Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt más olyan is aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt más olyan is aki mikor összeköltözött a párjával nem tudott főzni? N/21

Figyelt kérdés
A barátommal össze akarunk költözni, de nem tudok főzni. Ő ezt tudja is és nem is zavarja, azt mondta majd főzünk együtt. Viszont én ugye előbb érek haza így nagyon idegesítene, hogy ő jön este haza és semmi kaja sincs. Ha más is volt hasonlóan leírhatná, hogy ő hogyan tanult meg magától? Esetleg van e olyan oldal ahol van valami jó leírás háziasszonyoknak?

2016. okt. 3. 07:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell akkora ügynek tekinteni a főzést. Én férfiként magamtól tanultam meg internetről. Tök egyszerű receptekkel kezdd pl. bolognai spagetti, tojáspörkölt, krumplistészta, ilyenek. Ha eleve nehezebbekkel kezdesz, hamar leesik vagy megszűnik a motivációd. Paradicsomleves is finom, csinálhatsz mellé rakott krumplit, az is könnyű.
2016. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg lehet tanulni. Én sem tudtam eleinte és azt hittem, hogy sosem tanulok meg, pedig már vagy 3 éve voltam egyetemista. Viszont utána egy barátnőmmel laktam egy albérletben, aki megmutatta az alapokat, meg hogy milyen egyszerű dolog a főzés. Azóta sok mindent emg tudok már csinálni egyedül, bár igazából én a párommal szoktam főzni, ő is kb. annyira tud mint én. Ha vmi újat ennénk, akkor megkérdezem anyukám, hogy ő hogy csinálja és megpróbálkozunk vele egyedül. Általában 1-2 alkalommal nem olyan, mint szokott, de aztán folyamatosan belejövünk :D
2016. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok választ :)
2016. okt. 3. 10:51
 14/23 anonim ***** válasza:
Van egy jo kis oldal itt a neten, ahol kimondottan kezdőknek vannak receptek gyüjtve es csoportositva, hogy pl.levesek, frissen sültek, desszert, tészta, stb. Ha megtalálom, belinkelem.
2016. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ennyi idős voltam, amikor összeköltöztem a volt barátommal, mint te.

A szó szoros értelmében én sem tudtam főzni. Azaz ha szerettem volna elkészíteni valami meleg ételt, ahhoz recept kellett. Semmi rutinom nem volt. Rántottát csinálni, húst, zöldséget kirántani és kisütni tudtam, szóval egy-két alap ment, de több nem, mert nem voltam rászorulva. Még a rántást és a habarást is könyvből, internetről olvastam, tanultam meg.

Annyi volt, hogy odamentem, nekiálltam és megtanultam szép lassan. Csak gyakorlással megy, másképpen nem. Mindig sokat kóstoltam az ételt, sütés vagy főzés közben is, hogy a fűszerezés is menjen. Ha valakinek volt valami trükkje, azt ellestem, ezek is sokat segítettek.

Nem egy ördöngösség, de úgy tanulod meg, ha csinálod.

2016. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
megtanultok 10 kaját megcsinálni és kész, rámegy pár hónap de nagyon hamar belejöttök
2016. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

Őszintén szólva én meglepődöm azon, hogy egyesek mennyire nem tartják fontosnak, hogy a párjuk főtt ételt egyen egy nap. De még hagyján a párom, még én magam is szeretek azért egy nap egyszer főtt kaját enni. Én pl. el nem viselném, ha a barátom mindennap babkonzervet vacsorázna, mikor főzhetnék is neki (főleg ha fizikai munkát végez). Arról nem is beszélve, hogy sokkal jobban megéri főzni, mint mindennap rendelni valahonnan.

Nem kell úgy felfogni a főzést, mint valami egetrengető nagy dolgot. Van egy baromi jó szakácskönyv, még anyukám ajánlotta, a családban a nők kezéről-kezére jár, ez a Horváth Ilona féle szakácskönyv, amiben minden fontos kaja benne van. A fontos kaja alatt pedig nem a nagyon vegán, nagyon paleo kuszkusszal leöntött bulguros padlizsános articsókás chiamagos tofut értem, hanem az igazi, magyaros kajákat: pörkölt, húsleves, palacsinta, piskóta. És a recepteken kívül még nagyon sok fontos tanácsot tartalmaz, mint pl. hogy mit tegyél, ha elsóztad a levest, hogyan maradhat friss a felszeletelt alma, stb...

2016. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
6 ev hazassag, azota sem tudok fozni, viszont imadok sutni:-))A ferjemet nem erdekli, o vagy foz, vagy etterem es ez mindkettonknek jo igy evek ota.
2016. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam főzni (szerintem még most sem tudok xD), de szívesen kísérletezek receptek alapján. Anyám sokat röhög rajtam, főleg, mikor olyan kérdésekkel is képes vagyok felhívni, hogy "ha egy evőkanál alapanyag kell, akkor azt mennyire púpozzam???" vagy hogy "mennyire legyen piros a paprikáskrumpli?" (true story :D), de szerencsére van annyi humorérzéke páromnak is, hogy nem akad ki, ha elrontom a vacsit - cserébe én sem sértődök meg, ha közli, hogy ez bizony nagyon gáz lett. :)


Hidd el, senki sem születik főszakácsnak, a párod hozzáállása szerintem meg tök jó. Ha kísérletezni szeretsz, akkor nagy gond nem lesz, gyakorlat teszi a mestert. :)

Amúgy online receptkönyvek (nosalty és társai) sok jó ötletet adnak, én a legtöbb receptet ilyen helyekről szedem le, de érdemes egy-két szakácskönyvbe is beruházni.

Nekem pl anyám a fenti teljesítmények után vett egy Szakácskönyv kétbalkezeseknek c könyvet. Poénnak hangzik, de sok jó praktika le van benne írva. :)

2016. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Minden kezdő háziasszonynak ajánlom Horvát Ilona szakácskönyvét.

Egyszerűen megfogalmazott, könnyen értelmezhető, a magyar ízlésnek megfelelő és általában mindig kapható alapanyagokat tartalmaznak a receptjei . Én is ebből tanultam, a lányaimnak is ezt adtam, amikor külön költöztek.

Megtalálható az interneten is, de hasznos lenne könyv formában otthon tartani.

2016. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!