Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt olyan nő, akit már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan nő, akit már egy ideje a párja tart el? Mekkora erkölcsi probléma ez, ha az anyagi helyzet megengedi?

Figyelt kérdés
Meséljetek saját sztorit, véleményt, bármit... :)
2016. máj. 12. 09:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

Engem nem tartanak el, de nem gondolom erkölcsi problémának. Minden pár maga dönti el ezt, nincs jogunk felülbírálni mások döntéseit, életét.

Meg persze sokszor az élethelyzet is döntő.

Csak annyit mondok, hogy én nőként, ha olyan munkám lenne, amit szeretek és nagyon jól keresnék vele, inkább eltartanám a páromat, mint hogy egy olyan munkát végezzen, amit nem szeret és tönkremegy benne fizikailag, vagy lelkileg.

2016. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

10: nem lógok a gyerekeimen most sem, és mint írtam nem igénylem a társaságot. A gyerekeimét sem. Mint írtam, az emberek nem egyformák.

Ha meg 40-50 évesen másra lesz igényem, akkor változtatok. (A GYET lejártával amúgy is vissza fogok menni dolgozni, annak ellenére hogy szívesebben lennék itthon :) ).

2016. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%
Ha a férj megengedheti,nem erkölcsi probléma.Akkor az,ha egy minimálbéres pasast bepaliznak,szülnek 5 gyereket a nyakára és otthagyják a francba.Ismerek ilyet,sajnos. A nő persze,hogy otthon meresztette az ülőgumóit,mert mindent a legidősebb nagylány csinált. Anyuka meg kb. semmit.
2016. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%
Jelen. Otthon a kereskedelemben dolgoztam, aztán a férjemnek beesett egy kihagyhatatlan ajánlat Németországban. 1 éve kiköltöztünk úgy, hogy egy szót nem beszélek németül, szóval meg sem próbáltam munkát keresni. Tanulom a nyelvet, csillog-villog a ház és a kert, rettentő sétákat teszek a környéken a kutyával, őszintén rohadtul nem hiányzik, hogy egy pult mögött hallgassam az emberek átkozódását, mint otthon. Mondjuk mivel én nem dolgozom, a férjem 500€ adókedvezményt kap havonta, itt így működik, tehát egy fillérrel nincs kevesebb bevételünk, mint otthon. Igaz, itt 1500€ a minimálbér, de ő meg annyit keres, hogy nem vagyunk rászorulva. Lehet lenézni, meg köpködni, de én ugyan nem érzem haszontalanabbnak az életem most, mint egy évvel ezelőtt a napi 10 órányi "jó napot kívánok, miben segíthetek" után.
2016. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem kevés olyan ember van akinek ténylegesen a munkája ad tartalmat az életének. A férjemnek pl elég jó állása van, a szakterületét imádja, a munkáját utálja. Akik meg gyári munkások, stb, azoknak esélyük sincs hogy tartalmasnak érezzék a munkájukat.

Anyukám szülés után már csak otthon dolgozott apám cégében, eleinte is csak napi néhány órát, de később meg már csak heti pár órát. De vannak barátai, hobbijai, önkénteskedik és nyugdíj előtt is jutott ideje az unokáira. Tartalmasabb élete volt így sokkal mintha egy irodában ült volna 8-16:30-ig.

2016. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
én is gyárból jöttem el.... ki is készültem idegileg , hogy egy kupac szarként kezelik a dolgozót, megalázzák, de túlórázz állandóan, aztán levonogatják a fizetésből, ha 5 perccel tovább maradsz szüneten, vagy napközbe a munkád mellett nincs időd napont 5x összesöpörni, meg katonás rendbe tartani mindent... mindenkivel ezt csinálták. volt a birkább része aki tűrte mert "hát valahol kell dolgozni" meg voltak páran akik nem abból a fajtából valóak, hogy tűrik a lenézést, meg a megalázást, azok kerestek mást. Én belebetegedtem, mert lelkileg nem vagyok túl kemény, és azóta ugyan keresgélek más területen, de még nem találtam olyat, amit a magaménak éreznék. Illetve egyet igen, egy fagyizót :) csak ott meg se munkaszerződés, se semmi.. úgyhogy azt is otthagytam
2016. máj. 12. 14:14
 17/22 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy tanulj valamit és keress olyan munkát, legalább részmunkaidőben, amit kedvelsz :)


A legtöbb otthonülőt szerintem pont ez teszi tönkre, hogy nem értenek semmihez, és sosem élvezték a munkát. Üres az életük, és nem is tudják mennyire. A szakmai elismerés szerintem minden ember számára fontos, és a személyi fejlődés. AKinek van ideje, pénze nyugodtan tanulni, mert kijönnek a házastársa pénzéből is, az használja ki :)


Az élet csak szebb és teljesebb egy jó munkával!

2016. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én két évig voltam ebben a szituban, a párom külföldön dolgozott én pedig kiköltöztem hozzá. Mivel nem beszéltem a nyelvet ezért nyelviskolába jártam, tehát hasznosan telt az idő. viszont nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam.

Bár nekünk a kapcsoltunk sem volt fényes. ő nem akarta hogy dolgozzak, nem is segített állást keresni. akkor érezte magát biztonságban ha én otthon vagyok, miközben nekem igényem lett volna a társaságra, munkára, mivel még fiatal voltam. Így nem is tudtam beilleszkedni sajnos, és hazajöttem.

A lényeg hogy szerintem ez kapcsolat és személyiségfüggő is, hiszen kinek mire van igénye. És biztos hogy többet nem szeretnék ilyen szituba kerülni, mert akkor érzem magam szabadnak, ha tudom hogy a saját magam ura vagyok mindig.

Egyébként édesanyám sem dolgozott 15 évet, igaz neki olyan a hobbija amivel pénzt is keres tehát folyamatosan van mit csinálni, és bevétele is van.

2016. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Engem is tartott el a férjem régebben, kicsit több mint 1 évig, de nem jókedvemből voltam otthon, csak elveszítettem a munkámat, és sokáig tartott amíg találtam olyat ami nem fekete munka, vagy olyan aminél rendes fizetés van, mert pl jutalékrendszerű fizetéses munkát nem mertem bevállalni.

Én amint találtam normális helyet, mentem is dolgozni. Nem fizet sokat, ami azt illeti keveset keresek, de legalább nem teljesen nullán vagyok, ha bármi történne.


Alapvetően senkinek semmi köze ahhoz hogy ki hogyan él. Én csak abban látom a problémát ilyen esetben (ha bármelyik fél otthon marad), hogy bármi történhet ami miatt borul az élet.

Mi lesz ha megromlik a kapcsolat? Akit a férje tart el, az tűri a megcsalást, vagy ha verik pl? Vagy ha a pénzkereső fél súlyos beteg lesz, balesetet szenved, nem tud dolgozni hónapokig akkor mi lesz ? Miből fognak élni? Ilyesmire is gondolni kell.

Én speciel sosem unatkoztam itthon, a házimunkán kívül a kertben dolgoztam, 1200 valahány négyzetméteren. A hobbimmal foglalkoztam, olvastam, sorozatot néztem. Elfoglaltam magam. Sose értettem hogy tud valaki otthon unatkozni...Viszont a munkámat is szeretem, és jó dolog, hogy nem vagyok kiszolgáltatott. Bár a férjem soha nem szólt egy rossz szót sem. Soha nem éreztette velem anno, hogy ő tart el. Ő inkább örült, hogy nem vagyok fáradt annyira:)

2016. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én sosem hagynám, hogy egy férfitől, akár a férjemtől függjek anyagilag. Igen, nálam ez egy elvi kérdés, engem így neveltek.


Ez egy kiszolgáltatott állapot, és veszélyes is tud lenni, ha történik vele valami, elveszíti a munkáját stb. A jövőre is gondolni kell szerintem, nemcsak arra, hogy oké, most annyi a dolgom, hogy várjam haza őt.

2016. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!