Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért viselkedem így az első,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedem így az első, nagy veszekedés után?

Figyelt kérdés

Múlt héten elmondtam a dsérelmeimet a páromnak, aki hajlani kettőkor sem kímélve a szomszédokat (panel) kegyetlen hangosan ordítozni kezdett velem, majd hörögve és sírva olyanokat kiabált, hogy "takarodjak amerre akarok, húzzak vissza anyámhoz". Mindezt azután, miután én csendesen mondtam neki, hogy ha nem változtat azon, hogy nem foglalkozik velem, és a barátait helyezi előtérbe, akkor én bizony nem fogok tovább tűrni, költözök.

Azóta próbál változtatni (bár pár nappal a kiakadása után is egy rokon előtt kezdett cukkolni a múltbéli hibáimmal), de én mintha elhidegültem volna. Magam sem értem, mi történt. Talán ez egy védekező mechanizmus nálam, hogy nem akarom ismét átélni azt azt ordítozását... Ma szóvá tette, hogy miért nem csicsergek folyamatosan, mint ahogy szoktam. egyszerűen magam sem tudom miért. Talán egy világ dőlt bennem össze, mikor ordítozott a szomszédok füle hallatára hajnalban, és az elég lett volna, hogy kiszeressek belőle? Szerintetek újból lesz még jó kedvem a társaságában? Ő tényleg igyekszik jóvá tenni, de tudat alatt is távolságtartó vagyok. (Hozzá kell tennem, hogy 8 éve együtt vagyunk)


2016. jan. 26. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, elég csúnya dolgokat vágott a fejedhez, nem csodálom, hogy még nem sikerült megemésztened. Egyébként az nem túl jó jel, hogy amikor te normális hangnemben szeretnéd megbeszélni a problémákat, akkor ő elkezd támadni és üvöltözni. Nekem is volt ilyen párkapcsolatom, ahol a másik fél egyszerűen nem volt nyitott a kommunikációra, hanem besértődött, bevágta a durcát, olyanokat mondott, hogy "persze, megint én vagyok a hibás", meg "jó, akkor többet nem mondok semmit". Szakítás lett a vége.

A másik meg, hogy 8 év együttlét alatt ez volt az első ilyen? Talán le kellene ülni higgadtan átbeszélni, lehet, neki közben volt valami más baja is, és rajtad csattant. Neked pedig hangsúlyoznod kellene, mi esett ebben annyira rosszul, és nem szeretnéd, hogy ha bármilyen probléma felmerül, az ilyen értelmetlen üvöltözésbe torkolljon, hanem legyen nyitott a megoldás megkeresésére.

2016. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na, én "takarodtam volna vissza", de úgy, hogy többet nem lát. Szánalmas és idióta emberrel vagy együtt, aki ahelyett, hogy magába nézne, inkább üvöltözik, mert azt könnyebb.
2016. jan. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 8 év alatt ez volt az első nagy kiakadás a részéről.Úgy ahogy írod, kedves első válaszoló, ha gond van, nem nyitott a kommunikációra. Úgy zajlik a probléma megbeszélése nálunk, hogy én higgadtan kifejtem a véleményemet az álláspontom mellett, ő pedig egy szót sem szól. Problémakerülő viselkedés ez, örökölte sajnos. Megnyugtattak a válaszaitok, azt hittem bennem van a hiba, túl magamra vettem a dolgot, stb, de valóban sértő amit mondott. Azt is már vagy tízszer a fejemhez vágta, hogy ő tart el. Ez így is van, de csak fél évig tartott. Most végre újból dolgozok, így nem hallgatom tovább az "én tartaélak el" szöveget. Nrekem ez fordított esetben természetess lenne
2016. jan. 28. 14:43
 4/4 omba ***** válasza:

Ez volt az első nagy kiakadása, de hát ilyenből egy is elég tud lenni, de az oka azért mélyebben van: " hogy nem foglalkozik velem, és a barátait helyezi előtérbe," - így aztán a nyolc év inkább súlyosbítja a dolgot.

Még nyolc év???

2016. jan. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!