Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok, egy távkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok, egy távkapcsolat esetén hogyan alakuljanak a (uti) költségek, főleg ha csak az egyik fél utazik?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Én így képzelem el:


Mivel távkapcsolat, az odautazó fél valószínűleg több napra megy. Ő fizeti az útiköltségét, viszont a másik fél meg az ottani napjait, pl a kaját, hiszen megvendégeli. Én pl készülök sütivel, üdítővel, olyan kajával, amit a másik szeret, és igen, ez plusz kiadás. (Nem élek távkapcsolatban, sima vendégekről beszélek) A programokat pedig közösen.


De ha az egyik fél megszorulna, a másik kisegítheti. Pl a "vendéglátó" veszi meg a jegyet, az "odautazó" meg bevásárol a hűtőbe,stb.


Mindent meg lehet oldani, közösen, ha egyik fél sem akar a másikon élősködni, hanem beleadni annyit, amennyi "illik".

2014. szept. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk az utamba sem ad bele, de még ott is van néha költségem. Pedig sokkal kevesebbe kerülök neki mint akár az utiköltségem fele.

Ha ezt felhozom, hogy ez így azért nekem már sokba kerül ... kiakad.


Hogy lehetne megbeszélni vele, hogy nem túl fer amit csinál?

(szépen szoktam neki mondani, de rögtön kiakad)

2014. szept. 30. 00:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Nos, lehet, hogy kevesebb pénze van, csak szégyelli elmondani, hogy nem tudja az utad támogatni, és a legjobb védekezés a támadás elven működik.


Viszont: A pénzen felül sokkal aggasztóbb a dolog, hogy nem tudsz vele egy ilyen dolgot megbeszélni, pedig egy párkapcsolatban cifrább dolgok is lesznek. Ezen kiakad? Pedig alap dolog lenne ezt megvitatni, normálisan... Ha szerinted a költségek eloszlása nem fair, akkor próbáld meg megbeszélni egyszer, kétszer, harmadjára pedig ne menj. Ennyire egyszerű.

2014. szept. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam így ment. Aki utazik, az fizeti a saját jegyét, akinél vagytok az állja a költségeket (kaja stb) és ennyi, senki nem kér semmit számon a másikon. Az sem számít, ki megy sűrűbben és hasonlók. Én ezen soha sem tudnék veszekedni. (Pl ez gáz lenne: nálunk múlt héten megzabáltál egy fél disznót, nekem meg nálatok csak pirítós jut, meg nekem 5000 a jegyem, neked meg csak a fele mert te diák vagy, ezért fizess az enyémbe is. Na ez gusztustalan sztem.)
2014. szept. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Többet keres mint én. Az útiköltség meg tényleg elég sokba kerül, ezért meg se kéne forduljon a fejében, hogy még ott is "lehúz". De valamiért szerinte jogos amit csinál, mintha az útiköltség csak rám tartozna.


Az a bajom, hogy eddig mással sose volt ilyen gond, pénzügyeken vitatkozni elég gáz, fel se kéne, hogy merüljön. Ezért vagyok tanácstalan, mert ő szinte teljesen elhatárolódik az én költségeimtől és nem is lehet kizökkenteni (kivéve negatív irányba.


Teljesen igazad van, de ragaszkodó típus vagyok. :) Sajna nem így megy ez, hogy "harmadjára pedig ne menj. Ennyire egyszerű"

Nem egyszerű. :)

2014. szept. 30. 00:35
 6/10 anonim ***** válasza:

De Ennyire egyszeru. 2 évig eltem párkapcsolatban, egyszer sem jelentett problemat. Ha volt pénzem azonnal mentem, ha nem volt azonnal adott, mert mertem kerni, es nem merult fel egyszer sem, hogy ez jogos-e vagy sem

..egyszeruen csak kozos volt a cel, es senki nem szamolgatta, hogy hogy jonne ki jobban.

2014. szept. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is pont így lenne normális. Közös a cél. Csak zavaró, hogy elég máshogy látja a dolgokat.

Azaz amíg fizetek egy csomót és még pluszba is, az őt kicsit se zavarja, de ha neki kéne fizetni máris zavarja...


A rossz ebben az, hogy szerinte ez így okés, teljesen normális.


Én a dupláját is kifizetném érte, ha lenne miből, de nincs.


Köszi a válaszokat.

Lassan úgyis mínuszba kerülök, így a helyzet így vagy úgy, megoldódik.

2014. szept. 30. 01:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Vőlegényemmel mi is távkapcsolatban kezdtük a történetet. Egyik héten ő jött, másik héten én. Ha ő jött én fizettem mindent, ha én mentem ő fizetett (mármint ha moziba mentünk vagy hasonlók). Én diák voltam ösztöndíjból éltem, ő már dolgozott. Így volt, hogy előfordult, hogyha kicsit megszaladtak a kiadások (tankönyvet vagy gyógyszert kellett vennem), akkor hazafelére ő vette meg a jegyemet, különben nem jutottam volna haza. Vagy még éppen csak utána 1 hétig 0 forinttal mászkálok, a következő ösztöndíjig. Nálunk ebből sose volt probléma, mert amikor összejöttünk ezt is mérlegeltük, hogy belefér-e a büdzsébe és nem volt ilyen enyém tiéd. Inkább csak az én büszkeségem miatt hívtuk kölcsönnek, amikor kisegített, mert végül sose kellett megadnom. Hanem ráfogtuk a következő programra, hogy kvittek vagyunk vagy sütöttem valami finomat és 2 buszjegyet is megérne olyan finom lett.


Szóval a ti esetetekben azt tudom tanácsolni, hogy egyik alkalommal vesd fel, hogy kicsit megszorultál és lehet következő alkalommal nem tudsz jönni, mert nem lesz miből. Ez elég alap, hogy átbeszélhessétek a dolgot. Ha megint behisztizik, akkor pedig mond, hogy oké, hagyjuk. A következő alkalom előtt pedig bocs, de nem tudsz menni, nincs miből. Rögtön átértékeli szerintem az anyagiakat, mert ha diák vagy ha nem, nem fair, hogy csak te utazol és fizetsz, mert hacsak nem a szomszéd faluban lakik egész biztosan többe kerül a jegyed, mint a hétvégi kajád. (főleg ha még azt is fizeted)

2014. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)


A baj az, hogy hiába gondolom ugyan így mint írtad, ő nem fogja. :/

És tényleg a legnagyobb baj, hogy ez egyáltalán baj.


Mással eddig nem is volt kérdés az ilyen.

Ő meg már attól falnak megy, ha csak megemlítem, hogy nekem kicsit sok így és nem is túl igazságos (pl ha bolti bevásárláskor olyanokat is vesz, amit majd a héten esz meg, de én fizetem ki. Plusz még az út is...)


Mivel neki nem vagyok szinte költség, így nem tűnik fel semmi, ha megemlítem meg nem is érti mi bajom.


Hol vannak ilyenkor a "csajok sokba kerülnek és mindent a pasi fizet úgyis" pasik? :D :P

2014. szept. 30. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ő meg már attól falnak megy, ha csak megemlítem, hogy nekem kicsit sok így és nem is túl igazságos (pl ha bolti bevásárláskor olyanokat is vesz, amit majd a héten esz meg, de én fizetem ki. Plusz még az út is...) "



Hát szép embered van...odautazol, Te fizeted, a kajáját is Te veszed meg neki előre a hétre, amihez Te hozzá se nyúlsz. Szépen lehúz a madár, bár ebben az esetben Te vagy a MADÁR :)

2015. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!