Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most költöztünk össze, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most költöztünk össze, de miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt kicsi korunk óta, ő 26 én 25. kb 4 utcára laktunk egymástól, de csak péntek szombat vasárnap voltunk együtt akkor ott aludtam mindig. Dolgozunk így a hétköznapok kiestek, de azért sokszor találkoztunk akkor is. Építkeztünk és most költöztünk be...mit ne mondjak, nem érzem magam éppen a legjobban. Teljesen máshogy képzeltem el vagy is pontosabban nem képzeltem el sehogy csak hogy milyen jó lesz véégre erre vágytam nagyon régóta. 5 napja lakunk ott napi 1 órát látom mert úgy dologzunk. Furcsa hogy én csinálom neki a szendvicseket figyelnem kell hogy minden nap friss zsömle legyen otthon, bár csak alap dolgokat vettünk meg 5 nap alatt 20.000et elköltöttünk és még nem főztem egyszer sem. Már ez lehangol, hogy mi lesz ha neki állok főzni (nem tudok)rá fog menni a gatyánk is...

5 órátol estig, ha éjszakás akkor egész reggelig egyedül vagyok. Teszek veszek de unalmas... kutyusom otthon van írtóra hiányzik meg maga a szülői ház. Nagyon furcsa és sajnos nem érzem jól magam. Nem tudom miért van ez.

Nem értem magam :(


2016. júl. 14. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha eszetlenül vásárolok hétköznapi ételeket, nem figyelve, hogy olcsó vagy drága felvágott stb akkor is tudok venni 6-10 ezer forintból egy hétre való kaját... Hogy vettél te húsz ezerért zsemléket, ha nem volt benne még hús sem?


Vezesd a kiadásokat, ez segít a konfliktusok kerülésében.


Egyébként az a problémád, hogy nincs hobbid, és azt várod tűkön ülve, hogy a barátod az egész napos munka után még szórakoztasson is.


Ennyi idős vagyok, mint te, mi is együtt élünk, és bőven van mit csinálom a közös programokon és a munkán kívül is, úgyhogy szerintem keress valamit, ami leköt, ne kívülről várd a boldogságot.

2016. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a felnőttek világában.


Szerintem az a probléma, hogy most léptél ki a szülői otthonból és még nem szoktad meg a változást. Valószínűsítem az írásodból, hogy burokban nőttél fel, jó családi környezetben, ahol különösebben nem kellett semmit sem tenned, nem volt rajtad felelősség - házimunka, főzés, csekkek intézése, stb., sosem volt a te "feladatod", jól sejtem?


25 éves vagy, ideje felnőni és önállósodni. Későn érő típus lehetsz, én már 15 évesen elkezdtem a saját dolgaim intézni, főzni, stb., mert számomra nagy értéke van annak, ha magam érek el dolgokat, de mindenki más tempóban jut el idáig (már ha eljut).


Nézd, senki sem születik ezzel a tudással a fejében, ezek olyan dolgok, amikben idővel tapasztalatot szerzel, csak gyakorolni kell. A főzés például nem atomfizika, aki tud olvasni és gyakorol, annak menni fog. Írod, hogy sokszor vagy egyedül, ilyenkor például kereshetnél recepteket a neten és kísérletezgethetnél. Olvass utána az interneten a dolgokra, mindent megtalálsz attól kezdve, hogyan kell tudatosan bevásárolni, hogyan kell bankban ügyintézni, számlát befozetni, stb. Ha tervezve főzöl és rendszert teremtesz, rengeteget fogsz spórolni is, nem elhanyagolható.. 5 nap alatt 20ezer alapdolgokra rengeteg, de senki sem pénzügyi zseni elsőre, ne aggódj.


Emellett kereshetnél valami hobbit, elfoglaltságot, a barátaiddal is foglalkozz, fejleszd a hiányosságaid és ne keseredj el, pláne ne ilyen hamar. Örökké úgysem lehetsz a szülői házban, eljön az idő, amikor fel kell nőni a feladathoz - neked erre a barátoddal való összeköltözés egy tökéletes lehetőség. Zárd le azt a fejezetet az életedből és próbálj meg erre az időszakra egy olyan új fejezetként gondolni, amit te magad építhetsz fel. Szerintem szuper dolog, nem mondom, hogy könnyű lesz, pláne nem az elején, de ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk életében eljön.. Szóval még ha mélyvízbe vetve is érzed magad, hajrá, ússz előre, ne a múltat sirasd :)

2016. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

20 ezerért miket vettél 1 hétre, már bocsi, de ennél jóval olcsóbban is be lehet vásárolni. :) Nyilván ki kell tapasztalni, mi merre hány méter.

Egyébként meg egyedül is el lehet foglalni magad, olvass, tanulj, menj barátnőkkel kikapcsolódni!

2016. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
7 ezerből főzök egy hétre és még meg is veszem ami kell. De nyílván más az első hét. Akkor mindent venni kell. Mi nyaraláskor is sokat költünk a bevásárlásra mert hát tök üres a ház nincs semmi még egy zsepi sem szóval ez érthető hogy most 20 ezerből vásároltál.
2016. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ajánlom neked a bravúros beosztók csoportot a facen..Én is kezdő háziasszony vagyok..így spórolás vásárlás háztartás vezetés terén..Most van 2 hónapja saját lakásunk..szóval ismerős mondjuk én nem.unatkozom mert van egy 2,5 évesem ...
2016. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Hogy a francba lehet az, hogy 10 éve együtt vagytok de eddig csak hétvégi kapcsolat volt? Ez nagyon durva. Oké, hogy fiatalok voltatok/vagytok de könyörgöm....Komolyan házat építettek közösen anélkül, hogy egy napot is együtt laktatok volna? Felnőtt fejjel... hát csak gratulálni tudok. Előbb ki kellett volna próbálni milyen együtt élni csak úgy. Eddig nem volt semmi "felelősség" el voltatok hétvégente, elmentetek ide oda kb mint a tinik. Most meg hirtelen fel kéne nőni. Hát elhiszem, hogy furcsa.
2016. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

mondjuk nem építkeznék úgy, hogy nem laktam az illetővel egy évet legalább...

ciki.

2016. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Fel nem fogom, hogy miért vágtatok bele az építkezésbe.. 1 napot sem éltetek együtt. A 10 évig heti 3 nap nem számít.

Egyébként fel kell nőni és kész. 1-2 hónap alatt kitapasztaljátok, hogy mennyit mire költötök..mi az ami felesleges, mi az amire érdemes. Ideje megtanulni főzni.. A helyzeted a pároddal pedig ebből a szempontból nem változik, korábban is alig láttad. Azért mert összeköltöztetek, nem jelenti, hogy 0-24 együtt vagytok. Keress hobbit, találd fel magad.

2016. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyira okosak vagytok! Igen kezdésnek 1 kilo lisztet vettem meg 3 vizes zsemlét! Édesanyàm szakács hozta a kajtát es nem fozott igy nekem sem kellett!! Feleslegessen minek főzőcskézzek. Ezt nem akartam firtetni de sejtettem hogy belép álltok! Sokat nyaraltunk egyutt es tobb hetet! Tökéletes volt! Semmi de semmi penzert 1 ftot sem költöttunk volna albérletre nem hülyültem meg :) nyáron mig sulis voltam 2 honapot veluk eltem....koszi elèg is volt! Anya apa papa teso tesobarátnő.....imádtuk az egyutt elest de igy kicsit sok volt! Nem unatkozom itthon mert meg sem allok mindig csinalok valamit! Csak azert az h az eg vilagon nem tudok senkihez szolni egy pöttyetbfurcsa de mar 5. Nap es nagyon jol szokom mert most kevesebbet dolgozom nyaron szinte veg szabin vagyok igy sokat leszek egyedul itthon. Aki irta h 6-7 ezerböl föz meg egy hétre irjon nekem kajakat legyszi mert az nagyon durva :) parom hazajar munkaja miatt minden nap es otthon ebédel es meg rendelni fogok! Egymagamra semmi ertelme fozni vax fini vacsit vagy hetvegente akkor tuti fogok! Mig otthon laktam mindent en inteztem szuleim napi 12 oraztak hulla faradtak voltak! Csekkek posta patika es sokat takaritotta, ezek egyaltalan nem allnak messze tolem!!! 10 eve egyutt vagyunk miert ne epitkezhettunk volna? Ha kozosen megyunk alberletbe es dobjuk ki a penzt az ablakon (amit epp a hazba is tehettunk volna mert hat akaucio stb.... )maz miert is jobb? Idén tervezzuk a babát is ha már belaktuk a lakást. Paromnak is fura ugyan ugy mert na o neki mindent megcsinaltak otthon. De azert vagyok neki most én :) főzni imàd szerencsére :) minden nap dicsér es nekem igy tökéletes!
2016. júl. 15. 17:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne szulj semmikepen

Eloszor lakjatok 2-3 evet egyutt elvezzetek a kozos eletet

2016. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!