Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan érzem sértőnek, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem sértőnek, ha párom úgy akar közös kasszán lenni, hogy kb. harmada annyi a fizetése, mint az enyém?

Figyelt kérdés

Én egyébként nem vagyok oda ezért a közös kassza ötletért, de ő ragaszkodik hozzá. Így meg nyilván nincs ínyemre, hogy az én pénzemet szeretné költeni.

30-as korosztály vagyunk, és ő a férfi.



2017. okt. 22. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
7%

Szóltál már neki, hogy sosem akarsz férjhezmenni és gyereket vállalni?


Ha szóltál, akkor rendben van a különkassza, amúgy fogalmam sincs, mi bajod a közössel. Lesz olyan, mikor majd gyereket vállaltok, és te majd kapsz pártízezer forintnyi gyedet vagy gyest, ő meg majd dúskál a 100ezerforint feletti nettójában.


Ha terveztek gyereket, gyakoroljátok csak előre a közös pénz beosztását. Ha nem, világosítsd fel, hogy mivel sosem lesz semmilyen közös dolgotok, nem akarsz közös kasszát sem.

2017. okt. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a párom nettó 145 ezret hoz haza. Én nettó 250 ezret, de mégis közös kasszán vagyunk. Nem vagyunk házasok, de együtt élünk. Sokkal egyszerűbb és praktikusabb így. De nemcsak ez az oka, hanem elvekből is. Ha már megbízunk valakiben annyira, hogy összeköltözünk vele, akkor ne csak a pozitív hozadékot fogadjuk el, hanem a negatìvumot is. Te könnyedén ki tudsz majd fizetni egy 2 hetes thaiföldi nyaralást, de az ő
2017. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%
Fizetéséből egy egyhetes balatoni út sem fog kijönni. Ezt a helyzetet h oldjátok meg? Erre is gondolni kell...
2017. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ne menj bele, ha ragaszkodik hozzá, akkor nem költöztök össze és kész.

Én megértem az álláspontod, bizalom ide vagy oda, még csak most lép magasabb szintre a kapcsolatotok (az összeköltözéssel ugye), azért furcsa lenne egyből közös kassza,pláne hogy ilyen nagy a fizetésbeli különbség. Még az sem biztos, hogy így működni fog a kapcsolatotok, hisz lakva ismerkszik meg jobban az ember. Majd ha eltelik x idő együtt élve is, és jól működtök együtt, esetleg mégis lesz eljegyzés, gyermekvállalás, vissza lehet térni a témára. De egyenlőre én is korainak gondolnám a közös kasszát.

2017. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kár volt belekevernetek a gyerek témát, nem lehet gyerekem és tud róla. Arról, hogy nem akarok házasodni, arról is tud, nem palimadárnak tartom, hanem párkapcsolatot szeretnék tőle.

Okkal írtam, hogy olyan, mint egy kiskirály, olyan kiadásokat tervez, amit ő sehogy se engedhet meg magának.

Vannak számomra meredek ötletei, venni ilyen-olyan új dolgokat, amikbe beleszáll 30 ezer Ft-tal, mert annyia van, én meg tegye k hozzá 150-et.

2017. okt. 22. 18:17
 16/24 anonim ***** válasza:
Ennek a "kapcsolatnak" meszeltek.
2017. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki ezt a kérdést és nem lesz több problémád vele, kérdező. Ha mondtad neki, hogy ez neked így nem pálya és akkor is erőlteti akkor nem oké ez a kapcsolat (vagyis a kapcsolat ezen része mert a többit nem tudom). Normálisan meg kellene tudd beszélni vele, hogy nem költötök olyasmire ami neked nem fontos és mégis te kellene többet beleadj.
2017. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
#15: nem költöznék vele össze. A saját pénzét költse.
2017. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

kirúgandó

50esF

2017. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, ő akkor felejtős.
2017. okt. 23. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!