Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg kitehetnek az utcára,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kitehetnek az utcára, ha csak élettárs vagyok? Hiába vannak közös gyerekeink? A párom nem akart velem házasodni, de tulajdonrészt sem átruházni, szerinte feleslegesen aggódom?

Figyelt kérdés
7 éve élünk együtt, itt a bejelentett lakcímem, két közös kicsi gyerek van. De itt semmi nem járna nekem, a ház teljesen az övé, mióta együtt élünk átalakitottuk, felújítottuk közösen, én szüleimtől kaptam erre pénzt amit ugyanúgy a felujitásba új bútorokba forgattunk bele. Százezrekről van szó,de konkrétan ezt bizonyitani nem tudom. Nincs róla számla. Miota együtt élünk a gyes kivételével végig dolgoztam. Jol keresek, és minden forintot hazaadok. Az előző házasságábol született egyik gyerekét is közösen neveltük. Minden házimunkat, mosas, fözés, takaritás én végeztem és végzek. Mondhatni házasként élünk együtt. Mégis ha vita van azt mondja bármikor kirakhat mert itt minden az övé meg a gyerekeké. Valóban mehetnék az utcára bármi történne? Esküvőt ő nem akar, tulajdon részéből sem még egy százalékot sem. Viszont ha én nagyobb összeghez jutok, fektessem be vele a közösbe. Pl most is testvéremmel örököltünk egy kis házat, eladásra kerül. Ennek az ára is menne a parommal közös házunkba. De most elgondolkodtam hogy hiába lenne minden befektetett pénz és fáradtság kirakhat, vagy ha meghalna kirakhatna a családja?

2016. febr. 21. 08:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagy, ha nagyon kenyértörésre áll a dolog, mi lenne, ha nem adnátok el az örökölt házat, hanem te odaköltöznél és kifizetnéd a tesódat? (Bár ez attól is függ, hogy megfelel-e neked a ház helyileg.)
2016. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

#11 ez nekem is eszembe jutott csak az valószínűleg nem olcsó mulatság.


Kérdező, töröld a böngészési előzmènyeket, mert ha a pasid megtalálja ezt a kérdést akkor azonnal kiütköznek majd a dolgok.

2016. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyon hasznos minden válasz. Jókat írtok nagyon. Külön kasszát már sokszor emlitettem neki, de megmondta ő nem különkasszázik, akkor léc ( marmint nekem). Szerinte így minden szép és jó és én ne agyaljak ilyen hülyeségeken. De igenis agyalok mert barmi van én húzom a rövidebbet. Munkatársaim is azt mondják amit ti, és hogy ennyire ne legyek naiv. Nyilván nem akarok tőle többet mint ami járna ha pl házasok volnánk. Az örökölt haz messzebb van, másik megye, falun van, sokat nem ér. Raadasul felesbe megy tesómmal az ára, de igy is kb 2,5 millio jut fejenként érte. Na ezt kellene beleforgatnom abba a házba ami sosem lesz az enyém, még 1%-ban sem. Oké a közös gyerekeink majd megöröklik, de az még messze van remélhetőleg. Addig viszont nekem még bármikor beinthetnek ha jól gondolom. És még sokak szerint felesleges a hazasság, csak egy papír? Hát ilyen helyzetben nem így gondolom...
2016. febr. 21. 10:33
 14/24 anonim ***** válasza:
Egyébként te szereted meg? Megmentenéd szívesen ezt a kapcsolatot? Mert ha igen, akkor én a helyedben bejelentenék egy szakítást és elköltöznék albérletbe, csak hogy lássa, nem a pincsikutyája vagy, hogy tiszteljen. De én biztos nem akarnék tőle semmit, szóval szt csinàlnám amit korábban is írtam. Bocs, most jól elbeszélgettünk, de kíváncsi lennék hogy most akkor mi a terved pontosan?
2016. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát. Ha már most a fejedhez vágja, hogy bármikor tipli lehet, én nem várnám meg, hogy kidobjon.

Másrészt meg miaz, hogy csak a te pénzedből éltek? Ez neki a közös kassza?

Szerintem fogd a gyerekeket, keress egy albérletet, és kezdj nélküle életet. Ne hagyd magad így elnyomni, és megalázni! (Gyerektartás nem tudom, hogy pontosan hogy van, de tessék, ezután mutassa meg, milyen nagyvonalú a gyerekeivel...)

2016. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Amit ő külön számlán gyűjtöget (mikozben a te pénzedet feléli) annak a felét szépen elperelni és elhúzni + gyerektartást intézni.
2016. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Pfff hát rafkós egy párod van...bármennyire nehéz én a.helyedben abból A pénzből amit örökölsz tudnál új életet kezdeni. Ha házasodtok akkor nem gy megy hogy házasság előtti vagyon az adott félé.És a házasság alatt szerzett vagyon számít közösnek amiből válás esetén a fele neked jár.Nehogy befektesd azt a pénzt a házába.Itt a párod él mint a királyok drága albérlet lenne ez..kihasznál nagyon csunyán
2016. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Elveszi az örökséged, elveszi a fizetésed. Tényleg igaz a mondás hogy akinek pénze van, esze nincs. :)) Keress egy ügyvédet és térj végre észhez!!
2016. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Na ez a sok válasz amit kaptam most megerősített. Köszi Nektek :-) eddig sajnos nem nagyon törődtem a dologgal és bura voltam, mert azt hittem az élettársi kapcsolat is egy erős kötelék, jogilag is. Aztán utánajártam és ti is megerősítettetek abban, hogy nagyon nem az. Megpróbalom vele megbeszélni, hogy legalább haszonélvezeti jogom legyen.
2016. febr. 21. 16:29
 20/24 anonim ***** válasza:
49%
de ostoba egy nőszemély vagy!
2016. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!