Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha hozzám költözik a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzám költözik a barátom akkor lakbért illik kérni?

Figyelt kérdés
Én nem fogok, 100% de az egyik ismerősömnek meséltem és ő kérne. Szerintem elég felesben fizetni a költségeket. Rezsi, TV, riasztó, stb.
2017. márc. 17. 08:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy nem albérletben, hanem saját lakásban laksz. Ez esetben szerintem sem kell lakbért kérni, én nagyon furcsállnám. Az magától értetődik, hogy a rezsit közösen fizetitek.
2017. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%
Ha fordítva lenne, egyből otthagynád ugye? Na igen...
2017. márc. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lakbért, viszont, egy háznak vannak fenntartási költségei a rezsin kívül is. Tető, csatorna, bojler, tűzhely, fűtőberendezés, stb. Hosszabb távú kapcsolatnál, minden hasonlót te fizetsz, az már nem oké.
2017. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ami szerintem egy rövidebb ideje tartó párkapcsolatnál fair lehet, ha ő fizeti a rezsit egyedül, te meg a hitelt. Ha már nem lenne hitelem, akkor nem kérném ezt se, csak így kicsit levenné rólam az anyagi teher egy részét, de mégsem albérlet feeling.
2017. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakásban szerintem sem muszáj, nyilván a számlákat közösen fizetitek. Ha esetleg felajánlja magától, akkor pedig tiéd a döntés joga.

Albérletben természetesen lakbért is fizet.

2017. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Lakbért èn sem kérnék, de a rezsi felén kívül(és a kaja 2harmadán kívül) elvárnám, hogy segítsen tatarozni a helyet pénzben és időben egyaránt.


Ha olyanokat hozna fel, hogy nem akar beszállni a költségekbe, mert neki megfelel a penészes fal, a leszakadt tapéta, meg mondjuk a csak pumpával használható wc, vagy csak fáradt ahhoz, hogy segítsen kitakarítani az ereszt, akkor szakítanék.

2017. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Apum építkezési vállalkozó, az ilyesmit ő oldja meg. Lakásról van szó egyébként, nem ház, csak egy nagy terasz van. Hitel nincs.
2017. márc. 17. 09:10
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Ebben az esetben szerintem nem fontos. Végülis, ha most ad neked pl 50 ezer forintot, azt is közös dolgokra költenétek a végén nem..? De ahogy érzed. Én ebben az esetben nem kérnék bérleti díjat.
2017. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

jaaa szóval egy kis búrzsúj pénzes f//rok vagy :D

akkor ne kérj tőle semmit, max tényleg a rezsit felesbe, vagy az ő fizujához mérten arányosan..nyilván te gondolom nem 100 ezret keresel havonta mint ő fog.

2017. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szóval adott egy lakás, ami a tiéd és a szüleid tatarozzák, hogy kifogástalan legyen... szerintem ne kérj lakbért, de várd el, hogy a pasi vegyen ezt azt, amit az együttlakás alatt közösen használtok. Mittudomén botmixer, robotgép, mérleg, tv, számítógép meg ilyesmi. Ha szétmentek viheti persze, de járuljon hozzá a kényelmi funkciókhoz valamilyen szinten.


Gondolom nem teljesen felszerelt a lakás, egy jobb porszívó vagy egy új hajszárító, törölközők sosem ártanak.

2017. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!