Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Úgy érzem, nincs "szüksége"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, nincs "szüksége" rám. Hogyan tudnék többet adni?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Én 28 éves vagyok, a férjem 36. Boldogok vagyunk együtt, kisebb természetes súrlódásokat leszámítva a kapcsolatunk felhőtlen, általában az én (régről fakadó) önértékelési gondjaim jelentik a konfliktusforrást, de már ez is javul.

Visszahúzódó, introvertált vagyok, csendes, passzív, követő típus, de látom ennek a vonásnak az árnyoldalait, és eléggé zavar a dolog. Mindig is szerettem egyedül lenni, az emberi kapcsolatokat nem hiányoltam túlzottan, inkább egyedül voltam, ha nem volt kellően igényes barátságra kilátás. Komoly belső életet élek, de ez kívülről ugye nem látszik, szóval valószínűleg dögunalmasnak tűnök.

A férjem is teljesen jól elvan magában, önálló, aktív, alkotó, intelligens ember, aki pontosan tudja, mit akar az életben, tisztában van az értékeivel, de ő is nagyon igényes a kapcsolataira. Egyikünknek se voltak soha futó kalandjai, sőt komoly kapcsolata sem sok.

Nagyon sok mindent kaptam a férjemtől, gazdagabbá tette az életemet, segít az önbizalomhiányom leküzdésében és a befordultságom csökkentésében. Viszont mivel ő sokkal kezdeményezőbb nálam, sok tekintetben ellustultam mellette, mert pl. ő szokott javaslatokat tenni, hogy mit csináljunk hétvégén, vagy ilyesmi. Én akár hetekig se mozdulnék ki, ha ő nem cincálna.


A minap rádöbbentem: én alig valamit, vagy épp semmit nem adok hozzá a kapcsolatunkhoz, amit bárki mástól is ne tudna megkapni. Úgy érzem, sehol nem szerepel a kapcsolatunkban a személyiségem. Szeret engem, tudom, a bogaraimat is, szeret boldoggá tenni, de én nem adok hozzá semmit az életünkhöz az egyéniségemmel. Ha jönne a jótündér és varázsütésre kicserélne engem random Kis Mariskára, aki kb. azokkal a kvalitásokkal rendelkezik, mint én (többé-kevésbé hasonló dolgokat szeret, mint ő, kinéz valahogy, nem egy IQ-light cicababa, tud kávét főzni....) vele is valószínűleg ugyanolyan boldog tudna lenni, nem lenne hiányérzete. Ezzel a gőzzel kutyát is tarthatna.

Elég ijesztő érzés. Tudom, hogy nincs szüksége rám a szó hagyományos értelmében, mármint nem függ tőlem, és ez nem is baj. De az én értékrendem szerint egy jó kapcsolat kölcsönösségen alapul, egymás kiegészítésén, egymás fejlesztésén, adáson és kapáson.


Szeretnék többet adni neki, nem akarok belesüppedni a "jó asszony" szerepbe. Nem akarok unalmassá válni, gazdagítani szeretném az életét, az életünket. Aktív részese szeretnék lenni a házasságunknak.

Hol kezdjem? Hogy csináljam, hogy közben ne kelljen megváltoznom?


2016. jan. 14. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy értelmes kérdés itt. :)


Az én véleményem az, hogy ébredj fel és rázd fel egy kicsit a fantáziádat. Azt mondod mindig a párod javasol, ötletel. Ülj le és gondold végig, hogy mi az a program, amit szívesen csinálnál és tudod, hogy ő is benne lenne, anyagilag sem okoz gondot. Írj fel néhány ilyet, majd kezdj el te ötletelni!


Főzd meg a kedvenc kajáját vacsorára, vegyél egy üveg finom bort és lazítsatok este.


Kedveskedj neki, akár apró személyes ajándékokkal, akár azzal, hogy reggelit csomagolsz neki, vagy bármi olyannal, ami nem mindennapi jelenség a kettőtök életében.


Én azt mondom, szerintem fel fog tűnni neki, hogy többet mozogsz, serte-pertélsz. Ha rákérdez még is miért, akkor nyugodtan mondd el neki, hogy így érzed és szeretnél te is aktív tagja lenni a házasságotoknak. Szerintem ez tök jó dolog és biztosan ő is értékelni fogja!


Azt hülyeségnek tartom, hogyha kicserélnének egy bárkire, akkor is ugyanolyan boldog lenne. Ha így közelítjük meg a dolgokat, akkor igen. Bárkivel el lehet menni moziba, lehet kirándulni, vacsorázni, bárki tud kávét főzni, bárki lehet jó csaj, stb. A bárki az mégsem TE vagy és pont.

Gondolj csak bele. Te tudnád ugyanúgy szeretni Kiss Pistát, csak mert hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a párod? Valamiért egymásnak mondtatok igent, nem pedig Kiss Pistának és Marikának, ez lebegjen a szemed előtt.


Az nagyon jó dolog, ha az ember felismeri a saját hibáit egy kapcsolatban, de azért nálad jócskán látszik az önértékelés hiánya is. Aktivizáld magad, de nem szabad túlzásokba esni.

2016. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az első lépés a legnehezebb. megpróbálni kitalálni, mit is szeretnél. ehhez próbálkozni kell sokat, ide-oda elmenni, ahova nem szoktál, más munkalehetőséggel eljátszadozni.
2016. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyébként pont ilyen vagyok mint te, csak 27 éves és most jöttem össze az első barátommal, aki egy nagyon szószátyár pasi :) Az ő bevallása szerint nem vagyok unalmas, és szeret. Meglátjuk hogyan működünk hosszú távon, de ha téged is megtalált a nagy Ő és elvett feleségül akkor én is elkezdhetek reménykedni :)
2016. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Lehet,hogy a férjed pont az ilyen dolgokat szereti benned, amit felsoroltál!Főleg,ha ő az irányító, akkor neki pont ilyen alárendelődő típus kell.Meg,ha elvett,akkor miért ne lenne elégedett veled?
2016. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"önálló, aktív, alkotó, intelligens ember, aki pontosan tudja, mit akar az életben, tisztában van az értékeivel, de ő is nagyon igényes a kapcsolataira. "


1. ha igényes a kapcsolataira, és téged vett feleségül akkor??

2. önálló, alkotó ember - nyilván kell hozzá a stabil alap, háttér

3. ettől, még jó, hogy gondolkodsz ilyesmiken.. a hétvégés programok kitalálása tök jó ötlet, nézelődjél - annyi érdekes dolog van a világban

2016. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!