Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tanácsoltok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsoltok egy ilyen kellemetlen helyzetben?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja élünk együtt és kicsivel több, mint egy 1 éve járunk. Az összeköltözést követően rögtön közös kasszán vagyunk, minden kiadást együtt oldunk meg. A bevételünk nagyjából azonos. A probléma az, hogy a párom az én kérésem ellenére felvett egy személyi kölcsönt 5 éves futamidőre, havi 32.000ft-os törlesztővel. Mindezt azért, mert társult egy vállalkozásba, melyet a "pót apukája" csinál. A vállalkozásról úgy tudjuk, hogy jól jövedelmezik, és nagyjából havi 60-80.000ft körül hozna nekünk (autó bérbeadásról van szó egyébként, és a párom egy autó árába fektette a pénzt, így neki járna a bérbeadásból származó jövedelem). A hitelfolyósítás után a pénzt rögtön odaadta a barátjának, aki vezeti a vállalkozást. Papírt nem írtak, mert, hogy jó barátok, a bizalom megvan és a "pót apuka" többször segítette a páromat és a családját anyagilag, főleg akkor mikor az igazi apukája meghalt és hirtelen kellett előteremteni több százezret a temetésre.


A probléma az, hogy a pénzt októberben adta oda a párom, és eddig még 1ft bevételünk sem volt előle, de a havi törlesztőt azt természetesen fizetjük minden hónapban...az érdekesség az pedig az, hogy közben hetente többször találkozunk ezzel az emberrel, de magától soha nem hozza szóba a dolgot. Cseveg mindenféléről, de arról, hogy gyerekek ez meg az a helyzet, arról nem szól a fáma.

Többször jeleztem a páromnak, hogy mikor kettesben vannak hozza szóba, és kérdezzen rá, hogy hogy áll a dolog, de mindig veszekedés lesz a vége, arra kér, hogy legyek türelemmel és, hogy bízzam ezt rá! Azt érzem rajta, hogy szégyelli szóba hozni a dolgot, hogy ne tűnjünk már olyanoknak, akik kuncsorognak a pénzért...


De hát már egyre nehezebben tudom türtőztetni magam! Nagyon úgy tűnik, hogy a párom ajándékba odaadott 1,5 millió forintot valakinek, akit nem tudok a viselkedése alapján hova tenni...és még csak reklamálni sem lehet, hisz nincs róla semmilyen papír! Agyrém!


Egyébként a páromra nem jellemző a felelőtlen viselkedés, kevés barátja van, de azokért tűzbe menne, és kölcsönösen számíthatnak egymásra...azt mondja még most is, hogy 100%-os a bizalma a fent említett férfi iránt is, és ezért nem akart lepapírozni semmit, és, hogy mindezt azért tette, hogy kicsit több pénzünk legyen, és ne okozzon gondot, ha néha szeretnénk magunknak ezt vagy azt megvenni...


Oké, tudom, hogy hülyék vagyunk, ezt kár leírnotok...! A párom extra hülye, hogy ilyet csinált, és abból is megvolt a balhénk, hogy az akaratom ellenére vette fel a hitelt belerángatva ezáltal engem is a törlesztésbe...

Ezeken már túl vagyunk, együtt vagyunk, mert szeretjük egymást...


A tanácsot arra szeretném kérni, hogy mit mondjak, hogyan mondjam a páromnak, hogy most már üljön le ezzel az emberrel, beszéljék meg mi az ábra, mindezt úgy, hogy ne az legyen a vége, hogy összeveszünk, de továbbra sem történik semmi?


Ajjj, annyira kibuktam, miért csinálnak ilyet az emberek...? :( az az érzésem, hogy ez a pénz elúszott...és baromira nincs kedvem mosolyogni erre a "barátra"...


27/N és 25/F



2016. febr. 17. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

mivel te is fizeted (közös kassza)

Ugyan annyi jogod van rákérdezni h az eddigi nektek járó pénz hol van, mint neki

ÉS ha mondjuk ott vagytok 3-asban köntörfalazás forrókása kerülgetés nélkül rákérdezhetsz h az eddig nektek járó pénz hol van... mikor kapjátok meg mert szükség van rá még akkor is ha nem így van...

2016. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem egyszerű helyzet, és talán nincs is frappáns válasz erre, mert csak azt tudod tenni, hogy nagyon komolyan leülsz vele elbeszélgetni, és jelzed neki, hogy mennyire frusztrál téged ez az egész.
2016. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg te az illetőt,hogy mikor látsz pénzt a kocsiból,de ne szólj a párodnak,mielőtt megkérdezed,van egy olyan érzésem,hogy valami kifog derűlni amit a párod eddig nem mondott el.
2016. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz? Mi derülhetne ki? Láttam az sms-t, amit akkor küldtek, mikor rákerült a kártyájára a pénz, integettem az ablakból, mikor a páromért jött, hogy elmenjenek együtt levenni...


Vagy esetleg arra gondolsz, hogy a párom kapja a pénzt folyamatosan, csak eltitkolja előlem?

2016. febr. 17. 22:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok én én is benne, hogy valami simlis van a dologban. A mai világban, ebben a BIZALMATLAN világban, nincs az a mar*a, aki papír nélkül odaad valakinek másfél milliót. Ott tuti, hogy egyébről van szó, a kocsi meg a bérlésből jövő haszon beetetés. Amúgy te milyen szerepet játszol a hitelben? Ő vette fel, neked nincs hozzá közös ugye? Vagy kezes vagy? Vagy hogy van ez, írd már le légyszi. Ezelőtt öt évvel volt egy párom, akivel volt némi félretett pénzünk, jobban mondva én gyűjtögettem ösztöndíj, különórával leginkább. 340.000 Ft körül volt az összeg, de nagyon örültem ennek is hogy van saját erőből. Egyszer arra keltem, hogy eszembe jutot megnézem a pénzt. A pénz nem volt sehol. Kérdőrevontam a páromat, azt mondta kölcsön adta az anyjának, mert az nem tudott kivenni a bankból hirtelen, akkori anyósommal nagyon jóba voltam, mondom ok, majd akkor Karácsonykor visszakapjuk. De nem kaptuk vissza. Mondtam, hogy biztosan odaadtad anyukádnak? ÓRIÁSI VITA LETT BELŐLE! Neki állt feljebb. Ebből a vitából fordult minden rosszra.Kiderült, hogy nem az anyjának adta, másnak, úgy tettem mint aki megérti, pedig nagyon mérges voltam. De okos voltam, mondta, hogy elakarja adni a motorját kis idővel később, megvártam míg eladja, a pénzből visszavettem az enyémet és kidobtam a francba. Hát ez van, ilyen is volt.
2016. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
llletve láttad a kocsi papírjait vagy valamit?
2016. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem láttam semmilyen papírt, de azt elképzelhetetlennek tartom, hogy dugdosná előlem a bevételt...egyrészt azért, mert együtt élünk, úgy is megtalálnám, ha ilyen lenne, másrészt pedig őszinte velem, bármilyen szar dologról is van szó, mindig elmondja.


Nekem nincs szerepem a hitelben, nem vagyok kezes meg semmi...csak a törlesztőt fizetjük közösen.

2016. febr. 18. 17:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Először is megkérdezném, hogy mi is a pontos helyzet, miért nincs még pénz belőle. Az induló vállalkozások kb. egy évig még simán veszteségesek szoktak lenni, legjobb esetben is nullszaldósok, szóval az is elképzelhető, hogy egyelőre egyszerűen még nem lehet belőle pénzt kivenni. De fél év múlva vagy egy év múlva pedig megtérül. Ezt viszont kérdés nélkül nem fogjátok megtudni.
2016. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok.Na ez a szerencséd, hogy nem vagy a hitelben részes. Ne haragudj meg, hogy ezt írom, remélem nem pontozol le azért mert a véleményemet most megírom, nos.. A párod még 25 éves, nem nagyon kellene közösködni meg közös kasszázni vele, de ennek örülök,és ez még egyszer neked jól fog jönni, hogy nincs részvállalásod a hitelben.
2016. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Senkit nem pontozok le a véleményéért! :)))))


Tegnap beszéltünk vele, és úgy néz ki, hogy minden rendben van, a jövőhéten kerül forgalomba az autó, most lett besárgítva taxivá, és már az is megvan, hogy ki fogja bérelni...úgyhogy úgy néz ki, hogy minden rendben lesz lassan...:) ja és elnézést kért, amiért elhúzódott a dolog...:)


Azt hiszem kicsit kezdek megnyugodni...:)

2016. febr. 19. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!