Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha elköltözöm tőle, vajon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elköltözöm tőle, vajon rendbe jöhet a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

25 évesek vagyunk mind ketten, fél éve járunk. Tudom korai, de 4 hónap után odaköltöztem hozzá "lakva ismerszik meg az ember címszó alatt". És hát... Nekem ez a két hónap bőven elég volt. Sajnos nem tudom elviselni ezt a léhaságot, amit ő képvisel. Nem dolgozik, nem is akar, elvileg egyetemre jár (heti 12 óra, de azokról is hiányozni szokott, tanulni sem láttam még), minden nap ugyanaz a szitu: én hullafáradtan hazaérek a munkából, ő ott ül a gép előtt, és nyekereg, hogy szívem csinálsz valami kaját, vagy elmész boltba? Próbáltam megértetni vele, hogy mivel ő szinte mindig otthon ül, igazából az lenne a minimum hogy felezzük a főzést és a házimunkát. Erre annyit mondott, hogy én nem tartom el őt(neki diákhitele van), és ha nem laknék vele, nekem akkor is meg kellene csinálnom a házimunkát. Érdekes gondolkodás, nem? Én úgy gondolom, hogy egy párnak meg kell osztani a terhelést egymás között, hogy mindenkinek egyenlő ideje/energiája legyen élvezni is az életet.


Közöltem vele, hogy elköltözök, hogy önállósodjon egy kicsit, és gondolkodjon el, hogyan is működik egy normális párkapcsolat (volt más baj is, pl. találkozgatott az exével - közben azt mondta, hogy a haverjához megy stb., de az már nagyon hosszú lenne leírni).


Én azt várom, hogyha elmegyek, elgondolkodik, hogy nem így kellett volna hozzáállnia a dolgokhoz, és változik. Vagy ez hiú ábránd részemről?


Szeret egyébként nagyon, csak az a baj, hogy úgy szeret, mint kisgyerek az anyukáját.


25/N



2016. okt. 18. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most már tudod, hogy milyen. Elviselhetetlen, lusta, hűtlen és bunkó.


Az elköltözést teljesen megértem. De miért akarsz bármit egy ilyen selejt alaktól!? Soha nem fog megváltozni. Legfeljebb kis időre játssza az eszét, aztán kezdődik előlről.


Ha van egy kis eszed és önbecsülésed, hátra se nézel.

2016. okt. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiú ábránd! Ezek szerint eddig is egyedül lakott, ha te akarsz tőle elköltözni.
2016. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szembe a saját szavaiddal:


"bőven elég volt"

"nem tudom elviselni"

"nem dolgozik, nem is akar"

"találkozgatott az exével" - amiről hazudott



SZeret nagyon? Én is szeretném, ha valaki érzelmi függésből takarítana és főzne rám, akit akkor csalok meg, amikor akarok, mert ezzel is fél szembenézni, és akármit elvisel. És amikor szó szerint közlöm vele, hogy tudok nélküle élni, még akkor is azt hiszi, hogy majd meggondolom magam és megváltozom érte... bár bennem lenne annyi gerinc, hogy ilyen gyenge embert nem használnék ki. Benne még ez sincs.


Na, mégegyszer, szerinted szeret?

Szerinted ezt érdemled?


Szerinted megváltozik?

2016. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt nem értem, hogy ha nem lakna senkivel, akkor nála ki csinálja a házimunkát és a főzést!?

Vagy fordítva már nem érvényes?


Komolyan nem értem, mit akarsz tőle. Egyszer eljuttok oda, hogy te tartod el, mert élete végéig nem kap diákhitelt, viszont valakinek vissza kell fizetni. Munka nélkül meg rohadt nehéz lesz.


Ez az alak nem alkalmas komoly kapcsolatra, családalapításra, közös életre, se semmire. Mit eszel rajta!?


Ha szeretne, nem házicselédnek tart, miközben te kipurcansz, hanem megenelné a seg.gét, hogy neked jobb legyen.

2016. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem illúziókat kergetsz, neki így teljesen kényelmes az élete, majd ha te nem leszel neki ott, hogy kiszolgálja, talál mást, aki megteszi, ne aggódj.

Ha normális, felnőtt, egyenlő kapcsolatot keresel, azt nem emellett a lusta, önállótlan disznó mellett fogod megtalálni, szóval ideje szembenézned a tényekkel és nem reménykedni a csodában. Fél éve jártok, az semmi, még kiléphetsz relatíve sérülés nélkül, ha tovább húzod, csak rosszabb lesz.

2016. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, ha nagyon akarna változni, megtehetné úgy is, hogy együtt éltek. De a jelek szerint nem akar.
2016. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a normális válaszokat, és igazatok is van, csak kellett egy kis löket az agyamnak, hogy reálisan lássak.


Akkor megfejelem a történetet azzal, hogy az exével lakott addig a napig, míg mi össze nem jöttünk, tehát az exe főzött és takarított rá. Én persze erről csak egy hónapja értesültem (harmadik embertől), és elég pipa is voltam. Mármint mikor mi megismerkedtünk és összejöttünk, azt mondta egyedül lakik, pedig ez nem volt igaz, még kérdeztem is tőle, hogy én hozzád mikor mehetek, tök zavarba jött, és kifogásokat keresett...


Azt hiszem el van döntve a kérdés, és köszönöm mégegyszer a kijózanító válaszokat!

2016. okt. 18. 11:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég buta vagy ha ezek után még reménykedsz. Nekem ilyen pasi nem kéne az tuti. Mi is együtt laktunk egyetem alatt is de már akkor is mindenben segített a párom. Ez annyira szánalmas hogy meg kell leckéztetni...Ha már felhoztad a témát de így sem gondolkodott el akkor nálam itt vége lenne.
2016. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nem jut eszébe magától a kedves párodnak, hogy segíteni kellene, nem pedig tehernek lenni akkor hagyd ott a fenébe és keress egy élet képes nem dísz b_zit! :D


Amúgy lazán megcsinálnám, hogy magamra főzök, magamra mosok, magamra vásárolok. Tényleg mindig csak annyit hogy neked legyen, de neki már ne. Külön is aludnék, akár a nappaliban. Szokja csak azt hogy ő neki is kellene csinálnia valamit.


[hozzá tenném az én párom 1 év együtt lakás után már magától néha be rak egy mosást/mosogatást, tereget, ha nem érek rá akkor főz helyettem, esetleg még rend féleséget is pakol. De ő akar is segíteni! -8 éve vagyunk együtt-]


23/N

2016. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
" Vagy ez hiú ábránd részemről? " - az. Örülök, hogy felismerted.
2016. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!