Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mikor költöznél össze a pároddal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor költöznél össze a pároddal?

Figyelt kérdés
2 hónapja vagyunk eggyütt . Ő albérletbe lakik én otthon a szüleimmel. Előtte úgy terveztem, hogy még legalább 1 évig otthon élek. Ez nyilván nem lesz kivitelezhető . Hülyeség lenne pár hónap múlva összeköltözni vele. Szeretném csak anyagi aggályait vannak. 24 N

2017. szept. 30. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Amíg anyagilag nem vagy független, addig nincs értelme. Én a volt párommal és a férjemmel is pár hónap után összeköltöztem, de a megélhetésünk felét fizetni tudtam.
2017. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Külön lakásban lakom, ami a családunké, szóval esetemben az összeköltözésnek semmi akadálya nem lenne. Az egyetlen bökkenő csupán, hogy nincs párom, nincs szerencsém a szerelemben. Valakinek boldog párkapcsolata van, valakinek pedig lakása van, nem egyszerű az élet.

Egyébként a lány, akit szerettem, pont olyan helyzetben van, mint te, hogy már összeköltözne a barátjával, de nincs saját lakásuk és anyagilag egyelőre nem tudják megoldani, sajnálom egyébként, mert attól, h nem viszonozta az érzéseimet, én még örülnék ha megtalálná valaki mellett a boldogságát.

Szerintem ha igazán erős a kapcsolatotok, akkor ezt az időszakot is simán túl fogja élni, meg végül is még nem vagytok olyan régóta együtt, szóval nem feltétlen baj, ha nem rögtön cuccoltok össze, nyilván lakva ismerszik meg az ember, de nem kell elkapkodni. Nem tudom, milyen lehetőségeitek vannak, de próbálj meg valami jó állást megcsípni, ami jól fizet, úgy már sokkal könnyebb lesz az összeköltözés.

2017. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kapcsolattl függ, de azt mondanám, hogy még egy kicsit azért várjatok. Először legyetek biztosak benne, hogy tényleg képesek vagytok együtt lenni hosszabb ideig. Amíg tart a rózsaszín köd, addíg nem feltétlenül látod meg az esetleges hibákat, összeférhetetlenségeket. Szerintem elég gáz összeköltözni, majd fél év után rájönni, hogy mégsem működik és vissza az egész.

Meg nálam feltétel lenne az anyagi biztonság saját részről. Nem szivesen laknék másnál úgy, hogy a költségekből nem tudom kivenni a részem. Egyébként miért nem kivitelezhető, hogy otthon lakj még egy ideig?

2017. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A költségek felét tudnám állni csak a férerakás menne nehézkesen. Egy ideig biztos nem számíthatok nagyobb fizetésre, bár nem vagyok túl fizetve de reálisan kb 20e Ft- tal kaphatnék többet máshol. Olyan nagyon jó álláshoz meg nagy szerencse kellene.

Azért merült fel az össze költözés mert ő már albérletben él általában nála vagyunk , mivel hozánk nem jöhetünk. ( kicsi a lakás). Szóval ha nem is élek ott valahogy aköltségekbe be kéne szálnom. Ebbe is kérnék tanácsot.

2017. szept. 30. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj csak ezt nektek kell megbeszélni. Nagyjából határozz meg egy összeget, amit gond nélkül minden hónapban ki tudnál adni a közös költségekre. Vagy azt is megbeszélhetitek, hogy mondjuk te fizeted a rezsit, ő az albérletet vagy valami hasonló. Vagy fizet ő minden ilyesmit, te pedig megveszed a kaját, tisztítszereket, meg ami kell a háztartásba. Szerintem ahány kapcsolat annyiféle képpen csinálják ezt. Kérdezd meg, hogy ő hogy szeretné, mi lenne neki megfelelő. Mégis csak az ő lakása. Szerintem tudtok valami kompromisszumot találni.
2017. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha látsz pénzügyi aggàlyt, szerintem nem hülyeség, hogy halogatod még egy ideig.

Mi 1,5 év után fogunk, nálunk nem okoz gondot a felezés, mindketten félre tudunk rakni és idővel saját lakás is lehet belőle.

Ha nekem sem lenne tartalékom a kötelezők kifizetése után akkor szerintem én sem vállalnám.

2017. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor anyagilag független vagyok (nem anyuci apuci tart el, és nem is a párom), és ha a kapcsolat is megérett rá. Például pár hónap után biztos nem. Mi 1 éve voltunk együtt, mikor összeköltöztünk. (amikor mindnkettőnknek lett munkája) Pont ideális volt. Nem volt már korai sem, mert azért nem egy általam alig ismert pasival akartam összeköltözni, de nem is húztuk mint a rétestésztát.
2017. okt. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

7. vagyok, véletlen elküldtem. Még annyit, hogy nálunk összeköltözés óta közös kassza van. A férjem javasolta, pedig többet keres. Összedobjuk a fizetésünket, kifizetjük a kötelező dolgokat, utána a maradék egyik részét félretesszük közös megtakarításnak, a másik részét elfelezzük és ebből költünk saját dolgokra, közös programokra, az évfordulóinkra, szórakozásra, vagy valami extra közös kajálásra ami nem minden hónapban van. (kínai kaja,meki, gyros kfc, éttermi pizza). Persze a közös kasszához olyan minőségű kapcsolat is kell, ahol a bizalom elég erős, különben viták lesznek a pénz elköltéséről. Nálunk sosem voltak ilyen problémák. Hasonlóan gondolkodunk a pénzről. Nem szórjuk a pénzt fölöslegesen, tudjuk hogy kell megtakarítás és nem jó elverni mindent, és hónapról hónapra élni stb.


Úgy voltam vele, hogy összeköltözni csak azzal fogok, akivel közös jövőt tervezhetek, aki a férjem lesz. Nem láttam értelmét annak, hogy kvázi minden második pasimmal összeköltözgessek, majd fél év múlva szét, mert mégsem működik. Inkább vártam a megfelelő társra, akiben biztos voltam. Nem is éltem együtt mással, a férjemen kívül.

2017. okt. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 30 voltam amikor párommal összejöttünk, első randink után nála aludtam, túl voltam egy váláson.Munkahelyem volt, de már akkor is 3x annyit keresett mint én.Értelme nem volt halogatni sokáig az összeköltözést, természetesen nem albérletben, hanem az ő házában.

Működött, működik a mai napig is, több mint két éve.Elfogadta a gyermekem, így fogadott el, ahogy vagyok.


Ezt nektek kell érezni, de szerintem egy komoly kapcsolathoz hozzátartozik az együttélés.

Az anyagiakhoz nem tudok hozzászólni, mert ez is a ti megegyezéseteken alapszik.

Én volt, hogy hónapokig itthon voltam, nem volt gond belőle, sőt!De mostmár untam az itthonlétet, megint dolgozok, bár ő anno azt mondta, a fizetésem költsem amire szeretném.Hát én inkább ithonnra költöm.

2017. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#itthonra
2017. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!