Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Akik régóta élnek jól működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik régóta élnek jól működő kapcsolatban/házasságban, felsorolnák mik ennek a nélkülözhetetlen alappillérei?

Figyelt kérdés
Mi 3 éve élünk együtt a vőlegényemmel és valami azt hiszem nagyon nem stimmel. Sokszor nem hiányzik, ha nincs itthon. Távkapcsolatban élünk a munkája miatt. Péntek éjjel szokott hazaérni, és vasárnap délután már indul is vissza. Ez a másfél nap nagyrészt úgy zajlik, hogy szombaton egész nap fekszik, alszik, pihen. Megértem természetesen, hogy fáradt. Vasárnap meg bevásárlás, főzés előre, hogy legyen mit vigyen, pakolás, forma1 nézés, és indul vissza. Nincs semmi közös programunk, időnk sincs rá. Már kb 2 éve így nyomjuk, volt hogy 4 hétig nem láttam, vagy 2 hétig. Nem mondom, hogy van értelme, mert mindig olyan helyeket fog ki, ahol vagy keveset keres, vagy átverik, nem fizetik ki , szóval még csak anyagi előrelépése sincs, mióta ismerem. Kikészít idegileg a helyzet, főleg, hogy sokszor már nem is várom, hogy hazajöjjön, mert minek, ha úgyse csinálunk semmit és nem elégít ki, hogy naponta 4-5x telefonálunk és elmondjuk, hogy "mizu? mi történt ma? ja semmi különös, megyek enni aztán lefekszem" Ha itthon van, sokszor kedvem sincs már se szexhez, mert az is kb 10 percig tart összesen és mindig ugyanaz az uncsi felállás. A szexuális életünk egyébként az elejétől nehézkesen működik, soha nem volt az a nagy tűz benne sajnos. Ezt leszámítva lelkileg támaszai vagyunk egymásnak, olyan mintha barátok is lennénk. Ő nagyon szeret is engem, bújik sokat, meg mondogatja mindig a telefonba, de nekem ez kevés, sőt egyre idegenebb a dolog és ha csörög a telefonom már nem igen hoz lázba, hogy ezredszerrre is meghallgatom ugyanazt, hogy fáradt, sok a meló, keveset aludt, stb... Sajnálom mert látom, hogy szegény ki van idegileg egyre jobban, és szerintem az életünk egyénileg is, meg párkapcsolati szempontból is mélyponton van. Szerelemről részemről nemigen beszélhetünk, sajnos a hosszú ideje tartó távkapcsolatozás miatt (gondolom), túl nagy ragaszkodásról se. Az életformánkon változtatni nem hiszem, hogy fogunk, könyörögtem már eleget, hogy valamit találjunk ki... meg már nem is tudom, hogy akarok-e rajta dolgozni. Úgy érzem elfáradt az egész. Gondoltam, hogy szünetet kéne tartanunk 1-2 hónapra, hogy mindkettőnk csak a saját életével foglalkozzon, aztán meglátjuk. És ezalatt nem mást akarok keresni. Úgy érzem ha ez befuccsol, nem kell senki. Megcsalni megcsalhattam volna már, ha akartam volna, de nem vagyok az a fajta. Mit csinálnátok a helyemben?
2016. szept. 5. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, ennek így, ahogy olvastam, tényleg nincs sok értelme. Szerintem érdemes volna szakítani, ha nincs perspektíva benne. Nincs MIT várni. Valószínű nem is passzoltok annyira össze egyébként. Hátha idővel mindkettőtök találna KÉSŐBB hozzá jobban illő partnert. Amúgy a házasságom alapján a működéshez olyan dolgok kellenek, mint a legfontosabb dolgokban, tervekben hasonlóság, amúgy meg kompromisszumkészség, tűrés, önátadás, saját lelki egyensúly megteremtése, saját jó célok, saját boldogság megléte, vidámság, HUMOR, kreatívitás, stb.
2016. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem írom le, mert nincs értelme, ezt a kapcsolatot megette a fene. A sok külön töltött idő meggyorsítja az elhidegülést.


A szünet minek!? Így se találkoztok, akkor se együtt vagytok, ha így nem jöttél rá, hogy hiányozna-e, akkor egy hónap se segít.


Ami nem megy, ne erőltesd. Addig szakíts, amíg nincs gyerek.

Ez távkapcsolatnak is harmatgyenge.

2016. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ès mi van télen? Olyankor nincs forma 1
2016. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Költőnő? ***** válasza:
71%
Ezt így all-in elmondtad már neki is?
2016. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ebben a kapcsolatban semmi jó nincs. Csak elvegetáltok egymással. Másfél nap talákoztok. És még a szex se jó mint leírtad. Szóval még ez az egy dolog sincs ami arra késztetne, hogy eröltesd a dolgot. Én biztos, hogy szakítanék. Nekem ez a kapcsolat nagyon úgy tűnik, hogy csak azért vagy, hogy a párodnak legyen kivel ágyba bújni még ha csak arra a heti 10 percre is.
2016. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy elmondtam, sokat veszekszünk is ezért, mert mindig csak azt hallgatom, hogy várjak várjak, legyek türelmes még kitudja meddig amig együtt tudunk lenni rendesen. Én nem akarom degradálni, mert nekem sincs semmim 26évesen, csak hiteleket nyögök vissza még vagy masfel-ket evig.... de neki nincs hitele, megse jutott még el odáig 34 évesen, hogy vegyen egy barmilyen akarmilyen olcso sajat kocsit. Ugyhogy en nem hiszek benne, hogy mi barmikor is fogunk egyutt elni sajnos, mert itthon arra panaszkodik, hogy nem lehet elore lepni. Viszont allandoan kulonbozo orszagokba dolgozott azelott is, hogy osszejottunk es akkor se volt soha semmije. Epphogy az alberletet kinyogjuk valahogy. :(
2016. szept. 5. 16:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt kapcsolata válogatja. Mindenkinek másra van igénye. Én pl. tuti megőrülnék egy ilyen kapcsolatban. Én amúgy sem hiszek a távkapcsolatokban, vagy csak meghatározott időre, mert nekem fontos a minőségi együtt töltött idő. Meg az is, hogy ne húzzuk le a másikat lelkileg (jó, én is szoktam panaszkodni a munkámra, nem is kicsit, de közben mindig megpróbálok jó dolgokról is mesélni, hogy ne az legyen, hogy én vagyok az ünneprontó).

Sztem az már főleg egy jel, hogy te sem érzel lelkesedést iránta semmilyen téren. Vagy legalábbis nekem az lenne.

2016. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ennek a pasinak miért mondtál igent.
2016. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azert mondtam igent, mert biztam benne, hogy minden jól fog alakulni... 1 éve kért meg.
2016. szept. 5. 17:11
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mi is úgy kezdtük , hogy csak egy ideig tavkapcsolatozunk, amíg össze nem gyűjtünk annyi pénzt, hogy legyen egy kocsink, meg akár külföldön egy albérlet, hogy együtt legyünk. De ez sose valósult meg, mert szar, átbaszós melóhelyeken dolgozik mindig. Vagy nem jelentették be, vagy nem fizetik ki a munkabérét. Plusz épitkezeséken nyomja a melót, mindig is ezt csinálta, és ugye azok is mindig más helyen vannak. Igy elég cinkes lenne egy albérlet, hogy mindig vándorolni kell. Hogy rendesebb melót találjon, ahhoz meg elmondása szerint nem elég jó a némete.... igazából mindenre van kifogás, magyarázat. Én meg fáradok lelkileg, idegileg, mindenhogy....
2016. szept. 5. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!