Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés a másik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés a másik fél szüleihez vagy házat venni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és lassan egy éve leszünk együtt a barátommal. Elég sok velem kb. egykorú ismerősöm a barátjával lakik, van aki évek után, van aki csak pár hónap múlva. Engem is elkezdett foglalkoztatni a téma, de én csak úgy vagyok hajlandó összeköltözni, hogy külön házba a szüleitől.

Az lenne a kérdésem, hogy ki melyik formában költözne/költözött össze a barátjával/párjával? Mennyi idő után, mennyi idő a túl korai és mennyi idő után kell kicsit sürgetni a dolgot?



2016. nov. 9. 05:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én a páromhoz költöztem, jobban mondva a szüleihez. Fizetek nekik lakbért, besegítek a házimunkába. Mondjuk nekik van egy kisházuk és ott élünk mi a párommal míg a főépületbe a szülei

21/L

2016. nov. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet nem megoldás? Én nem költöznék szülőkhöz.
2016. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szülőkhöz semmiképp, az az esetek kis százalékában tud jól működni. Elsőre nem érdemes rögtön házat venni, inkább próbáljátok ki egy ideig albérletben, és ha működik, akkor érdemes továbbgondolkodni.


Szerintem nincs konkrét időpont, a kapcsolatotok és saját magatok fejlődésével egyszercsak eljuttok arra a pontra, hogy készen álltok erre a lépésre (és akarjátok mindketten).

2016. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A szülős összeköltözés abban az esetben tud műkődni, ha elég nagy a ház, vagy van egy külön lakrész. Egyik barátnőmék például hatalmas házban laknak vidéken, anyjától nem rég vál el az apja, így ők ott összeköltöztek. Igazi kis háziasszony lett barátnőmből: segít az öccse nevelésében, a háztartásban, ha anyukája elutazik az új párjával. Az ő párja pedig a kerti munkában segít, meg a háztartásban is ilyenkor télen. Náluk semmi gond nincs ebből, mivel nincsenek összezsúfolva, és mindegyikük csodálatos személyiség, így könnyen kijönnek egymással.

Én nem költöznék páromékhoz, mert egy kis panel lakásban laknak, és nálunk sem lenne megoldható, így nekünk a külön lakás/ház/albérlet marad majd.

Minden a körülményektől függ.

2016. nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi 3 éve voltunk együtt,mikor mindketten biztosak voltunk már kapcsolatban, így közös albérletbe költöztünk. Látni szerettük volna, hogy együtt élve is szépen működik a kapcsolat. (Nagyon sok múlik azon, hogy együtt élve is meg tudjuk-e oldani, akár az egyszerű gondokat is :) ) 4 évig éltünk így együtt, aztán felmerült a házasság gondolata is, így kerestünk egy házat, amit megvettünk és lassanként renoválgatjuk. Már 3 éve együtt lakunk a saját házunkban és 1 éve vagyunk házasok. Szerintünk fontosak a tervek (mind a közösek, mind az egyéni tervek megvalósítása), a fokozatosság és nagyon fontosak a kompromisszumok is a kapcsolatban, természetesen a szerelmen kívül :) Szülőkhöz nem költöztünk volna, szerintünk az csak plusz problémaforrás lett volna.
2016. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Elég sok velem kb. egykorú ismerősöm a barátjával lakik, van aki évek után, van aki csak pár hónap múlva. "


És te is csak ezért szeretnél összeköltözni, mert mások is összeköltöztek már a pasijukkal?

2016. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet ertek a 6-ossal!Arrol meg nem is beszelve hogy nagyon raernel meg ezzel!20evesen még egy eve sem tarto kapcsokatban összekoltozni.....hat nem tudom......
2016. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

2 évig laktunk a szülőknél, utána házat vettünk. Eltelt 11 év. a feleségem összejött egy pasival a hátam mögött. El is költözött a közös hitellel terhelt házból.


Itt maradtam egyedül a még 25 évnyi hitellel.. mivel ő nem fizeti, mert nem itt lakik. Érdekes módon ha elválunk a ház felére igény tart.


Szóval életem legrosszabb döntése volt a házasság és a hitel! Inkább éltem volna le az életemet albérletben.. attól legalább gyorsan meg lehetne szabadulni.

2016. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#7 alapvetően nincs ezzel baj, a barátom és én kb. az első perctől fogva együtt élünk, és én 23 éves vagyok. DE, engem nem érdekelt, hogy melyik barátnőm él együtt a pasijával, mi csak és kizárólag magunk miatt költöztünk össze, mert úgy éreztük, hogy így tudunk a legjobban ténylegesen megismerkedni.
2016. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Költőnő? ***** válasza:
Én mki egyéni családi kapcsolatát tiszteletben tartom, de én családhoz sosem költöznék. Egyszer még egy exem anyjával laktunk együtt egy nagyon rövid ideig és alig vártam h mozduljunk. Pedig jóban voltunk anyóssal, ő ajánlotta fel.
2016. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!