Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez valóban ilyen felháborító?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez valóban ilyen felháborító?

Figyelt kérdés

Párommal most volt a harmadik évfordulónk. Mi egy különleges helyre akartunk menni vacsorázni, úgyhogy el is mentünk, elég drága volt, 20 ezer Ft az összköltség, de tetszett nagyon és bár nem keresünk rosszul, gazdagok sem vagyunk, úgyhogy elfeleztük a számlát.


Elmeséltem családomnak, akik az egészből annyit emeltek ki, hogy ő nem hívott meg, pedig évforduló... Teljesen fel voltak háborodva, hogy milyen udvariatlan a barátom, blabla. Ezt én erősen furcsáltam, úgyhogy nevetve elmeséltem pár barátnőmnek, hogy min bukott ki a családom, és ők is teljesen ledöbbentek, hogy úristen mekkora "paraszt", amiért arra nem volt képes, hogy az évfordulónkra meghívjon.


Most már félve merem megkérdezni, de ez komolyan ennyire felháborító? És ha igen, mégis miért...?


2016. szept. 13. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem az. Van, akit éppen az ellenkezője háborítana fel, hogy nem a háziállata vagy.
2016. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Noren1989 ***** válasza:
68%

Az ismerőseid, rokonaid hülyék.


Semmi extra nincs ebben. Ketten ünnepeltétek egymást. Nyilvánvaló a felezés.

2016. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom, ennek volt előzménye az elmúlt három évben.

Azt kétlem, hogy azért hápognak, mert felesben fizettétek az éttermi számlát, ha mindketten oda akartok menni.

Ha ő hívott meg, és úgy feleztek, az már bunkóság lenne.


Nekem inkább az az érzésem, hogy azért háborognak az ismerőseid, mert ERRE SEM hívott meg, vagyis hogy ő nem költ rád egy fillért sem úgy általában. Pl. most sem halt volna bele egy szál virágba. Nem hogy évfordulóra, egy sima randira is szoktak vinni. Mármint, másoknak... Neked ezek szerint nem.

2016. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Egészségetekre. Nálunk ez úgy megy, hogy oda-vissza hívunk. Ezzel "igazságosak" vagyunk, és mégis megvan a gesztus.


Egyáltalán nem tartom pasidat bunkónak, hiszen így éltek. De nekem furcsa ez a görcsös felezgetés.

2016. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi amíg nem voltunk házasok, mindent feleztünk. (Azóta összeházasodtunk és közös kasszán vagyunk). Évfordulóinkon mindig wellnesselni mentünk, amit természetesen felesbe fizettünk. Szerintem ebben semmi gáz nincs. Nem randi szakaszban vagytok, hogy mindet a pasi fizessen. Ha nagyon jól keres és meglep esetleg azzal sincs gond, de mi pl.18 évesek voltunk mikor összejöttünk, nem voltunk nagyon eleresztve anyagilag. Szóval nem gondolnám, hogy a közös Évfordulót a pasinak kéne fizetni. Ha szülinapról van szó az más, ha úgy hív el étterembe akkor valóban bunkosag lenne.
2016. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Rokonaid megrekedtek az 1870es években... “a férfinak kő mindég mindönt fiszetnyi!!!!“
2016. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Mivel ezt közösen így beszéltétek meg, egyáltalán nem felháborító.


Főleg, mivel úgy veszem ki a soraidból, hogy ez a 20 e forint számotokra nem kevés pénz. Szerintem ez így korrekt volt.

2016. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha ketten választottátok ki a helyet akkor semmi gond, hisz ketten ünnepeltek és megbeszéltétek. Az én párom ha ő választ helyet vagy meglepetés akkor nem hagyja hogy fizessek. És fordítva is így van, ha én döntöm el akkor én fizetek, bár van hogy akkor direkt beiktat valamit amit ő fizethet és ragaszkodik hozzá, de nincs belőle szívroham, fordítva is megvan ez, ha van rá lehetőség. De sose filléreskedve, inkább a gesztus miatt.

Egyébként meg szokott azért hívni erre-arra felezés nélkül? Mert lehet ez inkább a felháborodás hogy mindent mindig feleztek.

2016. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

#8


És a kérdező is meghívja néha a barátját erre-arra? Ez is csak oda-vissza működne...

2016. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Közös ünnep, nem? Legalább annyira a tied mint az övé. Nyilván ha az egyik fél milliókat keres a másik meg nyomorog, akkor fura lenne elmenni egy drága helyre és felezni, de így? Megegyeztetek, nektek jó volt így, kinek mi köze hozzá?


És igen, mi is felezni szoktunk mindent. Mondjuk ha a szülinapomra meghív valahova, akkor nem, hiszen az az én szülinapom. Ugyanígy amikor neki van ünnep, akkor én hívom meg, hiszen ő az ünnepelt. De a közös dolgokat azokat együtt is fizetjük. Szerintem ez így normális. (Mondjuk évfordulót nem tartunk, de ez mellékes. Ezen hogy kiakadna a rokonságod... :DDD)

2016. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!