Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért fontos a szexuális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a szexuális igényeket őszintén tisztázni kapcsolat/házasság előtt? Fontos a szexről való beszélgetés, nem csak annak gyakorlása? Milyen kompromisszumokat lehet kötni?

Figyelt kérdés

Pl. a nő érzékibb, gyengédebb, olykor szenvedélyes, a férfi pedig perverz, vagy a nő pl. vadabb, szenvedélyesebb, a férfi pedig csak felületes, sablonos.

Vagy pl. egyik szereti vagy nem szereti az orált, anált, 3-asban, domina, kikötözés, +18-as játékszereket, a másik csak a hagyományost.

Vagy pl. az egyik hetente többször szeretné (szinte mindig), a másik csak hetente 1-szer.



2016. jan. 7. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Kompromisszumot szinte mindig lehet kötni. Egy kapcsolatban meg ráadásul alap is. Az hogyha az egyik gyengédebb másik perverzebb nem probléma szerintem. Mindkettő megkaphatja amit akar :)


3-as, kikötözés, játékszerek, anál... Alap az, hogy a szexben csak azt csináld, amit tényleg szeretnél. Anál, 3-as nálam kizárt, ebből nem engedek, játékszerek, hát... abban kompromisszumkész vagyok.


Legnehezebb dió az eltérő szexuális igények. Ha kicsi nincs nagy baj, de ha pl az egyik naponta akár többször is igényelné, még a másik max kéthetente 1x (elég extrém, de igy érthető) akkor ott nehéz jó megoldást találni.

2016. jan. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Miért fontos: hogy tisztában legyetek egymás vágyaival és véleményeivel, ne az legyen, hogy szeretnél valamit kipróbálni, de nem mered kimondani, mert fogalmasd sincs róla, milyen fogadtatásra találna. És nagy különbségeknél azért kapcsolat előtt még jó tudni a dolgokról, mert akkor könnyen lehet véget vetni az ismerettségnek is.


Fonts-e beszélni róla, nem csak gyakorolni? Mindenképp. Hosszú távú kapcsolaton belül is érdemes néha átbeszélni a dolgokat, ugyanúgy, vágyakról, fantáziákról beszélni, mert csak így lehet elérni, hogy ne legyen monoton, sötét szobában takaró alatt bejátszott aktus.


Milyen kompromisszumokat lehet kötni? Azt nem tudom, nem nagyon szoktam :D Alapvetően arany szabály, hogy ha az egyik fél nagyon nem élvezne valamit (tipikus példa az anál), a másik meg igen, abban nem szabad/lehet kompromisszumra jutni. Ha az egyik félnek semleges (nekem ilyen pl a nyalás), a másik meg szeretné, akkor ott lehet. A szexigényben is még van az a szint, amiben lehet kompromisszumot kötni, az egyik minden nap akarja, a másik mondjuk heti kértszer, akkor csinálják 3-4 naponta. A mód is lehet olyan, hogy kellő odafigyeléssel, egyszer durvább, egyszer gyengédebb, amennyiben erre vágynak a felek.

2016. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy igazán jó kapcsolat nem csak a lelkieken alapszik, alap elvárás lehet, hogy a két fél az ágyban is ki tudja elégíteni a másik vágyát. Ha ez nem történik meg, akkor mindig marad egy hiányérzet valakiben, ami okot adhat a félre kacsingatásra, onnantól kezdve pedig jellem kérdése, hogy az illető merre lép.


Fontos a beszélgetés, hiszen ha szeretek valakit, akkor nem csak a szeretkezés közbeni jelekre figyelek, hanem akármilyen béna, igenis megkérdezem, hogy milyen volt, hogyan lehetne több, jobb, mikre vágyik. Egy jó kapcsolatban fontosnak tartom, hogy ismerjük egymás vágyait, fantáziáit. Nem csak a kompromisszum készséget tartom fontosnak, hanem az apróságokban való összecsiszolódást is.

Mondok egy példát: Én pl. szeretkezés után utálom ha csókolgatják a nyakam. Érzékennyé válik és elviselhetetlennek tartom. Számomra fontos, hogy a párom ne értse félre, hogyha elhúzódom, amikor a nyakamat csókolgatná. Ha nem kommunikáljuk le, egyszerűen csak elhúzódom, ő meg ezt tudomásul veszi, akkor jó eséllyel ő azt fogja gondolni, hogy valami baj van.


Bizonyos fokig szerintem aki szeretne, az tud alkalmazkodni a másikhoz. A párom képes lenne mindennap kétszer szexelni, nekem elég lenne hetente 1-2 alkalom. Ezt úgy tudjuk áthidalni, hogy ő rengeteget kedveskedik, kényeztet, igyekszik a kedvemre tenni, ami a gyengédséget illeti, így én is kicsit jobban hajlok a gyakoribb együttlétek felé. Ő nem kap napi 2-t, én nem csak heti 2-t kapok, ellenben 2-3 naponta biztosan történik valami. Ezen felül ott vannak az orális örömök, ami pl. simán mehet akkor is, ha nekem nincs kedvem a szexhez. Ez is egy kompromisszum. Azt gondolom ez mindenben megköthető, ha valaki igazán szeretné.

Akkor lehet gond, ha a két véglet találkozik, de ez szerintem másban is megnyilvánulna.

2016. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha eltérőek az igények akkor jöhet az amit a nóta mond "én is mással, te is mással"... Attól még lehet együtt élni.
2016. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szex téren nem nagyon lehet jó kompromisszumokat kötni szerintem. Ha azért mész bele valamibe csak, mert a másik miatt, az lehet neki se lesz jó. Én legalábbis nem élvezem annyira, ha nem úgy csinál valamit a másik, hogy ő is élvezi. Szerintem megfelelő partnert kell találni ilyen téren és kész. Szerencsére nekem sikerült olyat találni, akivel minden téren rendben van minden.
2016. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyökeresen eltérő szexuális igényű felek soha nem fognak kiegyensúlyozott párkapcsolatban élni...erre nincs megoldás.

Ha megbomlik az egyensúly, akkor az nem párkapcsolat hanem egyfajta "rajongás" vagy rosszabb esetben "beletörődés" valamelyik fél részéről.....egy időzített bomba.

Ha működik a szex és kizárólag a mennyiségi kérdés merül fel problémaként azt meg lehet oldani, de ha a minőséggel van a probléma, azt szerintem nem.

37F

2016. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fontos szerintem az, hogy megbeszéljük ezeket a dolgokat, de nyilván nem ilyen na most akkor üljünk le az asztalhoz módon, hanem szép sorjában.


Mi pl. kötöttünk kompromisszumokat. Nekem pl. gyakran nincs olyan nagyon nagy energiám a reggeli szexhez, mert elég kóma vagyok, a páromnak meg már áll a zászló, amikor felkel. Én szeretek a kedvére tenni. Nyilván ha nagyon nincs kedvem hozzá, szarul vagyok stb., azt megérti. Ugyanígy, neki az este a holtpont, főleg mert ugyan otthon dolgozik, de műszakosan, gyakran este, és eléggé ki tud merülni szellemileg. Én meg akkor vagyok a legkívánósabb.


Mennyiségben, stílusban meg passzolnak az igényeink.

2016. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az első pár randin kiderül normális esetben. Olyannal nem is kezd komoly kapcsolatba az ember, akivel szexuálisan nem illünk össze. Az első pár szexnél nyilván szóba kerül ki, mit, meddig és beszélgetünk erről, mert csak így lehet eldönteni belekezd e komoly kapcsolatba az ember.

38N

2016. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!