Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek se fér össze egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek se fér össze egy egyetemet végzett nő és csak egy szakmát tanult férfi?

Figyelt kérdés
Még mielőtt lerohannátok, ezt NEM én állítottam, hanem egy ismerősöm, aki azt mondta hogy egy egyetemet végzett nő, majd egy egyetemet végzett férfit fog választani magának párnak. Szóval valahogy nekem ez úgy jött le, hogy mintha lenézné az egyetemista a sima szakmát tanult embert.
2017. szept. 22. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nettó hülyeség.
2017. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Férjem szakmunkást végzett, én egyetemet, jelenleg ő keres többet... egyikünk sem nézi le a másikat.
2017. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Noblesse Oblige ***** válasza:
98%

Annyira nem férnek össze, hogy a szülővárosomban 4 olyan pár is van (ebből 2 a párom családjában), ahol a nő diplomás, a férfi pedig szakmunkás... és mindegyik összehozott legalább 2 kölyköt, plusz egy vagy több évtizedes kapcsolatot.


Én nem látom miért ne férnének össze?

2017. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
De összefér. Párom szakmunkás, nekem diplomám van, mégis együtt vagyunk sok éve.
2017. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden esetben igaz ez, de sokat könnyít a helyzeten az egyetemista-egyetemista felállás. Nekem volt szakmát végzett párom az egyetem alatt. Okos, helyes srác volt, de rengeteg konfliktust szült, hogy ő nem értette miért parázok annyit a vizsga időszakban, nem értette miért nem dolgozom inkább és keresek rendesen pénzt, nem értette miért tanulok annyit. Én pedig nem értettem ő miért elégszik meg ennyivel, mikor lenne esze tanulni és nem értettem miért nem érti, az én dolgaim..stb. Persze fiatalok is voltunk.. de pl ilyenek miatt nehéz. Mostanában nem kérdezek végzettséget a legelején, ha megismerek valakit kiderül, hogy egyforma elképzeléseink vannak-e a jövőt életet illetően. Valahogy ezek az elképzelések általában a végzettség téren is azonos emberekkel stimmelnek. Bár lehet ez is csak azért van így mert nem random emberekkel ismerkedem, hanem ismerősökön keresztül, munkán keresztül..stb.. Ott pedig nyilván hasonló emberek vannal.
2017. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez hülyeség.

Több olyan párt is ismerek, ahol a nő diplomás, míg a férfi OKJ-s végzettségű (pl. informatikus) vagy szakmunkás (pl. pék.)

Jól megvannak, köszönik. :)


21/L

2017. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Heart of Darkness ***** válasza:
97%
Önmagában ez nem jelent semmit. Egyetemre járok és ott is van pont elég hülye és ez ugyanúgy elmondható szakmát tanult emberekről is. Régen egy szakközép iskolába jártam aminek volt szakmai része (azaz szakmunkás része) is, na oda igen csak szépséges állatok jártak.. de ennek ellenére mégis akadt köztük értelmes ember. Egyszóval semmit sem jelent az, hogy ki egyetemista és ki szakmunkás attól még ugyanúgy lehet az élethez és sok más dologhoz hülye attól, hogy éppen eltud végezni egy komolyabb matematikai feladatott vagy szépen le tud festeni egy falat. A különbség csupán annyi, hogy talán mások az arányok.
2017. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondom, hogy nem fér össze, de véleményem szerint szerencsésebb a közel azonos iskolázottsági szint, viszont abszolút nem elvárás. Illetve az, hogy "szakma" is elég tág. Általában teljesen más a társadalmi és anyagi megbecsültsége is egy könyvelőnek vagy fogtechnikusnak, mint pl. egy építőipari szakmunkásnak, és nem megbántva senkit, általában a szellemi képességek terén is szokott jelentős különbség lenni. Ez utóbbit én inkább perdöntőnek gondolom, mint azt, hogy éppen milyen papír van a fiókod mélyén.
2017. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%
Megletosen ritka, de elofordulhat.
2017. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez hogy egyetemet vegzett, ez meg onmagaban nemnsokat mond el az emberi mivoltarol. Ismerek olyan liceumot vegzettet ( akinek az elettarsa egyetemet vegzett ), akit messze tobbre ertekelek sok egyetemet vegzettnel. Es ismerek olyan egyetemet vegzettet, aki azonkivul hogy egy szakmahoz jobban ert, emberileg ( gondolkodas, erzelemvilag, ertekren ) ugyanugy kerult ki onnan, mint ahogy odament.
2017. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!