Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy oldjátok meg, ha együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjátok meg, ha együtt alszotok, de a munkába indulás miatt egyikőtök korábban kel?

Figyelt kérdés

Még nem élünk együtt, de sokszor alszunk egymásnál. Nekem durván nagy az alvásigényem, legkésőbb 10kor már ágyban vagyok, de sokszor még korábban. Párom jóval később fekszik (tehát kb minden alkalommal egyedül alszom el, mert ő még számítógépezik), és mivel távolabb van a munkahelye, és korábban is kezd, kb másfél órával korábban kel, mint én. És én ezt nagyon rosszul viselem, utálok felébredni az ébresztőjére (ha az enyém csörög, szinte azonnal lenyomom, ´ő pedig csak kb fél perc után), de még ha arra nem is ébrednék fel, kicsi a lakás, nem tud úgy készülődni reggel, hogy ne ébredjek fel rá. Egy ideig nem tudtam, mitő vagyok nyűgös, aztán elkezdtem hétköznapokon otthon aludni, egyedül. Azóta jobban elszom, sokkal kipihentebb vagyok, jobb kedvem van.

Aki hasonló helyzetben van/volt, mit javasol?


2016. márc. 9. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kb. le is írtad a megoldást, aludjatok együtt hétvégén.

Nálunk én kelek korábban, páromat nyilván felébresztem a keléssel, de ő visszaalszik addig is, amíg készülődöm, nem zavartatja magát túlzottan. Inkább vállalunk ennyi kényelmetlenséget, mert ritkán jön össze, hogy egyszerre szabad a hétvégénk (folyamatos munkarend miatt).

Én meg jó alvó vagyok, ha ő kel fel valamiért, arra nem szoktam felébredni, csak ha hiányzik, hogy nincs mellettem.

2016. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nekem csak az eleje volt rossz. A párom kell korábban és mindig ad puszit is mielőtt elmegy. Ha a zörgésre, nem kellek fel, de a puszira mindenképp.

Most már úgy alszok mint a bunda. Ha fel is eszmélek, vissza is alszok.


Szerintem idővel megtanulok kiszűrni a zajokat.

2016. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én idővel annyira hozzászoktam az ébresztőjének a dallamához, már nem is ébredek fel rá. Gondolom, hogy tudat alatt, vagy hogy a francba az agyam tudja, hogy "ez nem a te ébresztőd, aludjál csak tovább" :) Egyébként pedig füldugót használok, ami a kisebb zajokat kiszűri. Ha izomból bevágja a szekrényajtót, arra felébredek és olyan csúnyán nézek rá, hogy utána pár hétre szárnyakat növeszt és úgy közlekedik, hogy még a parketta se ropog a lába alatt.
2016. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha korábban kelek, előtte mindig mondtam neki, hogy alaudjon vissza nyugodtan. Bekészítem neki a kávéfőzőt, hogy csak be kelljen kapcsolni (szeretett kávézni). Mikor felkelek, adok neki egy puszit, és indulok. F
2016. márc. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát az élet nagy tanítómester....

A párom fél6-kor kel, én kb éjfélkor érek haza a munkából, szóval finoman szólva sem ideális. Reggel felkelek beszélgetni egy kicsit, aztán visszafekszem aludni. A hétvége ellenben szabad, akkor van időnk egymással foglalkozni.

38F

2016. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Titusztitusz ***** válasza:
Mi úgy oldjuk meg a dolgot, hogy ha valamelyikünknek korábban kell felkelni valami ok miatt, akkor az illető azt igyekszik csendben megoldani...Olyan csendben, hogy a másikunk ne ébredjen fel, vagy legalábbis az álom ne menjen ki a szeméböl...
2016. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egyikünket se zavarja, ha felébred kicsit amikor a másik reggel készülődik. Én általában korábban kelek, a páromnak csak dél körül kell, de van hogy még egy reggeli szex is belefér neki is reggel 7-8 között mikor én kelek. Aztán ő alszik tovább. Ha ő kel korábban, akkor én alszom tovább... Éjszaka meg ugyanúgy fekszünk le, 1-2 körül mindketten. Sosem panaszkodott még ő sem, hogy nyűgös lenne emiatt.
2016. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Kelj fel, amikor ő kel... Egyből kinyomhatod az ébresztő órát és kész..
2016. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

En 5 orakat alszom, igy, amikor korabban kel az elettarsam hetkoznap, akkor se ebredek fel, ha ram all a kutya es teli torokbol ugat :)

Tanacs: ne aludj olyan sokat. Jobb alvo leszel.

N

2016. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nincs gond belőle. Felkel, készül, puszit ad, visszaalszom. Egy óra múlva amúgyis kelek én is.
2016. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!