Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy csináljam, hogy jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy csináljam, hogy jó legyen? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek a hosszú leírásért.


Állami gondozásban nőttem fel,nyáron leszek 18 éves,ezzel pedig megszűnik az ellátásom. A barátomhoz fogok költözni(nem a szüleihez,hanem hozzá,évek óta egyedül él)


Tavasztól ősz végéig dolgozik,reggeltől estig,hétvégén is,szabadnapja nagyon ritkán van. Cserébe egész télen otthon lehet. Én jövőre fogok érettségizni,16 éves koromtól dolgozok iskola mellett,így van egy kis spórolt pénzem.


Ő felajánlotta nekem,hogy eltart az érettségim évében (kedves gesztus volt,igaz),de ezt nem várhatom el tőle. Mindenképp szeretnék beleadni a közösbe.


Kérdésem az lenne,hogy hogy tudnám összeegyeztetni az iskolát,a tanulást ,a háztartás vezetését (főzés,mosás,takarítás,nyilván nem fogom elvárni tőle,hogy este kilenckor még nekiálljon főzőcskézni) és a munkát? Tudnátok tanácsot adni?


Válaszotokat előre is köszönöm.



2017. máj. 10. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Főállásban dolgozol, estin tanulsz, a háztartás vezetésébe pedig besegít a kedves úriember is.
2017. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál,de átrágtam már ezt a lehetőséget.


8 általánossal semmilyen normális állást nem találok a környékünkön,ha meg mégis akad,akkor az annyi fizetésért,amennyit diákmunkával is megkeresek. Az esti iskola fizetős,így rosszabbul is járnánk anyagilag. Most ingyen tanulok nappalin.

2017. máj. 10. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Érettségi estin/levelezőn nem fizetős, csak ha már másodszorra járod az adott osztályt.
2017. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Az érettségit mindenképp tedd le, akár estin, és NEM fizetős.... bármelyik gimibe, szakiba bemehetsz, hogy felnőtt esti érettségire bejárj. Ez ingyenes kell, hogy legyen.


Vannak munkaügyis képzések, munkaügyi központba besmész és a képzési osztályon a kezedbe nyomnak egy csomó induló képzést, amellyet fizetnek helyetted, illetve az utazási költséget is kapod, néhol diáékigazolványt is, és 36ezer ft nettó keresetpótlót. Ez mellett is tudsz dolgozni hétvégente vagy valamikor. Az érettségi ma már alap dolog. Végezd el, nem nehéz talán csak a matek. Nagyon sok sikert kívánok! :)

2017. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!