Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Borzasztóan idegesít a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borzasztóan idegesít a párom hozzáállása bizonyos dolgokhoz. Hogy lehet ezt sértődés nélkül megbeszélni?

Figyelt kérdés

Összeköltözés után, csiszolódunk. Bizonyos dolgokban borzasztó hanyag, figyelmetlen a háztartással kapcsolatban.

Pl. ha eszik, valami leszóródik a földre, akkor észre sem veszi, ottmarad napokig, ha én nem szedem össze. Ha a szobában eszik, bár a tányér nem marad bent, de a maradékot, szemetet csak lerakja a pultra - hiába van pontosan mellette a kuka. Teszi ezt annak ellenére, hogy tudja, hogy a konyhában folyton hangya-gondjaink vannak. Volt már, hogy túlórában dolgoztam, nem volt időm rendet rakni a konyhában, akkor bizony 2-3 napig is ottmaradt a szemét, maradék a pulton...

A másik fele az étel. Rendszeresen előfordul, hogy elmondom, hogy ott a kaja, mit tud enni, de ő nem, inkább képes ültőhelyében megenni a kilós párizsit, mert az egyszerűbb. A "maradékot" nem eszi - pl. ha hozok friss kenyeret, mert már nem sok van az otthon lévőből, akkor tuti, hogy a frisset eszi, a régi megy a kukába, mert megpenészedik. De olyan is volt, hogy megvettük neki a kilós sonkát, mert az neki milyen jó lesz, aztán "annyira mégsem finom" elven két falatot evett belőle, a többi penészesen ment a kukába. És ezt nagyon sokszor megcsinálja, hogy ami nem teljesen friss, azt már nem eszi, folyamatosan dobjuk az ételt a kukába, pedig azért nem megy annyira jól... Próbáltam, hogy akkor többször vegyünk kevesebbet a dolgokból, de az eredmény így is ugyanaz. Érdekes, mert más kajákból meg "habzsol", pl. ha megveszem a felvágottat, hasonlókat a hónapra, ami a fogára való, akkor képes magába tömni mindent. Szóval nem tud beosztani, ami kell, azt egyszerre felhabzsolja, utána meg "nincs kaja", mert ő a maradékot már nem eszi.


Tudom, hogy most csak rosszat írtam le, de amúgy alapvetően a házimunkával nincs gond, szóval ha főzök, kérdés nélkül mosogat, takarításból is kiveszi a részét, csak ezek...

És igazából ezek nem nagy dolgok, apróságok, de folyamatosan gondot jelentenek. Tehetetlennek érzem magam, és ez frusztrál - ez pedig senkinek sem jó. Nem akarok hisztis hárpia lenni.

De hogy lehet ezeket anélkül elmagyarázni, hogy az jönne le belőle, hogy én meg akarom szabni, mikor mit ehet? Mert nem azt várom, hogy kérjen mindig engedélyt, hogy mit lehet megennie, csak kicsit odafigyelőbben használja ki, ami otthon van... és kicsit jobban figyeljen oda a környezetére.

De hogy lehet ezt normálisan tálalni?



2017. ápr. 26. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. így, ahogy nekünk leírtad. Ezek nem világrengető kérések, ill. normális ember számára sértődésre sem adnak okot.

Amúgy meg simán azt csinálnám, hogy amíg van otthon "nem friss" kaja, addig nem viszek frisset. "Ott a kaja a hűtőben szivem". Kész. Amíg nem fogy el, nem lesz más.

2017. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Lakva ismerszik meg az ember. Gratula, kifogtál egy igénytelen malacot. Legközelebb majd jobban figyelj, kit választasz. Röff-röff. 👌
2017. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Vásároljon ő vagy menjetek együtt. Amit több napra szánsz, azt oszd be te. Pl. a rúd szalámiból csak a negyedét felszeleteled, beteszed légmentes dobozba. Többet egy nap úgyse eszik meg, mert lusta lesz felvágni. ;) Kenyér helyett a zsömle lehet, hogy így olcsóbb lenne, ha marad, akkor csinálhattok belőle túrós zsömlét, máglyarakást, stb. Ahhoz a szikkadt a legjobb.

Amit ott hagy, azt ne dobd ki te! Szólj miatta, akár napi ötször is, de ne csináld meg helyette! Egy idő után megunja, és inkább rögtön kidobja, csak ne b.ogasd.


Ha sok kaját pazarol, egyszer írd össze, mi ment a kukába, mennyibe került, és szorozd fel, hogy éves szinten mennyi pénz. Hátha leesik neki is.

A másik, hogy ha egy hétre bevásárolsz, akkor egy hétig ne menj boltba. Ha megette, akkor se. Nem kell amúgy se kiszolgálni, majd eszi, amit talál.

2017. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Ezt így mondd el neki ahogy itt is leírtad, nincs ebben semmi sértő. Ha ő mégis megsértődik, akkor én a helyedben azért elgondolkodnék a jövőnkön...
2017. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

3-as jókat ír, azzal a részével viszont nem értek egyet, hogy oszd be te, meg vagdosd/dobozold előre a kaját a párodnak... szerintem pont az lenne a lényeg, hogy önállóan tanulja meg beosztani, ill. mi lesz, ha gyerek lesz? Elég lesz egyszerre eggyel foglalkozni, nem kell egy nagyranőtt csecsemő is mellé, akiről szintén gondoskodni kell, mert nem képes beosztani és elkészíteni (akár csak felvagdosni) magának a kaját. Én biztos nem "dolgoznék alá", ezzel csak a saját pótmama/bejárónő szerepem alapjait fektetném le jó előre...

A többivel viszont egyetértek.

2017. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én sem szeretnék pótanyuka lenni. :)

Egyébként ez a felvagdosós nálunk nem működne, maximum, ha külön zárható hűtőt vennék... :D Mert ha ő éhes, akkor simán felvagdossa magának, vagy megeszi egyben, szóval nem arról van szó, hogy én tegyem elé a kaját, ha enni akar, csak logikusan nem tud beosztani. Pl. a rúd szalámis példánál maradva: ha ott a (nemfriss) zsömle a szekrényben, vagy a félkész rizs, konzerves zöldség, szóval simán egy normális szendvicset és/vagy komplett ebédet össze tudna rakni macera nélkül, akkor sem áll neki a dolognak. Hanem inkább a rúd szalámit egyben megeszi, mert azzal jóllakik - ami, ha feltétként használta volna körethez vagy szendvicshez, 4-5 alkalomra kitartana. Szóval nem összeállítja az ételt, hanem külön-külön megeszi, amit talál. Ez a pazarló, mert emiatt meg minden más tönkremegy.

Persze, ha minden alkalommal közlöm/felcímkézem/külön polcra raknám/akármi, hogy ezt eheted, ezt nem, és ennyit ehetsz belőle, ennyit nem, akkor az megoldás lehetne, de ugyanakkor meg borzasztó gyerekes. Nem akarok a felügyelőtisztje lenni, hogy én mondjam meg, mikor ehet. Pl. volt már, hogy a tej miatt rászóltam, hogy főzéshez (is) kell, ha már kakaót iszik, tegye, de ne a 7-decis teásbödönömben, mert pazarlás - meg legalább akkor ne tegye vissza a doboz alján lötyögő két korty tejet a hűtőbe, mert akkor én teljesen nyugodt maradok, hogy van még, aztán főzésnél derül ki, hogy hoppá. Na, azóta például minden alkalommal rákérdez, hogy ihat-e a tejből egyáltalán, de ez meg olyan gyerekes... És nem akarom, hogy mindennel ez legyen, hogy a hűtőt se merje kinyitni. Sőt, én annak örülök, ha nem kell körbeugrálni, csak a hogyanja a nem mindegy.


Mindenesetre este majd leültetem, hogy beszéljük át a dolgokat.

2017. ápr. 26. 11:30
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Én éltem ilyen igénytelen, nemtörődöm lusta férfival. Többek között emiatt is romlott meg a kapcsolatunk. Én spórolós is vagyok, meg fix, hogy nem jönnék össze többet ilyen életképtelen figurával. Jól gondold meg, az ember pont az ilyen piszlicsáré sz@rságokban változik nehezen. Ha nehezen viseled most, mi leaz később..??
2017. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudnék együtt lenni ilyen disznoval... undorito és a pénzt is kivágja a kukába ezzel.
2017. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

"Összeköltözés után, csiszolódunk. " - hát neki ennyire megy a "csiszolódás" - ez az értelme az összeköltözésnek, hogy megismerheted milyen is...

Nem fog változni, szóval, szerintem levonhatod a következtetést is.

2017. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sonkát, szalámikat, kenyeret, zsemlét, mindet le lehet fagyasztani. Ne dobáljátok már ki a kaját. Ameddig nem fogy el, addig nem mész boltba. Ha a foga alá való kell neki, akkor elmegy érte ő. Ha nem, megeszi ami otthon van. Azért ez nagyon durva pazarlás... Ez nem apróság.
2017. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!