Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Te melyik variációt választanád?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te melyik variációt választanád?

Figyelt kérdés

A.

Beköltözni a párod családi házába, ahol ott lakik az anyukája. Hitelmentes, jó állapotú ház. Pár millióból ki lehetne bővíteni, javítgatásokat csinálni. Az anyja saját pénzből csinálna magának egy kis külön lakot a házhoz kapcsolva (szoba-konyha), így öregségére ott lakna (60-65 éves most, özvegy).

A párodnak van még 2 tesója. Gyakran látogatják a családi házban az anyjukat. Ha ti is ott fogtok lakni a pároddal, leendő gyerekeiddel, ugyanúgy jönnek szinte minden hétvégén, egész vasárnapokra, az a ház maradna a központ. De te inkább a nyugisabb típus vagy, beérnéd havi 1-2 alkalommal is, ha jönnének. Azt meg nem tudod, vajon működne-e, ha ti járnátok anyósoddal, gyerekekkel a tesókhoz, és nem ők jönnének. Egyébként szeretnek téged nagyon, anyós nem bolygatna téged, sokat segítene a főzésben-gyerekek körül, a tesóknak nincs már itt házrészük.



B.

Másik házat venni abban a községben, mivel a párod nem akar másik faluba költözni. 5-6 millió körül vannak a lepukkant házak is. Ehhez kéne még kb 5 millió javításra, de még így sem lenne nagy was ist das. A családi házban 10 millióból palotát építenél már. Itt pedig még a hitelt is nyögöd. Előny és hátrány egyben: egyedül vagy, a te házad, a te várad, nagyjából azt látod, és akkor, akit akarsz... Egy kicsivel biztos ritkábbak lennének a látogatások. De a hátránya: mivel "idegen" faluban vagy, nincsenek szoros baráti kapcsolataid, egyedül lennél a házban teljesen, gyerekkel otthon, esetleg úgy, hogy egész nap csak este tudsz a férjedhez szólni (meg persze az utcán, boltban, stb trécselni egy kicsit - de az nem ugyanaz). Egyedül vagy, ha rosszul vagy (pánikbetegség), egyedül, ha vihar, áramszünet, beteg gyerek, stb...


Vélemények?

Köszönöm a hasznos és intelligens válaszokat!


2017. szept. 19. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2. jelenleg mi így élünk + egy gyerekkel mint az 1. variáció, 2 év elég volt hogy elegünk legyen. nem olyan könnyű együtt élni így, most próbálunk költözni, ha hitel kell hozzá akkor hitellel, de innen megyünk.
2017. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Viszont még egy pozitív, hogy az "A" lehet ideiglenes is, mert hitel nélkül újítgatnák - ha újítgatnánk az első 1-2 évben, az lehetne egyfajta "próbaidő".


Nektek milyen nehézségek voltak az együttélésnél?

2017. szept. 19. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
1es vagyok, a rokonok a nehézség. van egy egyetemista hugom aki itt van heti 3-4 napot, meg az anyám is itt lakik, hiába "miénk" az emelet, nem számít semmit. állandóan veszekszünk. alig várom hogy menni tudjunk innen, még akkor is ha sokkal kisebb lesz az új hely, legalább békesség lesz meg nyugi.
2017. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk annak idején volt tervben az A.

Végül elvetettük, és saját hiteles ház lett.


Viszont az A is működhet, próbáljátok ki, de semmit ne költsetek(!),a házra, próbáljátok ki tudtok e így élni,aztán ha 2 év múlva is jó a viszony akkor esetleg lehet pénzt bele ölni, miután a nevetekre van írva természetesen....

2017. szept. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan lehetőséget választanánk ahol nyugodtan lehetünk, nincs rokonok zargatása, nem átjáróház lenne az otthonunk. Én az ilyesmit nem tudom elviselni. Havi 1-2 alkalom is sok nekem.


Másképp, de mi is így élünk. Az én családommal egy házban, de belül teljesen elszeparált,leválasztott lakrészben, nincs közös belső tér, nem lehet átjárni egymáshoz, csak a kerten keresztül, és van külön bejáratunk természetesen.

Plusz az én családom nem kontárkodik bele az életünkbe. Mindenki él a maga kis házrészében. Ők is, és mi is a férjemmel. Nem kell segítség a főzéshez, egyedül is megy. A viharral sincs bajom. Gyereket nem tervezünk, de ha lenne, akkor is jobb szeretném egyedül megoldani, illetve a férjemmel. Attól még, hogy közel vannak, még nekik is megvan a maguk élete.


Szeretnénk majd külön költözni, gyűjtünk is rá, viszont hitelbe nem akartuk verni magunkat, hogy aztán kilakoltassanak, ha nem tudunk fizetni. Volt ez a lehetőség, a ház nagy, lett magánszféránk, így éltünk vele, inkább itt élünk és gyűjtögetünk nyugodtan. Ehhez persze olyan család is kell akik nem járnak a nyakunkra.


Nem vagyok társasági ember, a saját családomat sem viselem el pár óránál tovább. Jobb szeretem a nyugalmat, amikor nem nyaggat senki. Anyósom is évente egyszer jön, mi is évente egyszer megyünk hozzá együtt és ennyi. Nekem ez bőven elég. A férjem havonta 1-2 alkalommal beugrik hozzá egy egy órára egyedül, munka után, de ez az ő dolga.

2017. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szigorúan függetlenül...
2017. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!