Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan oldjuk meg, amíg össze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg, amíg össze nem költözünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni Tőletek.


Párommal 3 éve vagyunk együtt, és szeretnénk nyáron összeköltözni végre.

Az addigi időre szeretnénk valami megoldást találni. Szüleim szívesen főznek nekünk, ha épp nálunk vagyunk, viszont párom családja már inkább rendel ebédet, vagy étteremben esznek, ritkán főznek.


Nem szeretnénk folyton nálunk lenni, amikor együtt vagyunk, náluk főzöcskézni viszont nincs időnk minden ott töltött napon.


Nem tudom, hogyan oldhatnánk meg, hiába beszéltünk szüleivel, nem történt változás igazából...


Gondoltam rá, hogy amikor náluk akarunk lenni, akkor itthonról viszek ebédet magammal, de ez sem megoldás. Akkor ő mit eszik? Meg ez mégis nevetséges lenne.

A közös főzögetés sem jó, nincs napi 1-2 óránk azután, hogy fáradtan, éhesen hazaérünk.


Nyáron ha összeköltözünk, ez a gond megoldódna, hisz nyilván mi főznénk saját magunknak mindig.


Addig pedig csak ingázunk két lakás között, és próbáljuk elkerülni a konfliktusokat...



Tudnátok tanácsolni nekünk valamit erre a pár hónapra? Nem szeretnénk emiatt kevesebb időt együtt tölteni, de most jött el az a pont, hogy én sem várhatom el szüleimtől, hogy gondoskodjanak rólunk, párom nem várhat túl sok jót otthonról...



Előre is köszönöm!



2016. febr. 2. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudtok egyáltalán főzni? Mióta tart az napi 1-2 órán át? Még egy tartalmas gombapörkölt is megvan fél óraalatt,ráadásul 2 napi adagot is főzhettek egyszerre.


A javaslatom az lenne, hogy néha rendeljetek,néha pedig főzzetek, és igyekezzetek kevésbé időigényes ételeket készíteni ilyenkor - a zöldségek pl. sokkal hamarabb megfőnek, mint a hús.

2016. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En eskuszom nem ertem a problemadat. Es azt sem ertem ha mar most ugy van hogy ti nem fozogettek faradtan, ehesen de a rendeles sem jo akkor mi lesz veletek amikor egyutt eltek? Ehen haltok? Mert most is kb. ugyanez a problematok. Hazaertek, pihentek osszedobsz valami konnyu kajat, vagy rendeltek valamit amikor ehesek vagytok. Nalatok meg eszitek ami van. Egyeb kerdes?:D
2016. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van melyhutojuk? Akkor pl elore le lehet fozni pl porkoltalapot, esetleg milanoi spagetti alapot, vagy egyeb eteleket (en pl szoktam kokuszos csirket csinalni lefagyasztasra vagy karamellizalt vanilias tarjat... Ezek nagyon hamar megvannak, es mikor az ember eloszedi a melyhutobol akkor csak zoldsegkoret, teszta vagy rizs kell hozza es ezel szinten hamarabb megvannak. Mi mindketten dolgozunk plusz van egy kisgyerek, parom nem tud fozni, nekem meg se kedvem se idom mindennap gornyedni a konyhaban. Igy altalaban kijelolok 2 hetente 1 fel napot amig ezeket elkeszitem es ha epp nincs fozocskezos kedvem vagy idom akkor csak elokapom.

Illetve vettunk egy planchat (elektromos sutolap). Elore bepacolok par huskockat vagy szeletet (kb 5-10 perc) radobalom a planchara, teszek hozza parolt zoldseget vagy paradicsomot, mozzarellat, stb es par perc alatt ez is keszen van... Finom vacsora lehet belole. Rakott tesztat is egyszeruen keszithetsz kb 20 perc alatt, ha van suto. Van amikor pedig csak egy pizzat sutok ki gyorsan, az sem ordongosseg pedig en csinalom a tesztajat is.

Masok szokasain ugysem tudsz valtoztatni, en is ismerek olyat a parom csaladjaban aki eleteben meg egy fakanalat nem vett a kezebe de talan jobb is (pedig tobbgyerekes csaladanya).

Aki nem szeret / tud fozni, es anyagilag megengedheti, az nem is fog nekiallni.

Ez olyan mint a takaritas. En is meg tudnam csinalni de sajnalom ra az idot, igy inkabb fozok es hetente egyszer jar egy takaritono.

Ha valaki szeret fozni vagy ugy neveltek hogy az etterem penzkidobas, annak nem lesz gond a napi fozes. Aki mast tart fontosnak at eletbe., az meg ugyse fog naponta fozni, sot.

En megertem hogy nem akarsz a baratod szuleinek a nyakan eloskodni, de ha nekik nem gond hogy rendeljenek vagy elmenjenek kajalni ha te is ott vagy akkor ebbol ne csinalj problemat...

2016. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miután összeköltöztök, miben lenne más ez a része az életeteknek: "A közös főzögetés sem jó, nincs napi 1-2 óránk azután, hogy fáradtan, éhesen hazaérünk." ? Pontosan ugyanezek a megoldások lesznek akkor is, mint most. Vagy rendeltek, vagy elfogadjátok, hogy vártok még egy kicsit, és éhesen nekiláttok főzni. Vagy gondolod, hogy egy hétre előre főznétek, amikor összeköltöztök? És most a jelenben mi akadályoz meg ebben?


Egyébként, a legtöbb kaja előkészületekkel együtt sem tart 1-2 óráig. Ha töltött káposztát akarsz, az más kérdés, de egyébként akármelyik netes receptoldalon beállíthatod szűrőnek az időtartamot, és tessék, 30 perc alatt elkészíthető kaják listája is kijön eléd.

2016. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

és ha összecuccoltok akkor ti sem esztek majd?

vagy mégis hogy lesz kaja az asztalon meló után?

és akkor még: mosás/takarítás/számlák/stressz...


otthon is főzhetsz, de ahogy látom, az sem megy

2016. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha most nincs időtök főzni, akkor miért lenne más ez miután összeköltöztetek? Akkor nem csak főzni kell majd, hanem vinni a háztartást, takarítani, mosogatni, rendet rakni... Oké, hogy ez nem tart sokáig, de a főzés sem vesz el több időt az estéből, mint ezek. És valamikor pedig meg kell csinálni, saját háztartásban nincs mese, nem bízhatod rá másra.
2016. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én se értem, mivel könnyebb otthon főzni jövőre, mint most a szüleinél. ha ráadásul rendelnek is, akkor ti is kaptok, nem?
2016. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek. Akkor nem lesztek éhesek, fáradtak, mikor hazaértek és már együtt éltek?

És eddig hogy oldottátok meg?

Egyébként meg rengeteg gyors és egyszerű kaja létezik a világon, ott vannak a mirelit kaják is végső esetben. Nem szeretem ezt a hozzáállást, hogy jaj kinek van már kedve főzni akkor... Van, hogy nekünk sincs, igen, ilyenkor marad a rendelés vagy a szendvics, de azért legtöbbször szoktunk főzni, egy pörkölt vagy egy rakott húsos - tésztás valami előkészülettel együtt sincs több mint fél óra...

2016. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha egyesek igazán elolvasták volna amit írtam, hangsúlyoztam, hogy együttélésnél más. Az otthonomba megyek haza. Tudom, mi van a hűtőmben, tudom, hogy ha este nem mosogatok el mindent, megtehetem másnap reggel, vagy később. Tudom, hogy ha ma megcsinálom, holnap estére is ott lesz. Be tudom tenni esetleg a saját fagyasztómba, bármi.


Pároméknál gyakran még a hűtő is üres. Mire megvesszük ami kell. Csillogó rendet, illatot hagyni, esetleg másnapra megeszik, mert ott van, más másnál, mint otthon.


De köszönöm még egyszer a válaszokat!

2016. febr. 6. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat akkor napkozben kitalalod hogy mit akarsz fozni, hazafele esetleg megveszed ami kell, otthon ket fore megfozitek a paroddal ami kell (otthon alatt ertem azt ahol eppen vagytok), megvacsoraztok, elmosogattok es szep rendet hagytok. Mivel meg masokkal eltek ezert azt hogy mas ne pakoljon szet. De vacsorat fozni/rendelni/vadaszni celzottan ket fore, es utana rendet rakni az nem nehez. Vagy ha parodnal vagytok akkor rendeljetek. De meg mindig eleg eletkeptelennek meg kitalaltnak tunik ez a problema, mert a kaja kerdes pont ugyanez marad ha otthon vagy ha az eszaki sarkon :D.
2016. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!