Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közületek akik a párjuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közületek akik a párjuk lakásában élnek éreztette valaha a párotok, hogy az az ő lakása, mennyire tudtok alkalmazkodni ehhez a körülményhez, van negatív élményetek erről az életmódról?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert a barátom lakásába fogok majd költözni. Már együtt vagyunk egy ideje,de külön városban és már itt az ideje összeköltözni. Habár már együtt vagyunk 1 éve még azt a részét nem ismerem a barátomnak,hogy hogyan viszonyul majd ahhoz,hogy én nála élek és tartok attól,hogy esetleg érezteti velem,hogy ott minden az övé. Ugye lakva ismeri meg egymást az ember.


Természetesen a rezsinek és minden másnak én fogom állni a felét, tehát nem élősködésről van szó. Kíváncsi vagyok hogy másoknál ez hogy működik.



2016. nov. 18. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem "fizetem mindennek a felét", soha sem csináltuk így, akkor sem, amikor még nem volt munkám/saját pénzem, akkor sem amikor már volt.

Az ő nevén van, de inkább az én lakásom, én tartom rendben a dolgokat.

Nem éreztet "semmit", nyilván mindketten tisztában vagyunk vele, hogy ha netán egyszer szétválnak útjaink, akkor ki megy és ki marad.

2016. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Èn a "másik oldalon" vagyok ugyan, de hátha tudok segìteni. Nekem a barátom költözött hozzám. Igazából hozzáállás kérdèse, èn soha nem éreztettem vele, hogy ez az èn házam. Ha festeni akartam a falat megkérdeztem, hogy mit szólna a bordóhoz, együtt találjuk ki milyen bútort vegyünk stb. Mi közös kasszán vagyunk, nálunk ez vált be. De amikor meghalt a kutyám akkor is együtt döntöttük el, hogy milyet ès honnan hozzunk, azt is megkèrdeztem, hogy nem idegesítenè-e halálra ha megtartanám a második talált macskát is.


Szóval igazából a párodtól függ, hogy hogy èrzed ott magad. Bár nekem minden igyekezetem ellenère is mondta párszor, hogy kellemetlen volt neki ideköltözni...

2016. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem egy darabig a párom lakásában (kb. 1,5 év), aztán vettünk egy házat.

Akkor sem éreztette velem, amikor állatira összevesztünk valamin.


Ehhez szükségeltetik némi intelligencia...

2016. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nemrég költöztem a barátomhoz, soha nem éreztette velem, pedig eleinte én is tartottam tőle egy kicsit. Mondjuk ha egyszer is úgy érezném, hogy visszaél a helyzetével, már nem lenne a párom. :)


Tegyük hozzá, hogy azzal kezdtem, hogy alaposan kitakarítottam neki mindent, közösen vettünk bele pár új bútort, szóval ebből a szempontból még hálás is nekem (az exe semmit nem csinált nála, meg semmibe nem fizetett bele).

2016. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én párom sem éreztette soha
2016. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem akar veled közös kasszán lenni, akkor már ott nem stimmel valami. Meggondolnám az össze költözést!
2016. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Na, most kitunok a sorbol:) az en volt parom ereztette velem, hogy ott minden az ove. Mar 4 eve szakitottunk 3 ev utan. Fel eve voltunk egyutt amikor hozzakoltoztem. O mondta hogy nem kell beszalljak semmivel, nekem ez nagyon kellemetlen lett volna, ugyhogy abban maradtunk hogy en vasarolok be minden nap elelmiszereket, a tobbit o elintezi. Ez mukodott is egy 2 evig, au utolso egy evben nagyon sokat veszekedtunk, akkor kezdte el eresztetni velem hogy az az o lakasa, o fizeti, az o cuccai vannak ott az o penzebol van. Volt amikor nem engedett el wc-re, mert nehogymar fogyasszam meg a vizet is( de ez csak egy enyhe a sok kozul) na nekem ekkor telt be a pohar, leutaztam a szuleimhez 3 napra. Mire visszaertem, nem jo a kulcs a zarba, mert csinalt egy gyors zarcseret. Csengetek, jon ki 3 szemeteszsakkal, amibe termeszetesen a ruhaim voltak, es kozolte velem hogy tunjek el mert a lakasa nem az en teruletem. Soha nem voltam ugy megalazva, mint ahogy o csinalta velem abban az 1 evben. Persze, akkor milyen kis cuki voltam amikor befizettem magunkat montenegroba es elvittem. Neked nem ilyen a baratod, es nem is lesz ilyen. Ezt csak elmeseltem, mert ugy erzem ide tartozik. Nyugodtan koltozz a baratodhoz es nagyon sok boldogsagot, legyetek egyutt orokke!:) az enyem csak egy gazdag elkenyesztetett kis naplopo volt.
2016. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Én 3 év együtt járás után költöztem össze a párommal. Először albérletben éltünk, mert a páromnak a lakása ki volt adva, és megvártuk, míg letelik a szerződésben megkötött idő. Amikor üres lett a lakás odaköltöztünk. Amíg albérletben éltünk (2 évig éltünk albérletben) addig minden rendben volt. Jól kijöttünk, nem voltak viták. Később a párom lakásában szép lassan, szinte észrevétlenül jöttek elő az apró dolgok. Eleinte fel sem tűnt, csak akkor amikor már túlságosan kiéleződött a helyzet. Ő lakása volt, de közös bútorok, közös számlák. Én takarítottam mert mindig hamarabb értem haza (bár ő is kivette a részét ha itthon volt) Először jöttek azok az apró megjegyzések, hogy "vigyázz a tapétára, mert egy vagyon volt megcsináltatni" vagy " a parkettára figyelj, ne legyen karcos" Érthető, hiszen vigyázunk az értékeinkre. Kapcsold le a lámpát, húzd fel a redőnyt stb.. Ezek is szép lassan jöttek, de amíg így azok nem volt gond. Egy nap véletlenül eltörtem a Wc ülőkét. Akkora hisztit, ordibálást kaptam, hogy miért nem vigyázok, miért akarom a LAKÁSÁT tönkre vágni. Majd jött az, hogy bármit vettünk legyen az TV, vagy pohárkészlet mindent névre szóló számlával kért, ami az ő nevén volt. Ezen már kiakadtam. Majd jött, hogy a lakásom így a lakásom úgy. Amikor hangot adtam akkor jött a szöveg. "Ha nem tetszik akkor el lehet menni". Veszekedések, békülések időszaka jött (de legalább a névre szóló számlákról leszokott) De mégis szakítottunk, mert amikor kiderült, hogy terhes lettem, akkor megkérdezte egy ügyvédtől, hogy a születendő gyermeknek köze lehet a lakásához, és ha mi szétmennénk akkor köteles-e a gyerekeknek a lakást biztosítani ha az anyját ki akarná dobni. Ezt nem titkolta, mert elmondta, hogy mire számíthatok az ügyvéd szerint. Aznap délután amikor elment üzleti útra, a lakását szépen helyretettem (egészen pontosan mindent csináltam amit nem lehetett), és végleg elhagytam. 5 évem ment el erre a baromra, de még ma is jól esik arra gondolnom, hogy milyen állapotban hagytam a szeretett lakását. ( csak egy a sok közül. Megkértem a barátnőmet akinek 3 macskája, és 1 kutyája van, hogy a macskaalmokat hozza el kakistul, és amikor jön, menet közben a kutyája bármit produkál, hozza el azt is.. Jól mutatott a szép tapétán..( esküszöm nem vagyok gonosz, rosszindulatú, haragtartó ember, soha nem csináltam ilyet, de akkor jól esett. Talán a terhességi hormonjaim miatt)
2016. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ehhez intelligencia kell.MINDKÉT fél részéről,hogy ne legyen probléma.

nyilván akié a lakás, ne fenyegetőzzön ilyenekkel,hogyha nem tetszik menj el stb.. de a másik fél se hisztizzen mindig azon,hogy ez nem az én lakásom. el kell fogadni mindkét félnek és nem visszaélni a helyzettel.

de hosszabb kapcsolatban,esetleg házasságnál szerintem logikus lépés lenne,hogy a másik fél megvásárolja a lakás felét. mármint ügyvéd előtt odaadja a lakás értékének a felét..és akkor a tulajdonlapon 50-50% lesz. de hangsúlyozom,hogy hosszabb kapcsolat esetén. így azért csak van egy kis biztosíték a másik félnek is,hogy egy válás/szakítás esetén nem megy az utcára

2016. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezen telesen felesleges előre izgulni. Ha mégis érezteti veled, hogy ez az ő otthona neked semmihez nincs közöd akkor legalább tudod, hogy milyen ember valójában. De remélhetőleg nem így lesz.
2016. nov. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!