Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Költségek megosztása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költségek megosztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek hogyan célszerű összeköltözésnél megoldani az anyagiakat (albérlet, étel ital, szórakozás stb..), hogyha még majdnem egy évig a párom kb. négyszer annyit keres mint én?


Egy éve vagyunk együtt, kb jövő tavaszig még csak gyakornoki fizetésem lesz, 120 ezer Ft körül havonta, az albérletünk pedig 70 ezer + rezsi lesz.


2016. jún. 14. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha 400 ezret keres, akkor ne problémázzon a drága. De mi lenne, ha vele beszélnéd meg?

Gondolom a rezsi kevesebb lesz. Akkor fizethetnéd azt te, meg a kaja egy részét. Az albit meg ő.

pl..

2016. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Összeköltöztök, közös minden, a pénz is, mit kell ezen beszélni? A közös pénzetekből fizetitek. Egy párnál nincs enyém-tiéd jó esetben.
2016. jún. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Már miért lenne közös a pénz? Közös facebook is kötelező akkor gondolom, meg közös fogkefe, közös törölköző, közös MINDEN.
2016. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
A 120 ezerből a lakbér és rezsi felét ki tudod fizetni, szerintem ez igy korrekt. A kajába be tudsz szállni, az a pár hónap meg hamar elröpül és akkor hawaj, lesz nettó 500 ezretek.
2016. jún. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivel ő keres többet, kutya kötelességed beadni a fizetésed 100%-át és még teljesítened is minden téren amit csak szeretne. Ez így fer. Javaslom költsétek el előbb azt a 120 ezret lakbérre, albira, kajára. Ha teljesen elfogyott, akkor hozzá lehet nyúlni a másik pénzéhez. De addig nem. :D


Miért nem fifti-fifti alapon gondolkoztok? Ha kijön összesen 150 ezer mindenre ,akkor azt elfelezitek.

2016. jún. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

#2: Összeköltözés elején még épphogy NEM javasolt a közös kassza, mivel még bármi lehet a dologból.


Egyébként támogatom a felezést, mivel így is marad mellette pénzed saját magadra.

2016. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

A teljesen korrekt az lenne, ha keresetek arányában szállna be mindenki a költségekbe.

Legyen az albi+rezsi fele 50e Ft. Neked ezt 120e-ből kellene odaadni, tehát marad 70. Kaja havi 40-50e/fő, ha àtlagosan/normálisan esztek, nem kenyéren és vízen élve. Marad 20-30e neked. Ebből veszel egy bérletet, ami várostól függően 6-10e Ft. Tehát a közösbe te beleadtad a fizud több, mint 80%-át. Marad egy tizesed úgy, hogy nem vettél kozmetikai szereket, ruhát vagy éppen gyógyszert néha.

Miközben a párod a 400e-ből csak a 25%-át kell, hogy belerakja a közösbe.

Eszembe nem jutna ezt megcsinálni a barátnőmmel, hanem keresetek arányában osztanánk a költségeket.

2016. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha én elvégzek egy diplomát és nyelvet tanultam hogy érvényesüljek és kaphassak 3-400 ezer forintot, de ezzel szemben a párom csak egy okj-t végzett, magától adódik, hogy emeljem ki a sz@rból csak úgy, mert a szerelem utat tőr.

Miért nem keresel olyan tárast aki hasonló anyagi helyzettel bír, ergo nem lesz gond a pénz. Nekem igenis gondot okoz a pénz, ezért is van olyan párom, aki annyit keres majdnem mint én, nem pedig csillagászatilag is többet vagy kevesebbet.

2016. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó, szép is lenne, ha fizetés alapján keresne párt az ember... :D


És mi van ha a másik fél hirtelen elveszíti a munkáját? Kidobod?


Egy igaz szereteten alapuló kapcsolatban közös minden, így a pénz is.

2016. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak: szerintem a párkapcsolat és az üzlet két dolog. tudom, régen is suba a subához, guba agubához, és lett belőle sok boldogtalan házasság...


Ráadásul itt egy évről van szó, ahogy kérdező irja, később egyenranguak lesznek anyagilag....


aztán ha jön a gyerek? akkor az asszony, aki évekig nem alhatja majd ki magát rendesen, ingyenélőnek tekintendő...


rémes a hozzállásod 8-as... tudom, hogy nem egyedi, dehát...

2016. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!