Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Akik közös kasszán vagytok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik közös kasszán vagytok, minden pénz közös?

Figyelt kérdés

Házasoknál egyértelmű, de akik csak párkapcsolatban élnek?

Születésnapra, karácsonyra, szülőktől kapott kisebb összegek, nyeremény, ösztöndíj mind közösnek számít? Rendelkeztek esetleg saját pénzzel is, függetlenül a párotoktól?


Nálunk is közös kassza van, de mivel nem vagyunk házasok, külön számla. A páromén a saját bevétele, az enyémen az enyém (most sajna csak munkanélkülim, de eddig én is dolgoztam). A lakásra, rezsire fele-fele arányban utalunk mindkettőnk kártyájáról, a maradék meg kaja, az fizet, aki épp bevásárol.

Magamra a saját kártyámról szoktam költeni, max havi 10 ezret. Ebben benne van a ruha és a kozmetikum is.


2015. dec. 30. 17:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A pénz, a vásárolt élelmiszer egyaránt közös, gyakran veszek kettőnknek kozmetikai szereket, de a párom szokott nagyobb értékben bevásárolni. A kiadásokról ált. tájékoztatjuk a másikat.
2015. dec. 30. 17:43
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
en 300-at keresek, parom 100-at, amibol betesz 20-at a kozosbe. en is 20-at beteszek (nem tudja mennyit keresek).
2015. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Persze

Együtt keressük a pénzt

a bal kezemmel

2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Külön számlánk van,de nekem fele fizum feketén kp adják. Ami kp fizetős,azt abból fedezzük,van itthon dobozkánk,abban tároljuk. Ami kártyás fizetés,azt aki épp fizeti,nem érdekes,mert hó végén ami 100 ezer fölött van a kártyákon,azt átutaljuk a közös megtakaritásba.

Ajándékba kapott pénz is közös.

De nem nézzük ki mit fizet.

Amire hirtelen most emlékszem,én rendeltem párom telóját,(120 ezer),hozzám hozták mert én tudom átvenni,én fizettem. Tegnap meloztam,összeirtam kb 60 ezernyi dolgot,párom fizette,hisz ő vásárolt be ( van itt egy nagyker,ott szoktunk nem romlandot sokat, én piperém tuti volt 20 ebből)

2015. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

hát szerintem házasoknál se egyértelmű. én azt mondanám, hogy úgy csináljátok,ahogy mindkettőtöknek megfelel.

én nem is lennék olyannal, aki külön kasszát szeretne. akkor ha a közös gyerekünkkel vagyok otthon gyesen, vagy nem tudok dolgozni a terhesség alatt, akkor rágjam addig a küszöböt? vagy abban a 2-3 évben akkor ne vehessek magamnak egy sampont se? szerintem úgy a normális,hogyha nem sajnáljuk egymástól a pénzt. persze nem mindegy,hogy milyen a másik pénzkezelési rutinja.. aki már az első héten eltapsolja a fizetését,azzal én se szívesen lennék közös kasszán.. de ha hasonló a kultúrája mint az enyém, akkor mindenképpen közös.. és ha a másik éppen munkanélküli, vagy kevesebb a fizetése, akkor abban az időszakban értelemszerűen a másik fél vállal be többet.. lesz ez még fordítva is..

de mint írtam, az a fontos,hogy a két ember véleménye egyezzen ebben a kérdésben.. ha pl a férfi nem akarja a közös kasszát,csak a nő erőlteti,akkor majd jönnek a kamuk arról,hogy kevesebb lett a fizuja..aztán dugdossa a párja elől..ez annyira gáz.. akkor már inkább legyenek külön kasszán.

2015. dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Házas voltam 1 évig. Sisem volt közös kasszánk.
2015. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Texhnika ördöge. 15 évig.
2015. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Külön kasszánál vagyunk, egyik hónapban én fizetem a bérleti díjat, férjem a rezsit, másik hónapban fordítva. A kocsival, telefonokkal, internettel kapcsolatos számlákat ő fizeti, de havonta 50 ezret én teszek félre megtakaritaskent. A többit meg felváltva. Gyakorlatilag ugyanannyit keresünk mindketten, nettó 200 ezer körül.
2015. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi házasok vagyunk, és 3 számlánk van mert se ő se én nem akartam a saját számlámat megszüntetni.

Mind ketten olyan szakmában dolgozunk,hogy van állandó fizetünk de kapunk hozzá kpt is nálunk úgy van,hogy a fizetést mindenki a saját számlájára kapja és a kp tesszük rá mind2 a közösre

2015. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenre közösként tekintünk (házasság előtt is) attól függetlenül, hogy amit felsoroltál, azok még házasságban is külön vagyonnak számítanak jogi szempontból.


Egyébként sose volt közös számlánk. A közös kasszának nem is feltétele.

A szemléletmód a lényeg: tökmindegy honnan jön a pénz gondolatban bedobjuk a közösbe és így, az összbevétel alapján tervezzük a kiadásainkat.

Nem felezzük a rezsit se, nem utalgatunk semmire felesben (szerintem ti egyébként inkább külön kasszán vagytok, csak épp nem filléreztek egymás kárára).


Az évek alatt kialakult, hogy jellemzően ki mit fizet a saját számlájáról, de nem felezve, nem arányosítva, nem számolgatjuk, hogy hogy "igazságos". Költünk magunkra is, azonosak a költési szokásaink, így tudjuk, hogy mi "fér bele" anélkül hogy előre beavatnánk a másikat, nagyobb kiadások (laptop, háztartási gép...) előtt megbeszéljük egymással, hogy most belefér-e, keressünk olcsóbbat vagy halasszuk el...

A megtakarításról (forma, összeg) is közösen döntünk.

2015. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!