Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen előnyökkel, illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen előnyökkel, illetve hátrányokkal jár az együttélés?

Figyelt kérdés

2016. jún. 22. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Előnyök: Rendet rak helyetted a másik :D
2016. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hátrányok????
2016. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

#1: Vagy nem. :D

Hátrány: el kell viselni minden hülyeségét és a sértődést, ha szólni mersz. :p

Előny: van szex.

2016. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Például előny, hogy bármikor együtt lehettek, viszont hátrány, hogy a magánszvéra csökken.
2016. jún. 22. 12:56
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, nincs semmilyen hátrány ha megtalálod a tökéletes partnert. De amíg nincs meg, addig inkább több lesz a hátrány egy idő után. Legalábbis annak fogod érezni. Nálunk is pl probléma hogy én Xboxozom, párom pedig nem. "Egész nap csak játszol ha itthon vagy!" Egész nap = összesen nem volt 4 óra a kihagyásokkal. És egy idő után ez nagyon fárasztó tud lenni. De lehetne itt sorolni mindenkinél az eseteket. Az eredmény ugyan az.
2016. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hát a 4 ora azért elég sok szerintem...
2016. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy nincs hátránya, ha megfelelő emberrel vagy együtt.

Én együtt élek a vőlegényemmel és nincs hátránya. Akkor érzem rosszul magam, ha napokra elmegy. (Pedig 4 éve élünk együtt).

Munka miatt most nincs itt pár napig és nagyon rossz:(

Az, hogy nem kell rendet raknom, senkit nem érdekel a mosatlan és nem látja senki, hogy nincs kiporszívózva sovány vígasz.

Amúgy pont nem éreztem soha, hogy ne lenne magánszférám, nem lógunk egész nap egymás nyakán.

2016. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Épp elég ideig éltem egyedül, hogy érezzem a hátrányait az együttélésnek, bár inkább kihívásnak tekintem, mint alkalmazkodásnak.

Tény, hogy sokkal több alkalmazkodást igényel, mint a különélés. Amikor egyedül éltem, nyugodtan széthagyhattam a holmijaimat, ha épp úgy tartotta kedvem; akkor keltem és feküdtem, amikor jólesett; órákra lefoglalhattam a fürdőszobát és nem kellett azon aggódnom, hogy a másiknak mondjuk akkor kell vécéznie, amikor én épp szőrtelenítek; akkor van ebéd, amikor én megéhezem; azt nézem a tévében, amit én akarok; ha későn érek haza, nem kell odacsörögnöm, hogy a másik ne aggódjon, stb.

Rengeteg apróság, ami plusz odafigyelést igényel. Nem megoldhatatlan természetesen, de a nemtörődömség súrlódásokat okozhat.

Előnyök: mindig van kihez szólni, hozzábújni, nem kell randikat szervezni, megoszlanak a terhek (házimunka, anyagiak), inspiráljuk egymást egy csomó mindenben (munkában, sportolásban, hobbikban).

Szerintem nem jobb, nem rosszabb, csak más.

2016. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

*bár inkább kihívásnak tekintem, mint problémának.


(Kicsit előre ugrott az agyam.)

2016. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha azzal az emberrel élsz együtt, akivel kell, értelmetlen a kérdés, mert nincs más alternatíva. Nincsenek észérvek, vagy forintosítható mérlegelések. Nélküle semmi vagy, csak akkor létezel, ha mellette lehetsz. Egyszerű ez, mint az egyszeregy. Előfordul persze, amikor a pokolra kívánod, előfordul, hogy legszívesebben szednéd a sátorfádat, vagy őt hajítanád ki, de ezredszerre is rájössz, hogy ezek csak pillanatnyi rohamok, csak arra jók, hogy utána még jobban ragaszkodj hozzá. Évtizedek múltán is. Mert imádod, mert ő a MINDEN! Nem FELE-ség ő, hanem a MINDENSÉG!

Sajnos, nagyon kevesen találják meg ezt az embert, a legtöbben leragadnak az első langymeleg lábvízben. Nekem közel 50 kapcsolatomba és egy elrontott házasságomba került megtalálni. De hiszem, hogy csak így érdemes, és a gyerekeimet is erre biztattam mindig.

2016. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!