Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egy gépészmérnök mennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy gépészmérnök mennyit keres nagyjából Ausztriában?

Figyelt kérdés

A párom most szeretne kiköltözni Ausztriába és osztrák nyelvterületen vállalni gépészmérnöki állást, 2 éve dolgozik itthon ebben a szakmában, de nem igazán jut előrébb, a hazai cégek inkább csak visszahúzzák az embert, ezért döntött amellett, hogy megpróbálná odakint. Szerintetek kb milyen bérre számíthat?

Ha sikerrel jár és el tud helyezkedni valami normális helyen, én is utána mennék, amint lehet. :)



2016. jan. 11. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen diplomája van? Főiskola? Műegyetem?

A műegyetemet végzett mérnökökre van kereslet külföldön, és kezdőként olyan 2500-3000 euro körül keresnek. Vezető beosztásban persze jóval többet, de ahhoz bizonyítani kell először....

37F

2016. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erosen fugg a szakiranytol, tenyleges tapasztalattol, cegtol, regiotol.


Olyan evi 40-60e euro korul realis, persze bruttoban.


Ettol tobbet is meg lehet keresni, de nem ket ev tapasztalattal.

2016. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a nem Műegyetemet végzett mérnökökre is van kereslet, mert hiányszakma (ahogy itthon is). A bér ahogy elnéztem br. 1600 eurónál kezdődik alapból, de mindenhol írják, hogy túlfizetés lehetséges a szakmai tapasztalattól függően. Két év gyakorlatnál szerintem reális a 2000-2500 euró bruttó, ha a gyakorlat mellé valóban párosul tapasztalat is.
2016. jan. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 GipszI ***** válasza:

Egyik kedves barátom Németországban van, o par eve dolgozik kint nem nagy cégnél tervezomernokkent (Miskolcon végzett) es nettóban kb. 3000 euro-t kap.

Ausztria sztem hasonlo.

2016. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, attól függ milyen területen és természetesen milyenek a nyelvi képességei.


A tervezőirodákban számíthat a legalacsonyabb bérekre, az építési vállalatokkal karöltve. Ezek átlagosan 4.000 eur bruttót fizetnek (kb. 55-60%-át kapja kézhez), kicsit jobban fizetnek az energetikában és a gépiparban valamint a járműiparban, átlagosan 5.000 eur bruttót. 2 év tapasztalattal ezek az adatok.


Mindezek ellenére azzal is számolni kell, hogy ha kiköltözik kezdőfizetést fog kapni, és nem azt, ami 2 év tapasztalattal járna.

2016. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!