel megosztani :D


visszaválaszoltam hogy az sem érdekel :)

2015. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!