Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vannak még olyan nők akik el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak még olyan nők akik el bírnák viselni, hogy magas az alvásigénye a barátjuknak? Ráadásul "klasszikus" alvás, sötétben és csendben?

Figyelt kérdés

Az én alvásigényem például 9 óra. Ha semmi nem zavar, kereken 9 órát szoktam aludni, ezután érzem a legjobban magam, ekkor érzem azt, hogy kipihent vagyok. 7-8 óra közepes hangulat, 6-7 óra közt fáradtság, nyűgősség este, 6 óra alatt elalszom napközben.


De itt jön a gond! Azok a csajok akiket eddig megismertme mind alig aludt 5-6 órát (se) azt is napközben, fényben, zajban... Ami nekem nem jó. Elalszom ugyan úgy is, de - hogy fogalmazzam meg (úgysem érti aki nem akarja) - az nem ugyanolyan. Ha napközben elalszom utána inkább leszek zavart, a bőröm kiszárad, utána már olyan "nem tudom hol vagyok" érzésem van és nem szeretem ezt.


Klasszikus alvó vagyok: Lefekvés valamikor éjjel (ha másnap dolgom van akkor korán, ha nincs akkor éjfél után valamikor) - és aztán alvás reggel 6-7 (ha dolgom van) vagy 11-12 környékiéig, ha nem. És mindezt leeresztett redőnnyel (ez is baj már pár csajnál), csendben (hogy lehet zajban pihentetőt aludni?), rendesen párnák közt (imádok álmodni is amúgy).


El-e tudják ezt viselni a mai "rohanjunk!!!" világban? Ahogy elnézem az emberek egyre kevesebbett alszanak (merhá' TÉVÉÉÉÉÉÉÉÉ, vagy bulizás random, vagy extasy vagy bármi ilyesmi...


Tudom most jönnek a fikák meg a sértegetések, meg az én hülyének beállításom, de ez tényleg gond. El-e tudná viselni adott esetben hogy korábban fekszem és később kelek, mint ő és akkor amíg alszom addig lehetőleg ne legyen házimoziás/prolidiszkó slágerek hallgatása 1 szobával arrább. (2-vel már okés, ha klasszikus téglaházról beszélünk)


Egy itt-felejtett bútor vagyok egy régi világból, tudom :( Pedig nem vagyok még 25 se.



#alvás #klasszikus #nyugalom #tolerancia #alvásgény #édes álmok
2016. jan. 19. 21:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Én igen, mivel pont ugyan ilyen vagyok! Még az időpontok is stimmelnek. :D 21L
2016. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Pillanatnyilag nekem is nagy az alvásigényem, de csak mert idegileg ki vagyok merülve, és még kell pár hét, hogy elkezdhessem bepótolni, szóval lehet, hogy hamarosan még rajtad is túlteszek egy darabig. :-) Csak miután kiegyenlítődök (nekem az ideális 7,5-8,5 óra, ha nincs semmi baj), utána már beállok rendes alvásidőre.

Én még senkinek nem szóltam, hogy sokat alszik, ha az még nem jelent betegséget, azért inkább, hogy túl keveset.

2016. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, én is ilyen vagyok, hétvégén 10-11-nél korábban sose kelek fel. Imádok aludni! Szóval igen, én el bírnám viselni, sőt, örülnék neki! :)


19/L

2016. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Ugyanígy alszom.


Ha reggel kelnem kell, akkor 11-kor fekvés, esetleg éjfél. De akkor nem vagyok túl jó passzban de túl korán sem tudok elaludni. A házban minden redőnyt le, füldugó be és szuszóka.


Hétvégén alvás délig, fekvés éjfélkor, vagy egy körül.


A vőlegényem meg már 10-kor aludna és 7-kor kukorékolna.


Meg tudnám ütni, de rászoktattam, hogy csendben kisurran, felhúz egy redőnyt kicsit, amitől még nekem nem lesz világos (nincs a hálón ajtó, egyterű a lakás) kávézik és nyomkodja a telóját. Vagy mittomén mit csinál, de engem békén hagy :D

2016. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Ja 27 éves nő vagyok, és tévétől hülyét kapok, ha megy mikor aludnék. TV kikapcs, én meg alszom.
2016. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Kezdek megnyugodni :) Akkor én fogtam eddig "mellé" (szemszögemből mellé persze csak...).


Elsőre úgy, hogy egy nap nem alszik, másnap alszik déltől este hatig, aztán még egy napig semmit, utána 16 órát majdnem, aztán megint egy nap semmi, aztán 4-5 óra napokig...


Másodjára meg valami olyasmi hogy napközben alszik 1-1 órát, de így ennyi. Ő nem csinál olyat, hogy valamikor lefekszik és alszik egy csomót, hanem 1-2-3 órákat aztán annyi elég is neki.


Megijedtem hogy ez a trend és én vagyok vén szar, aki 9 órát alszik mert még a klasszikus érában nőtt fel (90es évek) amikor 10-11 körül már a szüleim is aludtak... Meg még sötét volt az éjszaka a régi "fehér fényű" lámpák miatt. Tv meg éjfélkor elment aludni... (vers éjfél után...)

2016. jan. 19. 21:34
 7/30 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés, én hasonló helyzetben vagyok, csak fordítva. a barátomnak 9-10 óra az alvásigénye, nekem meg 6-7 óra bőven elég. kicsit ítéletesen fogalmazol, azt megértem, hogy nem szereted a zajongást, de azért van átmenet a diszkóslágerek hallgatása meg a síri csend között is... egyszobás lakásban pl. nem is megoldható, hogy másik helyiségbe vonuljon át az ébren maradó fél, azt meg nem lehet elvárni, hogy órákkal hamarabb feküdjön le a párja kedvéért. hisz őse várja el, hogy miatta maradjon fent fáradtan a másik... engem sokszor zavar,hogy hétköznap 1-2 órával előbb kell feküdnöm a barátom kedvéért, és éberen heverni, amíg valóban el nem álmosodom, és délelőtt is csak csendben foglalhatom el magam, amíg ő kialussza magát... nehéz ügy, muszáj alkalmazkodni. szóval ha ennyire zavar, keress hasonló alvásigényű barátnőt, azt nem várhatod el ,hogy mozdulatlanul üljön órákat a kedvedért, csak hogy ne zavarjon az alvásodban.

23n

2016. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#7


Ez az... Én nem várhatom el, ahogy ő sem várhatja el, hogy én ne aludjak sosem szinte... Hát igen. De ez így kínos, lehet úgy a harmadik-negyedik randin ezt így megkérdezni, hogy "neked mennyi az alvásigényed...?" :D

2016. jan. 19. 21:41
 9/30 anonim ***** válasza:

nekem is magas. és régen,mikor volt redőnyöm azt imádtam.

a barátom meg, tv mellett alszik,ami engem zavar kicsit, és nem alszik sokat. :/

2016. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tálalod, mintha mindenkire igaz lenne, hogy nappal alszik pár órát, és azt is fényben, nyomatja a bulit és az ekit és prolidiszkó slágereket hallgat. :DDD Én pedig nem is ismerek ilyen embert.
2016. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!