Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Srácok! Ti tudtok ezermesterke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Srácok! Ti tudtok ezermesterkedni? Megcsináltok otthon ezt-azt? Akik nem, azok miért várják el a főz/mos/takarít klasszikust a nőktől?

Figyelt kérdés
Most hívta fel egy ismerősnőm a figyelmemet arra, hogy a legtöbb lány ismerősömnél én végzem el az ilyen dolgokat. Amivel semmi gond, szívesen megcsinálom, csak fura, hogy az utóbbi időben elkezdtem kérdezgetni, hogy miért nem a barátod csinálja: "Mert ő nem tudja". Ezzel sincs gond, nem tanították meg neki/nem volt lehetősége megtanulni, de akkor a nőktől miért várják el ezeket?
2017. jan. 13. 12:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Én nő létemre ezermester vagyok.Egyedül a villanyszerelést nem csinálom, mert egyszer majdnem agyonütött az áram.
2017. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Az en baratom tud. Ezen kivul foz, mos es takarit is :D Az ezermesterkedes kb leggyakoribb esetben is havi egyszeri alkalom.
2017. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Az igazat megvallva, nem igazán vagyok "ezermester" típus, nyilván egyszerű dolgokat megcsinál az ember, pl. kicseréli a villanykörtét, vagy lenyírja a füvet, vagy fát hasogat whatever, de például egy fúróval lehet bajban lennék az első pár alkalommal...

A leendő barátnőmtől pedig nem várom el, hogy főzzön-mosson-takarítson. Mosás az kb. két gombnyomás, kiteregetni 5 perc, nem rocket science, simán megoldom most is, ha kell. Takarítás szintén, gond nélkül megcsinálom, nekem nem derogál fogni egy vödör vizet és felmosni, vagy letörölgetni 7 polcot, vagy leporszívózni a szőnyeget. A főzés...well, azt hiszem hogy mindenkinek jobb, ha nem kerülök tűzhely közelébe, de fejlődőképes vagyok...

2017. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Ez ugyanolyan alapvető "gondoskodás magadról", mint a főzés-mosás stb., így mindkét nemtől elvárható.
2017. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

"Megcsináltok otthon ezt-azt?"


Én a csajom nagyon megcsináltam, majd 9 hónapig azt néztem ahogy nő a hasa.

2017. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Mutass egy olyan embert, aki nem tud megcsinálni ezt-azt, de ennek ellenére elvárja tőlünk hogy főzzünk, mossunk, takarítsunk. Ha ezt nem tudod teljesíteni, akkor a kérdés értelmetlen, ellenkező esetben meg a legegyszerűbb, ha a példaként felhozott személytől kérdezed meg! :)
2017. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

MÁR MEGINT?????


BAsszus, akkor sem vagyok napi szakácsnő, mert 3 havonta kell valamit szerelni.

Tudod, vannak mesteremberek, és nem kell amatőr segítség.


Amúgy egy nő is ki tud cserélni egy zárat, ha AKARJA...


Nincs női és férfi munka a mindennapi életben, mert 2017-ben ritkán kell kézzel 50 kilós cuccokat emelni. Erre vannak a gépek.

2017. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Meg tudok csinálni sok dolgot bizony. A villanyszerelést is,apróbb szereléseket is,de azért nem mindent.Tehát a biztosítóberendezést nem szedném szét pl...
2017. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen, az exem volt ilyen sajnos: elvárta, hogy a háztartás tip-top legyen, de a "férfi munkákból" sem vette ki a részét. Füvet nem nyírt, mert ő allergiás... A kertet én ástam fel többször. Kisebb felújításokhoz áthívta az apját. Megjavítani semmit nem tudott. A maximum az volt, hogy égőket cserélt, vagy összeszerelt egy ikeás kisbútort. Nekem ez azért volt végtelenül kiábrándító, mert apám igazi ezermester, nekem ez a férfi minta, hogy az "igazi férfi" mindenhez ért: tud autót szerelni, villanyt szerelni, kisebb kőművesmunkákat elvégezni, festeni, burkolni, stb. (Nyilván nem várható el egy komplett fürdőszoba-burkolás, de mondjuk a nyári konyhában két sor csempe felrakása, ahol nem kell csempét vágni, csövek helyét kialakítani, stb., nem olyan nagy durranás.)

Szóval volt "szerencsém" totálisan életképtelen férfival leélni pár évet. Végül nem emiatt szakítottunk, de talán egy picit szerepet játszott ez is - nem igazán tudtam férfinak tekinteni így, hogy tényleg semmihez nem értett és a szándék sem volt meg benne.

Nekem ez azért is kiábrándító, mert én - apám mellett felnőve - egy csomó mindent meg tudok csinálni, vagy legalábbis megpróbálom. Nem esek kétségbe egy konyhai, vagy fürdőszobai dugulástól, megoldom egyedül. Egyszerűbb műszaki problémákat is megoldottam már (háztartási eszközöknél, számítógépeknél).


A mostani párom egész más. Bár nem ért mindenhez (annyira biztos nem, mint az apám), de törekszik rá! Mindent szívesen megfigyel, megtanul. Ha apámat meg kell kérni valamilyen komolyabb szerelésre, a párom ott van vele, segít neki, igyekszik eltanulni tőle. A lakásfelújítást eleve a párom kezdeményezte és maximálisan kivette belőle a részét. A kertben semmit nem kellett csinálnom, amióta vele vagyok: mindent elvégez. És mindamellett még a házimunkából is kiveszi a részét. Úgyhogy nálunk mindenben munkamegosztás van: én is végzek "férfi" munkákat, és ő is végez "női" munkákat is.

2017. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
A fűnyírásról nem tudtam, hogy az "férfi munka" :D
2017. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!