Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért gondolják még mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják még mindig sokan, hogy a nőnek kötelessége a házat rendben tartani, a férfinak pedig a kisujját se kell mozdítania a munkán kívül?

Figyelt kérdés

Szóval sok embernél tapasztalom még mindig ezt a hozzáállást. 2017-et írunk, és még mindig vannak párok/házastársak/stb. akik így élnek. A nő főz-mos-takarít-gyereket nevel-vásárol-pénzt oszt be és természetesen mindemellett dolgozik, a férfi meg dolgozik, aztán hazamegy és elvan magának. Eszébe nem jutna, hogy ő is ott él, ő is gyártja a szemetet, a szennyest, ő is eszik, ő is benne volt a gyerekcsinálásban és még sorolhatnám.


A legszebb amikor a férfi anyja sulykolja ezt a férfibe, és gyűlöli a menyét, ha az nem nyalja 3x körbe a pici fiacskája popsikáját. (Az én anyósjelöltem is így indított mikor különköltöztünk tőle)

Szerencsére én meg tudtam értetni a párommal, hogy nagyon tudom értékelni amikor üres mosogató vár haza, vagy rendben van a lakás, és nem mindent nekem kell csinálnom. Egyenlően felosztottuk a dolgokat.


De például ott van anyám a párjával, mindketten 12 óráznak, de emellett anyám még neveli a két fiát és intézi a házimunkát. A pasas meg csak van, hobbizgat, szerelget, olyan mint egy 3. fiúgyermek.


Szerintem ez rohadt bosszantó... Miért van ez? Rosszul nevelték ezeket a pasikat? Vagy egyszerűen csak el vannak kényelmesedve? Lehet hogy a nők cseszik el, akik a férjük minden szavára ugranak... Nem tudom, de érdekel.


2017. szept. 16. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 Lazy Lover ***** válasza:
30%
én nem gondolom úgy! meg sok férfi társam... nem kell általánosítani
2017. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:

"Miért gondolják még mindig sokan...."

Szerintem ez pont, hogy nem általánosítás. Akkor lenne az, ha azt írnám, "miért gondolják azt az emberek, hogy..."

2017. szept. 16. 13:25
 3/74 anonim ***** válasza:
22%
Akkor is jusson eszedbe ez, mikor 10-15 éves fiúgyereket nevelsz.
2017. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
100%

Évszázadokig az összes európai társadalomban a nők végezték gyakorlatilag az összes házimunkát. Ez az elmúlt száz évben kezdett el megváltozni, mióta a nők is nagy számban végeznek fizetett munkát. A legtöbb mai 60 feletti magyar férfi és nő is ezt a felosztást látta maga előtt példaként a szocializációja során és mivel ezt látta, ezt tartja normálisnak és ezt követi. Az arány a fiatalabb generációkban egyre csökken, de még így is sok férfi és nő gondolja úgy, hogy a házimunkát döntően a nőnek kell végeznie. Egyszerűen azért, mert ezt látták otthon.


Te magad mit tehetsz. Mások magánéletével felesleges foglalkoznod, nem a te dolgod. A férjeddel nagyon helyesen megbeszélted ezt a problémát, megegyeztetek, úgyhogy a probléma megoldva. Ezen túl annyit tehetsz, hogy a gyerekeidet az otthon munka elosztására neveled, így számukra ez lesz a követendő példa.

2017. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 Noblesse Oblige ***** válasza:
90%

Kereslet-kínálat. Az elején tisztázni kell a dolgokat, megbeszélni és hozzászokni a közös rendhez.

Ha valaki csak hagyja, hogy kialakuljon a dolog, akkor nagy valószínűséggel unfair lesz a felállás.


A párom utált mosogatni. Még otthon is csak nagy duzzogva mosogatott el 1x-2x. Mégis most ha megkérem, egy szó nélkül megcsinálja, hogy engem (betegségem miatt) megkíméljen.

2017. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
80%

Amelyik no belemegy ebbe a kvazi cseled szerepbe, az meg is erdemli ezt / jo neki igy.


Szamomra alap, hogy mindketten ugyanugy csinaljuk a hazimunkat is. Szepen el lehet osztani a szerepeket.

Azt azert nem ertem, hogy amelyik fiu azt mondja, hogy "en nem ertek a hazimunkahoz", az hogy el meg?


Egyedul eletkeptelen es ellepi a kosz 1 honap utan? Kajat pedig csak rendelni tud?

2017. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
90%
Az anyukak rontjak el eloszor, akik nem nevelik normalisan a fiukat, aztan azok a nok, akik belemennek kapcsolatba ilyen ferfiakkal. Az ilyenek maximum szexre jok, bar nekem meg arra se kene egy rendetlen, himsoviniszta ferfi. Parom szerencsere nem ilyen alapbol, megbeszelni se kellett vele, mert mar eleve nem egy lusta kis hercegnek lett nevelve, ha rendetlenseget lat, megcsinalja.
2017. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

Nem a férjem, vőlegényem, illetve nincs gyerekem :)

Igen, ez igaz, hogy régen így volt a rendszer. De most már nincs így, a nőknek is ugyanúgy dolgozniuk kell, nincsenek eltartva, természetesen, ha engem eltartana a párom, kutya kötelességemnek érezném, hogy pöpecre rendbe tegyem az egész házat az utolsó egérlyukig.


És bizony volt már rá példa, hogy megkaptam, hogy mi az, hogy én füvet nyírok és párom mosogat, mikor előbbi férfimunka, utóbbi női. Szerintem meg tökmindegy, ő utál füvet nyírni, én meg mosogatni, cseréltünk, egál.


6-os, tojást sütni, virslit főzni én is összeköltözéskor tanítottam meg a páromat, azelőtt anyuci mindent megcsinált, nem is hagyta, hogy maga oldja meg a problémát... De legalább nevelhető :D

2017. szept. 16. 13:36
 9/74 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a dolog mindig nevetséges kifogásokkal kezdődik:


"A párom utált mosogatni." - Mindenki utál mosogatni. Mindenki. Ugyan mit lehetne élvezni abban, hogy mosogatószeres vízzel tünteted el a kajamaradékot mindenféle tárgyakról? Semmit. Ez van, ez egy meló, meg kell csinálni.

2017. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

9-es, ott a pont :D

Egyébként ez a cikk épp ide vág, szerintem megfontolandó:

[link]

2017. szept. 16. 13:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!