Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha figyelmen kívül hagyja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha figyelmen kívül hagyja a kérésem, akkor én is nyugodtan hanyagolhatom a női kötelességem?

Figyelt kérdés

A vasárnap a takarítós rendrakós napom, a hét többi részében csak szinten próbálom tartani az otthonunk.

Sokadik olyan vasárnap, amikor "majd úgyis elpakol, mert takarít".

Két csemeténk és a férjem így állnak hozzá.

Már reggel kértem őket, hogy mindenki a saját holmiját tegye a helyére, ne hagyjanak maguk után kuplerájt

(reggeli után szedjék le az asztalt, tegyék el a játékokat, akinek van elöl mosnivalója, az vigye ki a szennyesbe. Azt hiszem ezt szanszkritul kérhettem, mert semmi se történt.) Maga a feladat nem megterhelő, eddig magamban puffogva, rendet raktam, de a hozzáállás kiborít. Dühömben az égadta világon semmit se csináltam. Úszik a lakás, amit ahol hagytak, az ott is fog maradni, és úgy ahogy hagyták

Viszont gyötör a bűntudat, hogy itt ülök a disznóól közepén, és nem csinálok semmit.

Ti mit tennétek, magatokat nyugtatgatva pihennétek, vagy gatyába ráznátok az otthonotokat még most gyorsan?


2016. ápr. 24. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Elfajult, ami részben a te hibád is.

Az otthon rendbentartása mindenkinek a kötelessége!

Erre kell ránevelni a gyerekeidet, és ha jól látom a férjedet is.

Mennyi idősek a gyerekek?

2016. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha azt látják, hogy te úgy is megcsinálod, akkor úgy vannak vele, hogy leszarják.

A két gyerek után azért elpakolnék. Amúgy mennyi idősek?

A férj után viszont nem.

Majd ha látja, hogy úgy maradt minden ahogy hagyta, akkor legközelebb rászánja magát, hogy megcsinálja, ha már egyszer elvállalta a saját részét.

2016. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 ~OnLány~ ***** válasza:
64%

Nekem ugyan nincs gyerekem,de ezt így egyedül nem fogod győzni sokáig csinálni.

Valamit tegyél.Mennyi idősek?

A férjddel ezt közösen meg kellett volna beszélnetek,hogy neki is illik besegíteni a házimunkába.

Nem kell rákiabálni,de ugyan szólj rá,hogy végezzen el ő is ezt-azt.

De ezt nem is szabadott volna megengeded,ez már nagyon elfajult.

Ha a gyerekek megnőnek és ezt így tanulják meg,akkor meg végképp nehezebb dolgod lesz,te is már csak idősebb leszel,nem fogod ezt győzni a végtelenségig.

2016. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 ~OnLány~ ***** válasza:
16%
Csak az a baj,hogy ha egyikőjük sem fog elpakolni és vendégek fognak jönni,akkor az ő szégyene lesz,hogy nem pakolt el.
2016. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

7 és 5,5évesek. Egész pici koruk óta megy, hogy pakolunk, pakolnak. De amióta az apjuk itthon van egész nap(itthon dolgozik), azóta fejre állt a világ itthon.

Plusz az újdonság, hogy tabletezhetnek a nagyinál és ilyenkor "rohannak" is át a mamához vasárnaponként...

2016. ápr. 24. 18:44
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd. A férjed kell először meggyőznöd. Ha ő felfogja vagy, hogy ez így nem állapot a gyerekek már könnyebben ráállnak.
2016. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Remélem észreveszi a különbséget az eddigi és a mostani állapot között. És rájön, hogy nem vagyok droid.
2016. ápr. 24. 19:12
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Nos, ezt úgy hívják: passzív agresszió. Nem működik, hidd el.

Ami működik: ha őszintén és nyíltan elmondod neki, hogy mennyire rosszul esik, hogy nem veszi figyelembe a kérésedet, hogy mennyire felőröl a folyamatos, segítség nélküli robotolás, hogy szükséged lenne segítségre, támogatásra. Az ÉRZÉSEK nyelvén kommunikálva, nem számonkérve. És ezt minden egyes alkalommal mondd el, újra és újra, amíg meg nem érti.

Ha ez sem segít, akkor pedig gondolkozz el azon, hogy akarsz-e olyan emberrel lenni, aki semmibe veszi az érzéseid és az igényeid...

2016. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Már sajna meg se hall. A távozást készítem elő, nem új keletű a huzavona itthon
2016. ápr. 24. 19:33
 10/22 anonim ***** válasza:
De elmondtad utólag, hogy rosszul esett, hogy nem tette meg, amire kérted?
2016. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!