Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi baj az eltartott életformával?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi baj az eltartott életformával?

Figyelt kérdés

Mármint, azzal, ha egy pár megegyezik, csak a férj dolgozik, a feleség meg otthon van, a hobbijának él, és kész.

Ha anyagilag nem okoz gondot a párnak. Ugyanúgy fizetnek neki magánnyugdíjpénztárt, egészségbiztosítást, szóval mindent, még jobb nyugdíja is lesz, mint annak, aki ledolgozott 40 évet.


Akkor miért néznek sokan ferde szemmel, ha egy 20-22 éves lány inkább eltartatja magát érettségi után (helyett), ahelyett, hogy továbbtanulna?


2017. nov. 17. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Én inkább azt mondom, hogy tanuljon is tovább, legyen egy jó végzettsége, mert nem garantált, hogy valaki életed végéig el fog tartani. Így kell ezt okosan csinálni.


Amúgy szerintem semmi gond nincs vele, én is szeretném majd eltartatni magam, de mellette azért dolgozgatni is akarok.

21L

2017. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert így nem lesz belőle harcos feminista "nőtárs", akinek a frusztrációját a politikai mozgalmuk érdekében lehet használni.
2017. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Mert ezek az eltartottak általában azok akik mindenkivel úgy viselkednek, mintha a s**ükből rántotta volna elő őket. Lenéző "mi gazdagok vagyunk ti meg nem" stílus, állandó hencegés és végig úgy csinál - talán el is hiszi a végére - hogy ezt Ő ÉRTE EL. Holott nagyon nem. Váláskor meg sarcolgat, harácsol és ha van gyerek megint semmi munkával él jól (bazi nagy gyerektartás, és általában nem a törvényileg kötelezett minimum) és sarcolgatja az államot is, mert ő "egyedülálló szülő".


Amúgy nem gond, de akkor legyen kimondva: ő egy ribi, prosti aki a testéből él. Az, hogy csak egy állandó kuncsaftja van nem teszi jobbá a natúr ribiktől.

2017. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően semmi baj nincs vele, viszont csak akkor működik, ha ebbe mind a két fél önként belemegy, és lefektetik a szabályokat. Nálunk is ez volt mindig. Apu cégvezető, anyunak a végzettsége ápolónő. Miután harmadik gyerekként megszülettem, osztottak szoroztak és úgy döntöttek, hogy mivel szerencsére apu fizetéséből jól megélünk, ezért több hasznot hajt a családnak, ha anya itthon marad, mintha dolgozna minimális fizetésért. Vezeti a háztartást, felnevelt három gyereket, próbálja apáról levenni az itthoni terheket, apa meg ennek megteremti ennek az anyagi hátterét.

Szóval ez láthatóan működik, de mint mondtam ez nem elvárás volt, és igaz, hogy nem bejelentett munkája van anyának, de szerintem rengeteget dolgozik így is. Manapság viszont inkább ezt úgy képzelik el a lányok, hogy férfi dolgozik, ő otthon van, vásárol, meg pihenget addig amíg a takarítónő kitakarít, meg a futár meghozza az ebédet. Ez így szerintem többnyire működésképtelen.

2017. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Igazából ezt az adott pár tagjainak kell eldönteni, hogy megfelel-e neki ez így, vagy sem. Ha férfinek jó az hogy csak ő dolgozik, akkor legyen. (De akár fordítva is előfordulhat.)

Mondjuk a magam részérőr férfiként én biztos nem mennék bele ilyen kapcsolatba. Bár nekem alapjáraton nem cél a nagy kereset, inkább a több szabadidő és a nyugalom hangsúlyosabb.

2017. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

2-es, vagy esetleg azért, mert a kapcsolattal is történhet bármi, a férfi megbetegedhet, meghalhat, megszűnhet a munkahelye, szakíthatnak, stb. az eltartott nő meg mehet a híd alá.

Ahhoz kell inkább frusztráció, hogy mindenbe a feminizmust lásd bele :)

2017. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Carragher_x ***** válasza:
88%
Ha nem zavar, hogy végső soron egy totálisan kiszolgáltatott gyerek maradtál, akkor az égvilágon semmi.
2017. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az a bajom vele, hogy bizonytalan, ki tudja meddig tart és nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerül vele a nő. 20-22 évesen kicsi rá az esély, hogy azzal a partnerrel "örökké" tartson. és akkor ott lesz 30+ évesen, végzettség nélkül, nulla munkatapsztalattal. és kevésbé fiatalon már kisebb az esély rá, hogy megint talál egy férfit, aki biztosítja neki az anyagi jólétet. A másik oldal még az, hogy engem nem elégítene ki az otthonlét, a házimunka... szeretek a szakmámban dolgozni.
2017. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A 20-22 évesen semmi baj nincs ezzel. Kati éli világát, minden csupa vattacukor. Aztán sajnos Kati belép a 30. életévébe és a cukros bácsi már cseréli is le a fiatalabb, csinosabb, feszesebb modellre.
2017. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki csak otthon ül, netán eljár shoppingolni, barinőzni, takarítónő végzi el az otthoni dolgokat, az egy szimpla lusta élősködő.

A háztartásbeli asszony azért más tészta, mert ő viszi az összes házimunkát, többnyire gyerekekkel van otthon. Tehát csinál valamit a seggvakaráson és a pénzszóráson kívül.


De mindkét esettel az a legalapvetőbb probléma, hogy kiszolgáltatott helyzet. A férj/pasi bármikor lebetegedhet hosszabb időre, elvesztheti a munkáját, lecserélhet egy fiatalabb pipire, és akkor ott áll a nő x év munkaviszony nélkül, netán teljesen tapasztalatlanul, és ki van dobva, mehet amerre akar. EZ A PROBLÉMA az eltartottsággal.

2017. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!