Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ilyenkor kinek illik több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor kinek illik több házimunkát csinalni? Sok a vita?

Figyelt kérdés

Párom hétfőtől péntekig dolgozik, én 12 órában, hétvégén csak az egyik napom szabad, hétközben akad szabadnapom 2 kb. Az a gond, hogy azt látom hogy a házimunkát csak én csinalom, én tartom rendben a lakást. Hétvégén pedig, amikor szabad lenne, más programot csinál magának, mert egész héten dolgozik, takarítani nem szokott. Nagyon unom már, hogy a szabadnapjaim nagy része abból áll, hogy rendet rakok, takarítok és csak én főzök. Szóltam már neki, de abból mindig viták lesznek, hogy elmosogat, de ez is csak a lakás egy része, nem ennyiböl áll a dolog...

Tudom, hogy hétközben egy teljes szabadnapom van, de nem úgy lenne igazságos, hogy nem majdnem az egész rám marad? Ha már az életünk közös?

Vagy ti ezt hogy látjátok?


2017. szept. 22. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ha mindketten sokat dolgoztuk, úgy lenne igazságos.

Tedd össze majd a két kezed, ha találsz olyan palit, akivel ezt meg tudod beszélni, és meg is csinálja.

Nekem, de még egyik barátnőmnek sem sikerült 30 évesen:-(


Pedig olyan kéne...ha még fiatal vagy, állj odébb, keress olyat. Ez később sem fog változni.


Amúgy szerintem amíg anya otthon babázik, max addig jogos ez a minden háziumnkát a nő végezzen, de addig is csak nagy nindzsa-harcok árán megy az a házimunka, mert a baba az egy ellendrukker. De mikor már gyerek is van, és mndkettően dolgoznak, és mégis mindig anyu megy a gyerekért, anyu viszi az oviba, anyu csinálja a háztartást, az igazán igazságtalan. És az ilyen férfi mellett ez vár rád. Hidd el, hárman vagyunk barátnők, mind erre a sorsra jutottunk:-(

2017. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szép találós kérdés az, hogy " Miért fehér a mennyasszonyi ruha?" De az a helyzet, ma már nem működik ez az elv, mivel a nők is annyit dolgoznak, mint a férfiak. 12 órában az ember örül ha van élete. A párodnak nulla felfogóképessége van és empátiája, ha nem tetszik neki, hogy munkamegosztás van, akkor Te akár otthon is maradhatnál Ő pedig menjen dolgozni, ha ez sem tetszik, akkor vegye ki a részét, ha már Ő is teremt piszkot, ha ez sem tetszik, keressen olyat, akinél működik a gondolkodása.
2017. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En szivesen rendet rakok, ha teljes szabadnapom van, de a parom ugyanez, hetvegen o se szakad bele egy ora rendrakasba, illetve o sokszor elmosogat meg rendet tesz a konyhaban vagy berak egy mosast mielott munkaba menne, mert sokszor felkel korabban, en viszont inkabb este pakolgatok, mert az fix, ha fel is kelek korabban, nem takaritassal fogom tolteni az idot ebredes utan :D Nalunk igy van meg az egyensuly. A nagyobb dolgokat mint porszivozas es tarsai meg a szabadnapokon intezzuk. Bocs, de en nem terveznek tul komolyan egy olyan ferfival, mint a parod, mert tenyleg az lesz amit az elso irt, ha lesz egy gyereked akkor is igazabol az a masodik lesz, lol, mert a parod mar igy is ugy viselkedik, mint egy kisgyerek.
2017. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

"Tedd össze majd a két kezed, ha találsz olyan palit, akivel ezt meg tudod beszélni, és meg is csinálja.

Nekem, de még egyik barátnőmnek sem sikerült 30 évesen:-("


Azért ez nem olyan nagy extra. Nem kell leragadni olyannal, akivel ennyire nem tudtok együttműködni. Ha később sem találtok, küldheted hozzám a barátnőket. :-)


26/F

2017. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#1: furcsa fiukat fogtatok ki.
2017. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tök átlagos férfiakat fogtunk ki. Én nem tartom magam extra nőnek, de a barátnőim mind a ketten igazi jócsajok voltak annak idején Ennyire futotta. Szépek, kedvesek, természetesek, családcentrikusak, okosak. Mégis.
2017. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én kevesebbet dolgozok, így többet vállalok

szívesen főzök, mosok

mosogatni utálok, így azt ő csinálja, de felporszívóz, port töröl, vagy bármit amire megkérem.

2017. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem az a lényeg, hogy kinek illik. Alapvető emberi dolognak kellene lennie nemtől függetlenül, hogy ha látom, hogy hegyekben áll a mosatlan, akkor elmosogatok. Ha látom, hogy nem ártana felporszívózni, akkor megcsinálom. Ha rendetlenség van, szét van minden dobálva, akkor rendet rakok. Stb stb. Mert nyilván senki nem akar koszban meg szemétben élni. Mit csinálna a párod, ha egyedül lakna? Belefulladna a mocsokba? Meg szerintem ez is alapvető tisztelet a párom felé. Közös életünk, otthonunk van, amiért mindketten felelősek vagyunk.
2017. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megbeszélés kérdése. Mi mindig együtt takarítunk, illetve mosogatni utálok, azt mindig a párom csinálja. Ő meg mondjuk a wc-t nem hajlandó kitakarítani, azt mindig én csinálom. Ő szeret porszívózni, én inkább felmosni. Így baromi gyorsan a dolgok végére jutunk.
2017. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne is hagyd magad. Nehogy már ilyen kényelmes legyen, ö ugyanugy koszt hagy maga után, nem vagy köteles mindent kitakaritani utána. Én ezt ugyanugy megszivtam az albérlötársammal, elkezdtem takaritani még az elején, mert rend mániám van, erre azt hitte, hogy akkor majd egész évben én fogom csinálni. Elmosogattam helyette, ö meg annyira nem volt képes, hogy viszonozza egy kés elmosásával.. Na ekkor koppant, hogy mit csinálok? Magamra vállalok mindent, ö meg nem képes elmosni egy kést utánam? Nem szabad hagyni magad, mert ezt fogja megszokni..
2017. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!