Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nektek is rendetlen a férjetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is rendetlen a férjetek?

Figyelt kérdés

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy csak lagzi után költöztünk össze, így nem is tudtam, hogy ennyi zavaró dolga lesz:

- a zokniját este a tv előtt leveszi és a kanapén hagyja

- soha még a kávés bögréjét sem mosogatja el

- van egy kályhánk a nappaliban, amibe, ha fát tesz, soha nem söpör fel utána (mikor arra járok, akkor látom, hogy tiszta kosz a padló és én söpröm fel)

- a teraszra gyűjt mindenféle lim-lomot, ami később jó lehet még, így aki hozzánk jön, egy cigányputrin lépdel át, mielőtt a házba lép

- reggelente a tökeit vakargatva engem kérdez, hol van alsógatyája

- a cipőjét sosem a helyére teszi, ha hazajön, hanem az előszoba másik oldalára (ha szóba hozom, akkor egy ideig ígéri, hogy átteszi majd, aztán ha összeveszünk, akkor a fejemhez vágja, hogy neki ott tetszik)

- a zsebkendőt a wcpapír zacskót ott tépi fel, ahol épp éri, kirángat egy darabot és úgy hagyja ott, mintha a kutya tépte volna szét

- munkásruhában flangál itthon is, mikor már rég nem kell dolgoznia, elnyúlik a kanapén, a számítógépe előtt úgy ül, mindent abban csinál. ha megkérem, öltözzön át, azt válaszolja, okés, de szarik rá utána is

- a fogkrémet csak én tudom a végétől az elejéig nyomni, ő csak úgy kinyomja az elejéből és kész

- semmi házimunkában nem segít, ha esetleg kérem, akkor is csak ígéri, de sosem lesz belőle semmi


Igazából mindenre mondható, hogy ha szóba hozom, akkor annyit mond rá, hogy okés, de utána sincs változás. Ha veszekszem, kiakadok, akkor nekem ugrik, hogy már megint csak hisztizek.


Abban segítsetek, hogy lehet-e ezen javítani... Hogyan szedhetném rá, hogy igényesebb legyen. Nem akarok veszekedni, se hisztizni, se kiszeretni belőle. Egyszerűen csak jól esne, ha látnám, hogy őt is érdeklik ezek a dolgok és nem az én kedvemért, hanem saját magáért megteszi.

Úgy érzem, ha ezek nem változnak, idővel kenyértörésre kerül a sor, mert nem leszek képes így élni életem végéig. Viszont nagyon szeretem a párom.

Milyen trükkök vannak arra, hogy valahogy őt kezdje el a rend érdekelni?



2016. jan. 8. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ilyen a temperamentuma, nagy változásra ne számíts. Amit tehetsz az az, ha megtanulod értékelni a pozitív tulajdonságait annyira, hogy meg bírd bocsátani neki a negatívakat.
2016. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem szokott rendetlen lenni, de annyira én is az vagyok. :) Azért szerencsére közel sem olyan a helyzet mint nálatok.

Mindennek az alapja az, hogy a házimunka nem arról szól, hogy besegít vagy nem segít be, hanem vannak dolgok amik az ő feladatai, és vannak amik az enyémek. Nálunk ez a szabadidő mennyiségétől függ ami nekem van több. Órákkal hamarabb érek haza munkából. Szóval a férjem többet dolgozik.

Volt egy időszak, amikor ellustult, és a ruháit nem tette a szennyesbe a fürdőszobában, hanem a szobában volt szétszórva. Szóltam néhányszor, aztán meguntam, ráhagytam. Mikor kereste a cuccait, tök ártatlanul mondtam neki, hogy nem tette a szennyesbe, így nem tudtam hogy koszos és ki kell mosni. Szóval szennyes ruhában ment dolgozni. Többször ilyen nem fordult elő.:)Alapvetően nem ilyen egyébként, azt nem tűrném. Csak lustálkodott akkoriban.


Szóval nem tudom, hogy nálatok a mosás hogy megy, ha te kezeled a gépet, de a ruháit, zoknijait nem szedi össze a szennyesbe, kérés ellenére sem, egyszerűen ne mosd ki. Majd észreveszi magát, ha nem lesz tiszta ruhája.


Ha van gyomrod, akkor ezt mosogatással is megcsinálhatod. Csak azt mosogasd el, amiből te eszel. Neki ne legyen se evőeszköz, sem tányér.


Viszont kérdés, hogy mindketten dolgoztok e. Mert ha te otthon vagy, akkor neked kell a háztartást vinni. Ha dolgozol is, akkor vegye ki a részét a férjed is. Ha szükséges, rá is lehet vezetni. Rosszabb esetben büdös ruhában megy dolgozni és szennyes tányérból eszik. Jobb esetben megtanul egyenrangúként kezelni téged, és nem cselédnek nézni.

2016. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Tudom, hogy kozhelyes es ezer helyen olvastuk mar... :D


A családi béke titkai:


Ha égve marad- kapcsold le,

Ha kiömlött – töröld fel,

Ha a földön van – vedd fel,

Ha kifogyott- töltsd meg,

Ha piszkos – mosd el,

Ha tele van – vidd ki,

Ha szomorú – öleld át,

Ha fáradt – altasd el,

Ha hiányzik – írj neki,

Ha kérdez – válaszolj,

Ha mesél – hallgasd meg,

Ha távol van – hívd fel,

Ha ünnepel – lepd meg.

És soha ne feledd: összetartoztok.


De nagyjából igy van.


Erdemi tanacsot nem tudok adni, hogy "neveld" rendszeretetre a parod, en megcsinaltam az enyémmel párszor, hogy a -nem tudod hol van a gatyam?- kérdésre azt mondtam, hogy ott, ahol hagytad. En szivesen elintezem a mosast, ha a szennyesbe teszed, de nem fogom a lakasban keresgelni, hogy kimoshassam. Nálunk javult a helyzet, amikor gyerekunk lett, bar azóta nagyon ritka, hogy pedans rend legyen.

2016. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ebben semmi vészes sincs, tök elfogadható. AZ enyém is van ilyen rendetlen.

Egyedül ami gáz az a munkásruhában flangálás és hogy semmi házimunkában nem segít.

Nem tudom...Kulcsold be a szobaajtót, és mondd meg hogy csak akkor mehet be, ha levette a munkásruhát.

Egyszer szánj rá egy hetet,a mikor nem mentek sehova, vagyis mindegy mikor, és csináld azt, hogy nem csinálsz semmit. Tehát csináld azt, amit ő. Majd rájön, hogy ez így nem jó. Nem mosogass el, ne moss neki, jó, kaját azért adj. Majd meglátjuk, mennyire tetszik neki.

2016. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

utolsó, szerinted semmi gáz nincs abban, hogy semmit nem segít a házimunkában?


egyébként itt a probléma...mivel teljesen kiszolgáltatja magát veled, és te nem állsz a sarkadra, miért ne tenné, amihez csak kedve van?


kérdező, ha értelmes ember vagy, elintézed, hogy maga után ne hagyjon mocskot, valamint a házimunkában találtok valami beosztást. ha nem akar változtatni (ugye ez marha kényelmes neki) akkor csináld azt, amit az egyik válaszoló javasolt, csak magad után végezz munkát..

2016. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyiken másikon jót nevettem. Bocsi.


Lehet-e ezen javítani?


Tapasztalataim szerint nem igazán, vagy csak minimálisan.

Az exem úgy figyelt a rendre, hogy a számítógép előtt ücsörgés közben az orrából kiszedett fikagombócokat nem simán az asztalra, hanem papaírzsebkendőbe tette. Persze az asztalról folyt a rumli az asztal és a fal közé, szóval mindenféle fika volt.


És ő azt mondta hogy nagyon figyel arra hogy rend legyen és ez már frusztrálja.


A teraszról a putrit nem tudjátok garázsba, melléképületbe átrakni?


Azt hiszem fly lady program a neve, innen van az ötlet. Stopper be 15re és takarítania kell. Minden nap. Koszos zokni, gatya a szennyesbe stb.


Gondolom te is dolgozol, nem csak ő. Akkor szépen le kell ülni vele és elmondani, hogy mindketten dolgoztok, te hát az otthoni teendőket is megosztva végzitek. Nem vagy a cselédje. Ne viselkedjen gyerekként hogy majd ekkor meg akkor. Ez nem így megy.


A cigányputri szót is nyugodtan mondd előtte. Hátha kapcsol.


A fogkrém ahogy fogy, néha a tubust a két végén fogva lehúzniba kézmosó peremén (kupak rajta), és akkor az üres vége Papir vékony lesz, az elejébe meg belemegy a fogkrém. Néha megcsinálom és akárhol lehet nyomni, nem szokott a végébe menni a krém.


Vagy esetleg jutalom rendszer. Ha elpakolja a szennyest, összesöproget tűzrakás után stb. Akkor este kap (valami rövid) 3 perces nyakmasszírt.

Azért nagyon ne kényeztesd el pár perc feladaté rt. Ennyit egy jól nevelt gyerek is megcsinál....

2016. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok megint.

Az 5-ös kérdésére reagálva:

Már hogyne lenne baj, hogy nem segít a házimunkában? Ki is lett emelve a munkásruhás dologgal együtt. Beszólogatás helyett inkább el kéne olvasni, mit ír a másik.

De akinek kedve támadna még beszólogatni, vagy akik számára nem volt érthető. A teljesen normálist az ilyen apróságokra értettem, mint például nem tudja, hol van az alsógatyája. Meg arra, hogy nem mindegy hogy nyomja ki a fogkrémet?

A házimunkásra írtam, hogy igen, az probléma, még javaslatot is írtam a megoldására, aztán vagy jó, vagy nem jó.

2016. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, mindketten dolgozunk, csak ő még másodállásban is van utána, így nekem azért több a szabadidőm.

Igazából nem is az zavar, hogy nem fifty-fifty a dolog, de azért az, hogy ha megjön, nem tud átöltözni, számomra nem attól függ, mennyit dolgozom, mint ahogy azt sem, hogy ha már olyan rendes a párom, hogy kimossa a ruhámat, akkor legalább a szárogatón vagy a szekrényben megtalálom.

Számomra az sem érthető, hogy a fogkrémet miért csak én tudom kinyomni a végéből az elejébe, vagy hogy ha haza érek, a cipőmet a helyére rakom, miután levettem.

Ezek tökre nem azon múlnak, ki mennyit dolgozik. Nem azt kérem tőle, hogy pucoljon ablakot, vagy csináljon nagytakarítást, mégcsak porszívózást sem kérek, pedig sok ismerősömnél az férfimunka. De ezek nehogy már olyan megerőltető dolgok legyenek...

És igen, ezeken kívül nem segít a házimunkában úgy általában sem, pl már az nagy segítség lenne, ha csak elöblítené a bögréjét miután ivott belőle, hogy én utána könnyebben moshassam el, stb. Szóval én úgy érzem, nem várok sokat, csak olyasmit, ami egy mozdulat mindenhogy, akkor is, ha szarul csinálja az ember, meg akkor is, ha jól.

A teraszról a cuccokat a nyáron 3x pakoltam el egymagam, hogy ne legyen szem előtt, de 1-2 hónap alatt újra felgyűlik. Van olyan dolog, ami böhöm nehéz ott, meg sem tudom emelni, azt max összehúzom a sarokban.

Millióegy veszekedés volt ebből és mindig az a válasz, hogy majd elrakom, meg felhasználom és nem hozok többet. Aztán valahogy mégis, ha jövök haza a melóból, mindig egyre több a cucc.

Én valahogy nem bírom elviselni, hogy a kanapén hagyott zoknit pl ott hagyjam és ne vigyem a szennyesbe. Nem olyan családból származom. Zavarja a szemem. Nem tudok elmenni mellette úgy, hogy tudom, hogy ott van és ott is hagyom. Viszont, ha őt megkérem, akkor megint jön a jó, elrakom és aztán mégis ott marad.

No mind1. Sokkal nem lettem okosabb. Valahogy majd alakul.

Ahogy a jó öreg mondás tartja, megszoksz, vagy megszöksz. :)

2016. jan. 8. 23:22
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

3, ennek a felsorolásnak csak akkor van értelme, ha a család MINDEN egészséges, felnőtt vagy közel felnőtt tagja megtartja.


Kérdező, nekem volt egy négyéves kapcsolatom, ami nagyon hasonlított az általad leírtakhoz. Plusz hozzá még az, hogy a kedves exbarátom folyton kritizált. Semmi nem volt jó neki, amit csinálok, de semmivel nem könnyített a helyzetemen.

A férjem rendetlen, de én is, persze ez mércétől függ. Nem esz meg a kosz minket, ne értsetek félre, de pl. a mosatlan és a szennyes sokszor csak gyűlik egész héten. Mindketten eljárunk dolgozni, estére általában elég fáradtak vagyunk. A legtöbb házimunkát hétvégén csináljuk, de mindketten, nem marad rám az egész.


(A fogkrémes tubus-vitát sosem értettem. Műanyag tubusban többnyire, amit mindegy, hol nyomsz meg, hiszen a fémmel ellentétben változtatható az alakja. Tehát bárki nyomogathatja elöl, ha én hátulról nyomom, nem ragad benne a fogkrém.)

2016. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt a majd-ot kéne vele elfelejtetni. Megmondani neki hogy ha megígérte, akkor most legyen szíves, mert a majdból tudja hogy nem lesz semmi, te pedig nem győzöd. Legalább ezzel a par perc munkával segítsen.

Szerintem egy jó érzésű férfi ezt megérti és megteszi.

2016. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!