Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csináljak hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak hogy a párom többet segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Pár hónapja élünk együtt és azt vettem észre, hogy mindent én csinálok házimunka terén.

Nagy veszekedések és szájhuzogatás után hajlandó elmosogatni de azt is rendszerint több napig húzza-halasztja. A dolgozószobájába begyűjti a szemetet és a fél tányérkészletet amiket szökőévente egyszer ha kivisz. Én főzök, mosok, teregetek, takarítom a fürdőt a nappalit, a konyhát, szóval kb mindent. Annyit segít hogy bevásárláskor felhozza a szatyrokat (ha sok van nyilván nem csak egyedül viszi). És én vagyok a "rendmániás" mert nem akarok egy szemétdombon élni és hetente 1x kitakarítom a lakást.

Egyszerűen nem tudom, hogy tudnám rávenni hogy segítsen, konkrétan úgy érzem hogy b*szik mindenre és csak az a fontos hogy munka után beülhessen a számítógép elé. Mindketten heti 40 órát dolgozunk.

Elhagyni emiatt nem szeretném, mert szeretem, de kezd nagyon nagyon elegem lenni ebből az egészből.

Ti mit javasoltok?



#elegvolt #örökvita
2017. máj. 6. 20:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Elköltöznek.
2017. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Főzz magadra, és rá nem. Mosogass magadnak, neki nem. Ne takaríts. Amíg mindent megcsinálsz helyette, addig miért változzon? Ha nem megy és passzív marad, szétköltözés, aztán mindenki magának csináljon mindent.
2017. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

De, hagyd el és gyere hozzám.


Viccet félre téve, ex nőm is ilyen kupis, piszkos volt. Ezért is lett ex.

Van aki igényli a rendet, a tisztaságot, van aki meg nem. Őt nem zavarja a dolog, néha nagy nehezen rá tudod majd venni, de egyébként vagy megszoksz vagy megszöksz.

2017. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyéni igény(esség) kérdése. Volt barátnőmet se zavarta a rendetlenség és a pókhálók... de mindenről készségesen meg tudta magyarázni, miért nem csinálja. :D

Én a helyedben megkérdezném tőle, mi az elképzelése a jövőre nézve a házimunkát illetően. Ez sokkal korrektebb, mint rögtön nekiesni valamivel, abból úgysem lehet jól kijönni.

2017. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
11%

Hetente nem kell kitakarítani a komplett lakást. Túlvállalod magad.

30/f

2017. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kedves 5. válaszoló, nem ablakpucolást és szőnyegtisztítást értek a heti 1 alkalmom alatt, hanem általános takarítást.
2017. máj. 6. 20:36
 7/29 anonim ***** válasza:
19%
edd meg amit főztél.. gondolom már az előtt is ilyen volt, mielőtt összeköltöztetek.. neked mégis ő kellett .Akkor főzz, moss, takaríts rá!
2017. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

üljetek le beszéld meg vele, hogy ez így neked nagyon nem jó, hogy te csinálsz mindent, és picit próbáljátok meg felosztani a munkát, gyorsabban végeznétek együtt, és utána valami közös kikapcsolódást tudnátok csinálni :)

néha azért valamelyik helységet rendbe tehetné ő is, vagy legalább hozza ki a cuccait, tegye be a mosogatóba, a ruhákat is valahogy egy helyre, hogy ne kelljen mindenhonnan összegyűjtögetni.

oké, nekem is a barátnőm mosogat, meg ő szokta a mosógépet is beindítani, meg teregetni, (ha előbb érek haza, akkor persze én is kiteregetek) meg valahogy gondosabb, háziasabb a barátnőm mint én, meg szívesen is csinálja, de azért igyekszem segíteni a munkáját, meg takarításba hétvégén én is beszállok, porszívóval én szoktam takarítani, ő meg a bútorokat törölgeti. meg a konyhát rendben tartja, ha függönyt kell mosni az az én szakterületem, barátnőm kis picike, nem nagyon éri fel a karnist, még székről se :)

viszont nagyobb kajavásárlásokat én bonyolítom le, tejet, vizet, zöldséget, gyümölcsöt, ami sok kiló én cipelem.

2017. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%

Csak azért mondom, mert én inkább megőrzés párti vagyok, mivel egyedül élek 100m^2-en és én tartom rendben. Így elég 2 hetente söpörnöm felmosnom. Cipőlevétel, étkezőben étkezés stb. Állj a sarkadra és, hozz pár szabályt, mert így csak kikészülsz.

30/f

2017. máj. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát...


rám sehogy nem tudott hatni a párom, pedig mindent megpróbált, kért, magyarázott, veszekedett. A végén kirúgott.


2 év egyedül élés megvilágított pár dolgot:

- mekkora lusta állat voltam

- mennyire fárasztó egyedül vinni egy háztartást, még egy emberre is

- mennyivel egyszerűbb lenne néha, ha valakivel megoszthatnám (főleg) azokat a dolgokat, amik függetlenek az emberek számától (pl porszívózni ugyanannyit kell 1 és 5 ember mellett is)

- el tudom végezni a házimunkát, még ha utálom is némelyiket



Azt hiszem ez nagyon kemény lecke volt az élettől, de megtanultam, a következő párkapcsolatomban nem fogom elkövetni.

2017. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!