Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan tanítsam meg a felesége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tanítsam meg a feleségemet arra, hogy normálisan takaritson?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 16:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki. Takarítsatok ki együtt és mutasd meg neki hogyan kell. Máshogy nem fog menni.
2016. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
9%
Verést már próbáltad?
2016. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Én tudom magamról, hogy nem vagyok egy rendmániás, néha kampányszerűen takarítok, de mindig kimarad valami, úgy érzem, sose jutok a végére. A párom sokat segít, de ketten se győzzük.

A megoldás, hogy fizetünk egy bejárónőt heti 1-2 alkalommal, ahogy egyébként az ismerőseim kb. 50-60%-a csinálja. Nem olyan egetrengetően nagy összeg, hogy ne érné meg.

2016. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Morning ***** válasza:
85%
Kérd meg szépen, kedvesen a feleségedet, hogy drágám, szeretném ha szép rendben, tisztaságban lenne a lakás mindig, ezért kérlek, hogy írd össze, hogy milyen takarítószereket vegyünk, hogy minél hatékonyabban és könnyebben, egyszerűbben, hamarabb tisztába tudd tenni, illetve tisztán tudd tartani a konyhát, szobákat, fürdőt, wc-t, előszobát. Annyira jó, mikor rend és tisztaság van! Egész más a levegő, az atmoszféra is! És mindig dicsérd meg, megölelve - naponta -, ha akármit is kitakarított, rendbe tett. :)
2016. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
21%

Annó anyukám anyukája úgy csinálta hogy minden kis zugba vagy résbe dugott el némi pénzérmét! És Pl eldugott összesen 10 Ft-ot és anyukám mindet megtalálta akkor tudta hogy rendesen megcsinálta! Ha keveset talált akkor sántít a dolog! :)

Lehet ki kellene próbálnod! Dugj el 500 Ft-ot apróba ahová gondolod hogy kell takarítani és ha rendesen meg van csinálva akkor nyert a dolog És a Feleséged is örül hogy talált némi pénzt!

De ez csak egy ötlet! :)

2016. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

Mennyi betanított bírka van itt..

Képzeljétek el, hogy nem mindig az a megoldás, hogy a férfi is vegye ki a takarításból a részét.

Képzeljétek el, hogy van olyan, hogy a férfi dolgozik, a nő meg háztartásbeli.

Én is ilyen férfi vagyok.

A régi konzervatív értékeket képviselem, ahol én dolgozom, a nő meg a családdal foglalkozik.

Nem értem, hogy ez miért degradáló egyesek számára.

Nem keresek rosszul, így el tudom tartani a családomat.

Az asszonynak az a "munkája", hogy rendben legyen otthon minden. Ez éppen ugyan olyan feladat, mint az enyém. Így ha én teljesítem, azt hiszem férfiként én is joggal várhatom el, hogy az asszony is teljesítse, amiben megállapodtunk anno. Nem? Miért akarják egyesek ráerőszakolni a házimunkát egy férfire? Én sem várom el az asszonytól, hogy betonozzon, vagy hogy a takarítás és a család gondozása mellett menjen el napi 8 órában dolgozni. Béke és harmónia a cél, nem a mindkét oldali frusztráció. A férfi csinálja a férfi dolgát, a nő, a női dolgát. Egyik sem degradálandó.

2016. nov. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

előttem levő férfinak nevezi magát.és azonnal első mondatába lebirkáz mindenkit.

ettől férfi?vagy attól,hogy elénk tárja micsoda egy nagyszerű valaki(ő szerinte) majd pontokba szedi kinek mi a feladata és ő a családfenntartó és az isten is egy személyben!

mindezt kinyilatkoztatva és ellentmondást nem tűrően.


köszönjük:))

2016. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Helyes válasz ***** válasza:

A mutasd meg neki módszer nem jön be!!

A szeretetteljes türelmes és kreatív hozzáállás hozhat sikert,de az a tapasztalat,hogy a mások hibáját előbb vesszük észre,mint sajátunkat.Kezdj el valóban arról gondolkogni,hogy te mit tudnál érte jobban csinálni.Méltányold őt.A szeretet épít a kritika csak dacossá tesz.

2016. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 L1lla ***** válasza:
100%
Egészen más a helyzet, ha mindkét fél dolgozik, és ha csak a férfi. Ha egy nő tudatosan háztartásbeli, akkor nyilván kedvét leli abban, hogy meleg és tiszta otthont gondozzon és ápolgasson és szépítgessen. Ez is egy hivatás. De ha a nő csak a gyerek miatt van otthon, akkor nem fair elvárni, hogy mellette tökéletes takarítónő is legyen, csak mert "ő úgyis otthon van". Egyrészt van elég dolog egy-két kicsi gyerekkel, másrészt lehet hogy ő inkább kifelé vágyna a lakásból, és ha megvan a minimum otthon, akkor indulnak is a gyerekkel a szabadba - én ilyen voltam. Harmadrészt: nagyon eltérőek tudnak lenni a tisztaság- és rendigények, és a kérdezőnél is talán ez a helyzet.Tisztázni kellene. Lehet, hogy a feleségének pont elég az, amit megtesz, a férj viszont mindenfelé a rendetlen dolgokat látja, és a "nem elég" tisztaságot. Mert az ő anyja más sztenderdet tartott otthon. A feleség pedig jól érzi magát ebben a kicsit lazább környezetben is, és kényszermunkának érezné az állandó sikálást a semmiért. Ha ilyen különbség van két ember között, jobb azt még házasság előtt tisztázni - figyelem, fiatalok! Ha nem, egy életen át állandó veszekedés vagy válás lesz a vége.
2016. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
#17! Mi is köszönjük neked! A #16-os egyrészt csak az ő házirendjüket írta le, másrészt azt is írta, hogy konzervatívan gondolkodik ilyen dolgokban (ahogy látom, te egy kissé feministán)
2016. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!