Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ekkora kételyekkel érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ekkora kételyekkel érdemes összeköltözni?

Figyelt kérdés

A barátommal a vitáink zöme az elmúlt fél évben az összeköltözés miatt van. Vagyis annak hiánya miatt.


Másfél éve vagyunk együtt. Ő össze akar költözni én pedig nem, és ennek több oka van: Én már laktam együtt az egyik exemmel, az első szerelmemmel, akit rajongásig imádtam, két és fél évig tartott vele a kapcsolatunk, ebből fél évet laktunk együtt és tönkre is ment minden. Tényleg lakva ismeri meg az ember úgy igazán a másikat. Ezt elmeséltem a jelenlegi páromnak is, elmondtam neki milyen problémák jelentkeztek annó az exemmel, milyen sok időbe tellett kihevernem, és még nem vagyok kész rá, hogy esélyt adjak annak, hogy talán újra átélhessem mindezt. Erre csak annyit válaszolt, hogy ő nem olyan mint az exem, és ne hasonlítsam őket össze. Ez a kérése jogos, de ha egy dologgal kapcsolatban csak egy tapasztalatom van, és az is rettenetes emlék, akkor nem szívesen vág bele az ember újra, nemde?

A másik ok amiért nem szeretném ezt az összeköltözést, az a párom személyisége. Hogy is mondjam? Elég nőies. Kettőnk közül ő az, aki 0-24-ben velem akar lenni, nincs szüksége térre vagy egyedüllétre, sorra lemondja a barátaival a közös esti programokat mert inkább velem akar lenni, nincs önálló véleménye, mindenben nekem ad igazat, csak a munkahelye van, meg én, és ezért a kettőért él, mást mindent hanyagol. Régen nem ilyen volt, volt szociális élete, és nekem is tudott nemet mondani aztán valami valahol megváltozott. A barátnőim nem értik mi bajom van ezzel, hiszen ők erre vágynak, de valahogy én soha nem igényeltem senkitől ezt a túlzott törődést. Néha már így is sok, pedig így simán azt tudom mondani, hogy ne jöjjön át hanem aludjunk inkább külön este, ha pedig összeköltözünk, akkor nem lesz ilyen lehetőségem. Nagyon önzőnek érzem magam emiatt, de tényleg szükségem van olykor egy kis egyedüllétre.


Aztán ott van azaz érv mellette, miszerint akár működne az együttélés, akár nem, jobb most rájönni, mint később. Emiatt talán mégis akarom, és talán mégis belemennék, hogy megpróbáljuk.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Ti mit tennétek?


2017. márc. 22. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de reszedrol ez a kapcsolat mar amugy is egy nagy kalap szar. Minek kellene ebben barmit is megprobalni, amikor idegesit a baratod szemelyisege es meg csak nem is akarsz vele egyutt elni? Akkor mi ertelme vele hosszabb tavu kapcsolatban lenni? Kb. semmi. Zero.
2017. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bad G-Sus ***** válasza:
92%
kérlek ne költözzetek össze. köszi
2017. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem érdemes

a kapcsolat ígyis-úgyis meg fog halni ha így folytatódik

mindenkinek szüksége van személyes térre

2017. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Pont ez itt a lényeg amit leírtál lakva ismerszik meg valaki. Elhiszem, hogy rossz élményeid vannak ezzel kapcsolatban, de csak gondolj bele abba, hogy mitől jobb ha most derül ki, hogy ez nem működik minthogyha pár év múlva. Az meg, hogy úgy érzed nagyon rád telepszik a párod egy: lehet, hogy ha összeköltöztök ez csillapodni fog benne mert azért mégiscsak többet lesztek együtt mint amúgy kettő: ha ez zavar miért nem mondod neki meg? Egy jó párkapcsolat alapja a jó kommunikáció. Ha nem beszélsz vele soha az életben nem fogja tudni, hogy ezt te soknak érzed és semmi nem fog változni a kapcsolatotokban.
2017. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek vagy még együtt vele?

Nem szereted, nem vagy szerelmes, rád van telepedve mint egy kullancs energiavámpír.

Kell ez neked hosszútávon?

Közben esetleg elszalasztasz olyat, akivel örömmel lennél együtt.

2017. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nőként írom, a leírásod világosan bizonyítja, hogy vannak nők, akiknek tényleg semmi sem jó.Ne kezdj párkapcsolatba, amíg ezt érzed.Neked még nem való a komoly kapcsolat.Amire te alkalmas vagy az a szexkapcsolat, esetleg barátság extrákkal divatosan kifejezve.Sok pasi álma vagy, de nem a komolyabbaké.
2017. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem az eddigi reakciókat hogy miért szinte kizárólag negatívak. Nekem is nagy a szükségem a saját élettérre és az énidőre, emellett szeretnék néha a barátaimmal, családommal is lenne, így viszont csak kevés időm lenne a páromra, így sokszor kompromisszumot kell kötnöm.Nem könnyű dolog mindenkinek, hiába a kapcsolat velejárója.
2017. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

#6 :) Nekem is volt ilyen pasim, tényleg idegesítő. A párkapcsolat ugye két felnőtt ember együttélése. Amikor a párod elkezd lemondani a saját személyiségéről és szükségleteiről, akkor hirtelen rád hárul a feladat, hogy figyeld az ő jólétét, ezért úgy érzed, hogy nem párod van, hanem gyereked. Mert látszólag ő tesz meg érted mindent (lemondja a saját programjait, lesi minden kívánságod), ugyanakkor rád hárítja a felelősséget. Ő ugyanis miattad nem boldog. Ha te elmész a barátnőiddel bulizni, ő egyedül ül otthon és szomorkodik. Ha te tanulni akarsz este, akkor ő egyedül érzi magát, mert nem foglalkozol vele. Ha te el akarsz menni sportolni, akkor jön ő is, miközben mondjuk tudod, hogy amúgy be se tenné a lábát a Zumba edzésre. El akarsz menni egyedül vásárolni? Vagy találkoznál egyedül a barátaiddal vagy a szüleiddel? Szeretnél külön karácsonyozni? Szeretnél kicsit egyedül lenni? Nem, nem lehet.


És még csak igazán számítani sem lehet rá, mert visszaredukálódik egy gyerek érzelmi szintjére. Ez nem igazán szeretet, hanem függőség és nem csak azt a felet őröli fel, akinek el kell viselnie, hanem aki csinálja azt is.


Szóval szerintem próbálj meg távolságot teremteni kettőtök között. Én együtt élek a barátommal, de ezt nem bírtam. Sok sikert!

2017. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A világ legtermészetesebb dolga volt, hogy amint elkezdtem az egyetemet, odaköltöztem az albérletébe (lakótársakkal). Kollégium pl véletlenül sem jutott eszembe.

Nyilván voltak súrlódások, de durva dolgok (pl szakítás, szünet) soha. Bennem egy percig sem volt kétely, pedig 19 voltam. Most házasodunk pár hónap múlva.

Szerintem ha nem érzel hasonlóan, csak erőlködés.

2017. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem ha nem érzel hasonlóan, csak erőlködés."


Épp ez az, hogy az érzések relatívak.

Ha hallgattam volna másokra,most nem lennék együtt a párommal, mert látszólag mindeki belelátott a fejembe, és megmondták, hogyha nem érzel így megígy akkor inkább hagyd...szerintem ennél károsabbat nem lehet mondani.

2017. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!