Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Megéri így külföldre menni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri így külföldre menni a barátomhoz?

Figyelt kérdés

Még az egyetemen ismertük meg egymást, ahol tavaly végeztünk. Ő cserediákként volt itt és azóta már visszament Angliába. Amúgy nem kell rosszra gondolni vele kapcsolatban, nem arab, se nem fekete vagy ezekhez hasonló etnikumú, hanem teljesen angol.


Október elején találtam egy olyan munkahelyet, amit szeretek és szívesen is csinálom, míg barátom Angliában él továbbra is. Azóta skypeon tartjuk a kapcsolatot vagy viberen beszélünk. Már fél éve gondolkozunk, hogy elköltözzek-e hozzá, de egyelőre ott nem biztos, hogy lenne rögtön munkám és kicsit kellemetlen lenne, ha folyton csak ő keresne. Természetesen nem ölbetett kézzel ülnék, hanem ezerrel keresnék valamit, viszont nyilván beletelik egy időbe. Nem tudom, ebből mi igaz és mi nem, de azt mondta, hogy arra azért készüljek, hogy először az angol állampolgárok részesítik előnybe és rám csak a végén fognak figyelembe venni.

Másrészről jól beszélek angolul, nyelvvizsgám is van belőle, illetve barátom is nagyon sokat segít, ha akármi kérdésem van, de ő maga is mondta, hogy tényleg egész jól beszélem, szóval most nem azt kell elképzelni, hogy csak úgy makogok valamit.

Azért hezitálok, mert akkor itt hagynám a családom, még akkor is, ha tudnék velük találkozni, akár én megyek, akár ők jönnek, vagy ott van a neten keresztüli kapcsolattartás. A másik dolog meg az, mint említettem is, hogy valószínűleg sokat fognak mellőzni és lehet, hogy nem is nagyon fogok találni normális munkát.

Barátomnak a szülei vettek házat, úgyhogy nála laknánk, viszonylag jó helyen van, a legtöbb dologhoz közel. Ezzel gond nem lenne.


Szüleim ismerik a barátomat karácsonykor idejött hozzánk és 3 napot velünk töltött, ma ment vissza. Velük is beszéltem erről és szerintük mennem kéne, valamint nagyon szimpatikusnak találják a srácot és támogatnának.



Tudom, hogy az én döntésem, csak nem akarok elhamarkodottan dönteni és hátha valaki jobban átlátják ezt a helyzetet, mint én.


2016. dec. 26. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsosorban azt kell merlegelned, hogyha nem most akkor mikor? Felev mulva, 2 ev mulva miben lesz mas a helyzet?

En ugy erzem, hogyha ez mar kerdes nalad, hogy menj-e vagy sem, akkor ez mar picit eleve halott dolog.

2016. dec. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ez felmerül benned, akkor ne. Nálam alap, hogy kimegyek a páromhoz. Igen, nehezen fogok melot kapni, meg ilyesmik, de nem zavar. ö segit, ahol tud, és ez a lényeg. Nehéz lesz, de belwvágok, mert vele akarok lenni..
2016. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy miért mindig a nő megy ki? A férfinak miért nem lehet feladni dolgokat?
2016. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 6 éve költözött Magyarországra. Nehéz volt munkát találni vidéken, de a fővárosban rögtön talált, úgy, hogy alig tud magyarul.


Azért ő jött, mert ő könnyebben alkalmazkodik a honvágyhoz, mint én.

2016. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha felvetődik benned csak a gondolat is, hogy menj, ne menj akkor inkább hagyd. Szerintem nem vagy még lelkileg kész rá.

Azért lássuk be nem egyszerű magad mögött hagyni mindent, családot, barátokat. Mert nem úgy van, hogy fogod magad és hetente haza jársz.


Saját tapasztalat!

2 évvel ezelőtt lett volna lehetőségem kimenni Hollandiába dolgozni én is hezitáltam és utólag rájöttem pont azért amit fentebb neked is leírtam.

Idén jött el az a pillanat amikor úgy éreztem igen most akarok lépni és külföld irányába (egyrészt az elmúlt 1 évben minden összejött, munka, családi problémák). Már fél éve kint élek Augsburgban, igaz ismerős ajánlásával sikerült munkát találni, de most nem hezitáltam és nem bántam meg. Tudom jól 2 évvel ezelőtt viszont megbántam volna.

2016. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem mennék.
2016. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!