Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha együttéléskor gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha együttéléskor gyakran vitatkozik férfi és a nő honnan lehet tudni hogy ki a hibás?

Figyelt kérdés

Adott két átlagos ember,egyik sem rossz ember sőt még káros szenvedélyük sincs.Szeretik is egymást.Mégis vannak dolgok amik nem tetszenek a másikban és a beszélgetések ellenére sem tudják megoldani a problémákat.Mindkettő a maga igazát ismétli.

Ilyenkor ki a hibás? Ha tudtok segíteni,miről lehet felismerni egy jó felnőtt párkapcsolatot?

Hogyan viselkedik a férfi és hogyan a nő ilyenkor?


2016. szept. 12. 13:32
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
100%
Nos, arról lehet felismerni, hogy nem keresnek hibásokat.
2016. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban beszélsz, honnan lehetne tudni, hogy ki a hibás? És miért lenne bárki hibás és miért az a fontos, hogy kit lehet hibáztatni? Azzal nem jutnak előrébb.

Jó, felnőtt párkapcsolatnak az is az ismérve, hogy nem azon megy a vita meg az egymásra mutogatás, hogy kit lehet hibáztatni. Hanem az esetleges problémák megoldására törekednek mindketten.

2016. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mégis vannak dolgok amik nem tetszenek a másikban és a beszélgetések ellenére sem tudják megoldani a problémákat.Mindkettő a maga igazát ismétli. "


Itt az a legnagyobb baj, hogy nem fogadják el egymást a véleményükkel együtt. Nem közös nevezőt keresnek, hanem makacsul mindkettő a saját elképzeléseire szeretné formálni mind a helyzetet, mind a másikat.

2016. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazat adok a véleményeknek.Nálunk alapvetően az a baj (és most mindegy hogy miről folyik a vita)hogy mindketten mást láttunk a szüleinktől,más egy férfival illetve nővel szemben az elvárásunk,szerintem kicsit önzőek is vagyunk mindketten.

Ez odáig fajult hogy párom azt mondja majd akkor áll megértőbben a párkapcsolatunkhoz ha érzi hogy én is megteszek érte dolgokat.

Én pedig nem tudok megtenni dolgokat ami amúgy elvárható lenne amíg ő így gondolkozik és nem megértőbb.

Szerintetek van ebből kiút?

2016. szept. 12. 13:53
 5/8 Noren1989 ***** válasza:
Leülni vele, felmérni, hogy mire vagytok képesek együtt, és konstatálni, hogy bármit is tesztek az kihatással lesz a továbbiakra.
2016. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy képet szeretnék festeni rólatok, akkor ez a kapcsolat olyan lehet, mint egy kötélhúzás. Valakinek először is el kéne engedi a kötelet. Igazából a büszkeségeteket kéne leraknotok. Ha az egyik elkezdi, már az is jó. Ha éppen te vagy az, akkor neked mondom, hogy ezzel nem fogod megalázni magadat.
2016. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az a helyzet, mikor két ember nem illik össze, és ez az összeköltözés után derül ki.

Kár erőltetni, mert ez nem fog menni. Egyikőtök sem képes kompromisszumra, és csak azt keresitek, ki a hibás, ki "veszített".

Kutya-macska kapcsolat lesz, amit lehet nyúzni egy ideig, de idővel úgy is vége szakad.


A jó felnőtt párkapcsolatban nem ölitek egymást minden nap, tudtok közös nevezőre jutni, és sok bennetek a hasonlóság.

A legfontosabb alappillérek a szakértők szerint, amiben közel azonos véleményetek kell legyen, az a szex (minőség, mennyiség, mi tabu), a családi háttér (amilyen mintát hoztok, illetve ti milyen családot akartok) , a pénzhez való hozzáállás (pl. egy spórolós és egy pazarló mindig vitázni fog) és az erkölcsi hozzáállás (megcsalás, hűség, stb.) Ha ezek nem stimmelnek, valamin meg fog bukni a kapcsolat idővel.


Ti képtelenek vagytok jó csapatként együttműködni, és közös célokon együtt dolgozni, úgyhogy ne erőltesd. A legjobb addig szakítani, amíg ez megy viszonylag kulturáltan.

2016. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Páromnak az fáj hogy nem szolgálom ki úgy mint az anyukája az apukáját.Azt mondja anyukája hajnalban kelt a férjéhez és ha este 10-ig dolgozott akkor is megvárta.

Nekem viszont nem tetszik hogy én dolgozom többet,és erre még én is szolgáljam ki? Én nem így képzelem el az egyenrangú kapcsolatot.

Ő miért nem képes férfiként többet dolgozni? Azért mert ő nem akar például üdülni menni vagy nem akar előbbre jutni mint én.

Mindig példákat hoz fel az ismerősei közül ahol a nő keres többet.

Én meg azt látom az enyéim között a férfi keres többet.

Mások az igényeink ez tény.

Mindennek ellenére is szeretjük egymást.

Hogyan lehet a bajokon változtatni,vagy a mi esetünkben reménytelen mert tényleg nem illünk össze?

2016. szept. 12. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!