Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Budapesti élettel kapcsolatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesti élettel kapcsolatos tippek, jótanácsok, ötletek, javaslatok?

Figyelt kérdés

Vidékről Budapestre szeretnénk költözni a párommal. Milyen jótanáccsal tudnátok ellátni albérlet, közlekedés, pesti emberek stílusa és viselkedése kapcsán?

(Pl: Melyik kerületbe érdemes és melyikbe egyáltalán nem érdemes albérletet keresni?

Milyen/mennyire hatékony a tömegközlekedés?

Mennyiben más a pesti életmód mint a vidéki?

Stb...)


2016. ápr. 24. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Szerintem itt Budapesten is sok a bunkó, sőt több mint vidéken.

Tömegközlekedés? Én mindig a lemegyek a megállóba majd jön kategória vagyok. Az albérlet attól is függ mennyit tudtok érte fizetni. Én Zuglót ajánlanám mert itt lakom és nagyon szeretem, de nem annyira olcsó (Pest rózsadombjának hívják)

2016. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pest egy 2 milliós nagyváros, európai mércével nézve sem kicsi, masszív külföldi közösséggel, így nincs olyan, hogy pesti emberek stílusa és viselkedése, van belőle mindenféle.



Azt sem lehet mondani, hogy XY kerületbe menj, mivel a kerületek is több tízezres akár 100+ ezres méretűek, így aztán a mindenki által fikázott VIII kerületnek is vannak nagyon jó részei, és az istenített budának is lepra helyei.


Persze, lehet a kérdéseidre egy csomó választ adni, aminek persze mindig az ellenkezője is igaz lesz, a közhelyeknek meg nincs sok értelme, hogy "pesten gyorsabb az élet", és társai

2016. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ami szerintem a belvárosban fontos: mindig legyen a kezed a táskádon, és ha nem muszáj, ne nagyon hordj készpénzt magadnál. Közlekedj határozottan, főleg ha tömeg van, ha eltévedsz, ne állj meg a járda közepén, hanem menj ki a szélére.


A lakásnál az a kérdés, hogy milyen életre vágytok. A belváros szuper, ha szeretitek a nyüzsgést, és bele akarjátok magatokat vetni a pesti életbe. Én elsőre ezt javasolnám, mert a külső lakótelepek és a kertvárosi rész hangulatáról már nyilván van elképzelésetek, ez lehet új. Ha nem tetszik, akkor egy év után lehet költözni, de így legalább tapasztalatból el tudjátok dönteni, hogy valójában melyik való nektek.


Ha jó közlekedést akartok, akkor számomra az "ökölszabály": olyan helyre kell költözni, ami metrómegálló mellett van. A metró gyakran jár, kiszámítható, és a legtöbb busz- és villamosjárat érinti a metróhálózatot. Azaz a város bármelyik pontjára könnyen el lehet jutni.


Az életmód szerintem olyan, amilyenre csináljátok. Ismerek olyan pestieket, akik a város szélén élnek, kis ház, nagy kert, a közelben dolgoznak, utána művelik a kertet, a belvárosba pedig jó ha havonta bejutnak. Vidékibben élnek sok vidékinél. A másik véglet nyilván a belvárosi, akinek még konyha sincs a lakásában, mert még a vasárnapi ebédet is rendeli valahonnan. A nagy többség nyilván valahol a kettő között van. De mindenki maga döntheti el, hogy melyik szimpatikusabb neki.


Szerintem egyébként a legnagyobb különbség a lehetőségekben rejlik: nem vagy ráutalva a város egyetlen mozijára, egyetlen színházára, egyetlen bulihelyére, egyetlen hipermarketjére, hanem választhatsz. Emellett nagyon fontos különbség, hogy a munkáltatódra sem vagy annyira ráutalva, Pesten sokkal egyszerűbb munkát találni, mint vidéken.

2016. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Hát vannak bajok az biztos itt Pesten... alapvetően az emberek többsége felszínes,zárkózott, és bunkó.

De azért néhol vannak kivételek is páran.

A tömegközlekedés koszos,büdös is néha kicsit,de megy és el lehet jutni kb. bárhova egészen gyorsan.

Ha véletlen csúcsidőbe mész a tömegközlekedéssel,akkor meglátod majd mennyire parasztok vannak,rád taposnak,fellöknek, és a legtöbb még csak bocsánatot sem kér...

tudom, negatívan írtam le de ez a valóság sajnos. Itt élek Pesten,mióta megszülettem szóval azért látom a dolgokat. ;)

Albérlet az drágább,mint vidéken, és mostanában azért még feljebb mentek az árak.De ha a belvárosban valahol foglaltok egyet magatoknak,onnan bármerre bármikor könnyen eljuthattok. :)

24/F

2016. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

3-as.

A munkával kapcsolatban azért azt tudni kell,hogy oké több a lehetőséged munkára. De ezáltal több sokkal a jelentkezők száma is,tehát valójában pont ugyanannyi az esély... :)

2016. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Dehogyis ugyanannyi :D Menj le egyszer vidékre. Megyeszékhelyen nőttem fel, az otthon maradott barátaim jó része nem talál munkát, aki igen, az csak protekcióval. Ha anélkül keresnél, akkor a következő a helyzet: Budapesten naponta több állást is meghirdetnek gyakorlatilag bármelyik szakmában, amire pályázhatsz. Onnantól viszont rajtad áll az esély, hogy milyen anyagot küldesz be és hogy szerepelsz az interjún.

Vidéken sokszor hetekig vársz csak arra, hogy egyáltalán beadhasd valahová a pályázatod. Konkrét tapasztalat: egyik barátnőm otthon szocmunkás. Két intézmény van a városban, egy négy- és egy hatfős csapattal, ahova jelentkezhet. A mostani helyén vannak hatan, és nem bírja a főnökét. De ha felmond, akkor gyakorlatilag ha szakmában akar dolgozni, egy lehetősége van: megvárja, amíg a másik csapatban lévő négy ember közül valaki felmond, utána tud egyáltalán pályázni. Ez pedig évek kérdése lehet.

Budapesten rákerestem, egyből kiadott két lehetőséget, amit most azonnal meg lehet pályázni.

Másik barátnőm óvónőként pont ugyanezt élte meg, két évig várt, hogy megüresedjen egy óvónői állás, addig kasszázott a tescoban. Aztán megunta, feljött Pestre, egy héten belül volt munkája. Ennek 8 éve, és pont nemrég jött neki az infó, hogy ha akar, hazamehet, mert végre van szabad állás. Esze ágában nincs hazamenni.


Nyilván versenyezni kell másokkal, de egyébként arányaiban is több állás van Pesten, nem véletlen hogy vidékről ide jönnek az emberek.

2016. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Meg tudom erősíteni az előttem szólót. Magyarországon állást találni szinte kizárólag Pesten lehet.
2016. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A tömmegközlekedés nagyon jó, szinte az egész várost behálózza, így bárhova költözhetsz. A bérlet nagyon drága. Tapasztaltabbak nem is vesznek. Én nem éreztem sosem fenyegetve magam, amíg ott éltem, de vannak nagyon veszélyes környékek amiknek érdemes utána járni, de általában, ha nem az éjszaka közepén közlekedsz, akkor nem lesz semmi.


A albérletek 2x-es áron vannak mint vidéken, a fizetés viszont nem, de az igaz, hogy Pesten legalább rengeteg munkalehetőség van. Az élelmiszerek, nem kimagaslóan drágábbak, de határozottan rosszabb minőségőek. Elég bosszantó tud lenni, mikor elmész egy boltba és a zöldségek fele rohadt. Az árak egyébként rohamos mértékben növekednek, majd meglátod.


Ha egy kisvárosból/faluból költözöl, akkor fog érni sok új élmény, nem feltétlenül rossz. Hatalmasak a távolságok éppen ezért a legtöbb ember rohan. A pesti emberek általában nem valami segítőkészek. A hangulat nagyon nyomasztó és barátságtalan.

A Váci utcán és környékén kívül nem nagyon van élet a városban. Akárhova mész az emberek nagy részét nyugdíjasok teszik ki.


Ne haragudj, hogy ennyi rosszat soroltam fel. Nekem ez maradt meg, én nem éreztem jól magam Budapesten. De ennek ellenére javaslom, mert vannak lehetőségek a városban.

Sok sikert!

2016. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

En imadok itt elni. Azt hogy ha ejjel megehezek egy kis nasira barmikor leugorhatok a kisboltba es nem az van hogy az ejjel-nappali is bezar 11-kor :))

Alberlet: XIV. Keruletben jo kis paneleket lehet berelni, ha beljebb akartok koltozni akkor viszont fel kell kotni a gatyat es min. 300-400 ezer forinttal jonni alberletet nezni. En Budan elek es nagyon szeretek itt lakni, kozel a belvaros megis nyugis. Viszont itt is dragak az albik.

2016. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8


Szerintem a bérlet nem drága ahhoz képest, hogy minden eszközre lehet használni korlátlanul. Pécsi ismerőseim mondták, hogy ugyanennyi Pécsett is, de ott ugye csak buszra lehet használni, azokból is kevesebb van és ritkábban is járnak, mint a pestiek.

2016. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!