Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Így ne költözzek hozzá?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így ne költözzek hozzá?

Figyelt kérdés

A párom mondogatja, hogy költözzek hozzá. Saját lakása van, igaz még fizeti a banknak, plusz rezsi is van, meg hát kaja-pia, utazás... Mindenesetre neki ez meg sem kottyan, mert elég jól keres. Én viszont pályakezdőként egyelőre annyit keresek csak, hogy a kajámat és az innivalómat álljam, meg persze wc-papír, zsepi, gyógyszer, és egyéb dolgok, tehát annyit keresek, hogy magamat eltartsam, de a rezsibe beszállni már nem tudnék. Így akkor inkább ne költözzek hozzá? Pofátlanság lenne, még ha ő kéri is? Az előző barátnője nála lakott, ő nem keresett semennyit, a párom tartotta el teljesen, és luxuscikkeket is megvett neki, bármit kért a lány, megkapta... Én nem szeretnék ilyen lenni, de ennek a tudatában, talán nem lenne gáz odaköltöznöm, hiszen csak a rezsiköltségét növelném meg kicsit?! Ti mit gondoltok? Cserébe háziasszonykodnék, és imádnám őt (amúgy is) :D

Még nem mondtam neki semmit az összeköltözés gondolatára... Kérdezzek rá a rezsire?

24/L


2017. jan. 4. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok. Az én párom erre azt válaszolta, hogy az is elég, ha a bérletre valót megkeresem magamnak, egyébként nem kerülök neki sokba.

(én még tanulok, diákmunkát vállalok mellette)

Én még várok a költözéssel, amíg teljes állásom nem lesz. Mert nagyon rosszul érezném magam, ha neki kellene eltartania :(

2017. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ùgy tunik, helyén a szived, eszed. Ha meggyozodsz, szobeli megàllapodàsban a kérdésedben leirtakrol, szerintem ne sokat gondolkozz. Ha szeretek valakit és persze megengedhetem magamnak, nem jelent gondot ez.
2017. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem tudom, nekem nem férne bele az egyenlő felekkel kapcsolatos elveimbe, de ha neked belefér...
2017. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, egy nagyon korrekt lánynak tűnsz, szerencsés az a fickó.

Másodszor szerintem, pláne, ha meg tudja engedni magának, akkor többet ér neki az, hogy ott legyél vele, melletted feküdjön le, melletted ébredjen, mint az a 5-10 ezer forintos plusz számla, amit megtermelsz a rezsihez :D

2017. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáköltözhetsz, csak jól beszéljétek meg, hogy hogy kezelitek ezeket a dolgokat. Ha mindketten rendben vagytok vele, akkor semmi akadálya. Csak mindenképpen próbáljátok meg elkerülni azt a helyzetet, hogy eltartottnak, alárendeltnek érzed magad (vagy hogy ő kezel aképpen).
2017. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon csak akkor szabadna összeköltöznie a feleknek, ha forintra pontosan ugyanannyit keresnek. Ha ő szeretné és egyébként is kivennéd a részed a dolgokból, akkor miért ne?


Mi úgy költöztünk össze, hogy ő fizette az albérletet meg a rezsit, én meg a kaját és a háztartási dolgokat, mert a fizetésemből ennyi jött ki. Ha valaki tényleg veled akar élni, akkor nem fog ezen fennakadni, nem várhat még x évet az összeköltözéssel, amíg valóban feltornázod magad arra az anyagi szintre (vagy legalább a közelébe), ahol ő van.

2017. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi lenne, ha elmondanád neki azt, amit ide leírtál?

Elmondod, hogy sajnálod, de nem tudnál beszállni a rezsibe, így pedig kicsit kellemetlen számodra. Ha azt mondja, hogy neki ez nem gond, ennyit megér az együttélés, akkor nyugodtan költözz oda, majd kompenzálsz máshogy addig, míg nem lesz elég a fizud a rezsire is.

2017. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem neki az is elég lesz, ha odaköltözöl és főzöl neki, segítesz takarítani. Hisz valljuk be, a mostani nők többsége ezt igen szereti hanyagolni.

Szerintem megtudtok állapodni, hogy nem fizetsz semmit, de cserében természetesen ezeket megcsinálod.

Nem hinném, hogy ebből akkor gond lehetne. És ha ő kéri, hogy költözz oda, akkor meg rossz lesz neki, ha visszautasítod. Szóval én mennék a helyedben.


L

2017. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Juj de cuki vagy! "de a rezsibe beszállni már nem tudnék" gondolom 24/L- ként most sem szállsz be a rezsibe szüleidnél? Talán nem is nagyon háziasszonykodsz? Ez nem sérti az önérzetedet???? (Szerintem az ö nyakukon tényleg csak élösködsz. A barátod talán egy-két dologban "hasznodat" is venné!)
2017. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

segits be neki ahol tudsz, legyél a partnere, a társa, és akkor ha úgy érzed hogy segítettél neki máris nem kitartott vagy.

Ez ilyen szimpla, itt mindenki túlgondolja, számolgat mintha a pénz odaadása lenne az egyetlen fontos dolog egy kapcsolatban.

Ő veled akar élni, és te ha vele akarsz akkor költözzetek össze. Ő szívesen állja anyagilag a dolgokat mert szeret, nem matematika és excel tábla alapján, hanem azért mert veled akar lenni.

Te meg szereted őt, akkor segítesz neki, a párja leszel, megintcsak nem matematika és gazdasági alapra helyezed a kapcsolatotokat hanem normális együttélésre ami egymás tiszteletén, szeretetén és segítségén alapszik.


Ez ilyen baromi egyszerű, itt a gyk-n kicsit túl van ez a téma húzva gazdasági oldalú megközelítéssel, de hidd el egy kapcsolat nem a pénzről szól.

2017. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!