Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most velem van a baj, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most velem van a baj, vagy jogosan zavarnak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Az előzményekről dióhéjban: A szüleim kiköltöztek külföldre,én a párommal maradtam itt,Magyarországon. Májusban költöztünk össze,ekkor voltunk együtt 8 hónapja.


És most a "problémám":

Úgy érzem nem becsüli meg a párom a munkám. Mindig rend van,tisztaság,főzök rá,mosok rá..

A zoknijait,alsóját eldobálja a szoba közepén,beszéltem már vele,hogy legyen szíves elvinni legalább a szennyesig,ez egy ideig óráig működött is,most viszont megint a fotelon gyűjtögeti a szennyes és tiszta ruháit egyaránt. (De ha kimosok valamit,ami tiszta,vagy ott felejtek valamit, ami szennyes,akkor b...am meg.)

Náluk sem volt divat a rendetlenség,ezért nem tudom,hogy honnan jött ez most neki.

Azt meg már megszoktam,hogy bármit főzök neki,egy annyit nem tud oda böfögni,hogy kösz vagy,hogy ennél is tovább menjek,esetleg finom volt. (Ha rákérdezek,hogy ízlik? Nem túl hideg/meleg/sós stb. akkor arra válaszol rendesen,de magától semmi.)

Emelett tanulok is,legalábbis próbálok.


Szerintetek hogy vehetném rá,hogy egy kicsit segítsen,vagy legalább megbecsülje a munkám?


19/L (Párom 21/F)


2016. szept. 12. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy,hogy nem játszod a házitündért,hanem bebszod a szennyesét a ágyfelére,oszt mossa ki maga.

Ő is ott lakik,nem neked segít,hanem ez a dolga lenne.

2016. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, de határozottan. Ha máshogy nem megy, csináljatok egy heti beosztást, kinek mikor mi a feladat, és rakjátok ki valahova.


Másfél éve ismered, nem sok idő. Mond meg neki, vagy kiveszi a részét a házimunkából (nem, nem "segít"), vagy cuccolhat el. Persze finomabban add elő, első körben legalább is.


Én közelről sem lettem volna ennyire toleráns eddig sem.

21 évesen felnőhetne. Ha nem sikerül neki, akkor menjen vissza anyukához, aki majd kiszolgálja.

2016. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

te kerestél magad mellé ilyen tahó paait, mit csodálkozol

más nő az ilyen pasikat elhastja, és van rendes párja

2016. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az nem egyszerűbb egyszerűen abbahagyod? elmondod neki még egyszer majd ha nem érdekli nem mosod a cuccát meg nem fozol rá ezt csinalod egy hónapig aztán vagy észreveszi magát s jó irányba változik vagy szét mentek ha nem akarsz pátyolgatni egy felnőtt gyereket.
2016. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ő az első "pasim",és marhára nem tudtam,hogy ilyen,mert amíg külön laktunk, ő a bátyjával,én a szüleimmel,addig mosott,főzött, és nagyjából mindig rend volt a szobájában. (Nem csak akkor,amikor tudta,hogy megyek, mert volt,amikor bejelentés nélkül is mentem)


Ha nem csinálom meg, akkor ellepnek a patkányok, mert ő biztos nem fogja.

Egyedül a mosogatásra tudtam rávenni, most már arra sem.

2016. szept. 12. 19:04
 6/12 A kérdező kommentje:

Múltkor gondoltam,hogy nem mosok rá,hátha észre veszi magát.

A lófütyit vette észre, 1 hétig ugyanabban a nadrágban volt inkább, és nekem nyavajgott,hogy mostmár mosni kéne, mert nincs tiszta ruhája.

2016. szept. 12. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Te nem a párja vagy, hanem a rabszolgája.


Komolyan nem tűnik fel, hogy a 21- században nem éppen igazságos, hogy a nő mos, főz, takarít, a férfi meg semmit nem csinál ugyanúgy 40 óra munka után??


Hagyd már ott a fenébe...

2016. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lényeges kérdés:

- te dolgozol?

-kinek a lakásában éltek?

2016. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom,tanulok még.(Természetesen keresgélek munkát,de mindenki (szüleim,párom,'anyósomék') azt mondják,hogy most még csak,és kizárólag a tanulásra koncentráljak. A szüleim küldenek pénzt,hogy ne csak a párom fizujából éljünk.

Albérletben lakunk.

A párom szülei 330,az én szüleim 750 km-re élnek tőlünk.

2016. szept. 13. 21:10
 10/12 A kérdező kommentje:

Időközben megint felhoztam a páromnak,így a mosogatást átvállalta,meg a rendrakásban egyeztünk meg,hogy közösen csináljuk. Valamint azt beszéltük,hogyha az egyikünk bepakol a mosógépbe és elindítja,akkor a másik tereget.

Főzni imádok,azt megtartottam magamnak.


Kíváncsi vagyok mi változik.

Ha esetleg van még ötlet,vagy ilyenek azt szívesen várom.

Köszönöm segítségetek. Jó éjt nektek. :)

2016. szept. 13. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!