Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista élettárs?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista élettárs?!

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írom-e, de van egy ismerősöm, aki kétségbe van esve. Van egy élettársa, aki alkoholista, és egyre rosszabb a helyzet. Évekig várta, hogy megváltozik, de nem hogy jobb, hanem rosszabb lett. Ő látja el a férfit, mert minden pénzét elissza. Már a buszjegyre adott pénzt is elissza és inkább gyalogol. A nő (nyugdíjas korú) már teljesen kivan és nem tudja, mit csináljon. El akarta már küldeni,de természetesen a férfi nem akar menni. Naná, hisz itt teljes ellátás, plusz pénz, feje felett fedél.... mégis mit lehetne tennie szegény asszonynak, hisz az Ő életét is teljesen tönkreteszi! Hová lehet fordulnia, mit lehet tennie???A
2015. máj. 28. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahogy mindenképpen meg kéne válnia a férfitől az illetőnek. Azonnal! Az is egy szempont, hogy kié a ház, amiben laknak. Mert, ha a férfié akkor a nő csak elmegy, esetleg rokonokhoz vagy kivesz egy aprócska albérletet. Még az is jobb, mint bármi más. Vagy kérdező esetleg nálad is megszállhatna egy darabig, ha ennyire szíveden viseled a sorsát. Azonban, ha a nőé a ház és csak ott lakik a férfi, akkor meg megkérheti, hogy távozzon. Ha nem megy hívja ki a rendőrséget. Ha zaklatja tovább távol tartási engedély kell. Viszont bejelentett élettársi viszonynál nem tudom miként kell eljárni. Netán felbontani azt a papírt?
2015. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Óvatosan kell az ilyen ügyet elintézni,nehogy elvágja a torkát piásan az ürge.

Valahogy ki kell dobni a lakásból és valakinek a néni mellett kellene lenni,mert biztos nem fogja békén hagyni.Mondja azt,hogy egy rokon fog hozzá költözni,vagy valami ilyesmit,ha nem érti meg és tovább zaklatja,rendőrt kell hívni.

2015. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mikor elmegy a pasas zár csere,házbol kijelenteni,cuccát a kapu elé...csokolom
2015. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hölgyé a lakás, illetve kertes ház. A férfi később jött. Ez előtt máshova is írtam, mert nem láttam még, hogy van ilyen élettársi kategória is itt a gyik-en. Ott valaki azt írta, hogy sajnos, ha állandóra be van jelentve, akkor állítólag NEM TEHETI KI!!! Ez nonszensz!!!
2015. máj. 28. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Menekülni kell az ilyentől.
2015. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint ha a nőé a ház, akkor kijelentheti onnan, feltéve, hogy van rá tanú, hogy a) nem él ott b) nem megfelelő magatartást tanúsít. Hogy pontosabban hogy működik, azt nem tudom sajnos. Viszont az adott területi családsegítőnél, ahol a hölgy lakik, kell, hogy legyen ingyenes jogi tanácsadás. Ha fővárosiak vagytok, akkor a Központi Bíróságnál is van ilyen, tanácsot tudnak adni ilyen ügyekben.
2015. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi, ezt is elmondom neki.
2015. máj. 29. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!