Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha a tanulást választom el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a tanulást választom el kell költöznöm, mit reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, barátom 20éves.

Volt munkám 4 hónapig összesporoltunk albérletre, 100 ezer ft-otadtam bele, miután összeköltöztünk egy hétre kirúgtak a munkahelyemről.

Gondolkoztam azon hogy visszamennék suliba letenni az érettségit, mivel nem végeztem el, és csak 8 általánosom van meg.

Azt mondta a párom ha visszamegyek a suliba akkor vége, mert ennyi idősen dolgozzak ,ne gondoljam meg magam hogy mégis iskolába járok, meg elpazarolnék 3 évet az életemből mert az érettségi nem számít.

neki sincs szakmája sem érettségije.

Érettségi után szeretnék egy szakmát tanulni, szerintem nem lenne hiába...

Azt is mondta majd kiderül mennyire szeretem....

Azt mondta csak akkor szeretem ha inkább a munkát választom és együtt élek vele.



2017. szept. 28. 11:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mdarat tollarol embert baratjarol.

Ne haragudj kerdezo de ha neked egy luzer majom kell,akkor elvezd.

Suli es dolgozz is,talajtalanok vagytok,nektek nem osszekoltozni kellett volna hanem melo melett tanulni,vak vezet vilagtalant.

Igy akarod leelni az eleted egy putriban egy semmirekello senkihazival?

2017. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen végezd el a sulit, érettségit szerezd meg!!! Anélkül nagyon nehéz életed lesz. MEgbélyegeznek és nem vesznek majd fel még egy boltba se, mert van mellette 120másik, akinek viszont megvan az érettségi. A barátod érdekes, nem tudom mennyire szeret téged, ha nem hogy támogat, hanem még fenyeget. Én azut mondom hogy nem lenne kár érte ha menne... nagyon fiatal vagy, most még van esélyed, később ha pl jön a gyerek, akkor mellette még nehezebb lenne, főleg ha akkor se támogatna a barátod, akkor jönne a következő gyerek, hogy legalább a segélyből megéljetek... remélem nem ilyen életre vágysz. Arról nem is beszélve, hogy ha a barátod egyet gondol és szétmentek, akkor is ott maradsz, az elszalasztott lehetőségeiddel. Ha szeret támogat, ezt neki is mondd meg. Ha menni akar, akkor viszont engedd had menjen. Ne legyél olyan buta gondolkodású mint ő.
2017. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

OMG, egy ilyen hapsi cska magához akar lehúzni.

Az én párom kijárta a BME-t, azt mondta, soha többé nem akar egyetemet látni, én is most végeztem a DE-n, de már itt mondogatja, hogy ha megyek a doktoriért, vagy mást tanulni, tök izgi lesz, hogy diáklány leszek, ..:D

Meg hát, hogy tudja, szeretek tanulni.

Ezen...gondolkozz el

2017. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, MIÉRT gondolkodsz akárcsak egy pillanatig is?!?!??!


Aki érzelmeileg zsarol (csak akkor szeretem ha inkább a munkát választom és együtt élek vele) és emellett primitív, müveletlen ember, azzal együttmaradni egyenlö azzal, hogy soha nem jutsz semmire az életben, viszont hallgathatod, hogy ö a családfenntartó, és belöle élsz, kihasználod, stb.


Ha van egy kis eszed, akkor csomagolsz, keresel más lakáslehetöséget és tanulsz!

2017. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd senkinek, hogy a tanulásban hátráltasson. Önző és irigy a barátod, nyilván nem akarja, hogy tanultabb legyél nála, vagy idővel jobban keress, mert rögtön komplexusa lesz, így kellesz neki, hogy legyen kit elnyomni.

Nekem a párom bevállalta, hogy kisegít addig, ameddig tanulok, holott én már 23 éves vagyok.

Fizeti az albérletet, az élelmiszer több, mint felét, én csak a bérletemre és az iskolával kapcsolatos dolgokra keresek most.

Keress olyan párt, aki támogat, és legalább az érettségit mindenképp tedd le. Azzal se könnyű önmagában, de 8 általánossal csak még nehezebb

2017. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségit le lehet tenni 2 év alatt is, igaz akkor nagyon bele kell húznod. Ha estire mész, akkor heti 2x kell bejárni max 3x és tudsz mellette dolgozni.


Gondolom nem az az álmod, hogy takarító vagy konyhalány legyél, pedig 8 általánossal semmi esélyed másra.


Mit reagálnék rá? Azt hiszem pofán röhögném, visszaköltöznék a szüleimhez, elmennék esti sulira és mellette dolgoznék. Azért mert a pasim egy lusta lúzer, ne csessze el az én életemet is. Vagy egy olyan mellett akarod leélni az életed akinek se sulija se szakmája, nem ért semmihez és minimálbéren akartok tengődni eletetek végéig egy sz.ros albérletben? Nem mellesleg ha egy kicsit is számítanál neki, akkor támogatna. Pláne a tanulásban.

2017. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindent leírtak már. Esti suli mellette munka és ezt a parasztot elhagyni mert csak visszahúz.

A munka fontos a nyugdíj miatt (is) és az esti sulival tudod a kettőt egyszerre. Ami a párod hozzáállását illeti szeretnéd ha ezt a példát mutatná a gyerekeiteknek? (tudom még távolabbi de ha ezzel a pasival komolyan tervezel bele kell gondolni) Eleve milyen ember az aki szerint a 8 általános pont elég? Eleve mire is elég? Szerintem ez az önmagunkkal szembeni igénytelenség netovábbja.

2017. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó döntés az érettségi! Sokkal több lehetőséged lesz érettségivel. Jobb munkát kaphatsz, esetleg felvételizhetsz OKJ képzésre, vagy akár egyetemre, főiskolára is. És persze jobb munkát is kaphatsz jobb fizetésért érettségivel, mint anélkül. Ha ezt a barátod nem érti meg, akkor végtelenül ostoba. Ne engedd, hogy visszahúzzon! Ha ezért szakít veled, akkor nem kár érte. Jön majd ennél ezerszer jobb.
2017. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ha megfogadod a barátod tanácsát, akkor azt akkor fogod bánni, amikor X év múlva 3 gyerekkel elhagy, egy fiatalabb csinibabáért, és akkor, hogy fogod túlélni? Minimálbérből 3 gyereket kell felnevelned, iskola, étkezés...


Ha van lehetőség a jóra, jobbra, a fejlődésre, egy igazi társ azt választja és nem állít az útadba akadályokat!


Ez a férfi nem akarja, hogy fejlődj, hogy több legyél mint ami vagy, hogy jobb lapokat kapj, mint amit az élet osztott! Pedig egy társ ezt akarja. És támogat is benne.

2017. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne is gondolkodj, hagyd el ezt a pasit. Lehúz a szintéjére, örök vesztes, lúzer. Gondolom az a típus, aki mindig tervez miből csinál majd pénzt, persze igazán soha nem jön össze, irigyli akinek van, de tenni érte normális (tisztességes) úton azt semmit. A másik, persze neki jól jönne, ha segítenél fizetni a költségeket. Amúgy hogyne számítana az értettségi, sokkal több lehetőséged lesz és kikerülsz ebből a közegből ahol most mozoghatsz.
2017. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!