Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltartott lányok, nők, ti nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltartott lányok, nők, ti nem féltek?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok itt elsősorban, akik teljesen a párjuktól/férjüktől függenek anyagilag saját döntésből (nem azokra, akik babával vannak otthon), és nincs végzettségük/valamire való munkaviszonyuk.

Sajnos velem is ez a helyzet most. Van ugyan 2,5 év ledolgozott időm (ebből vmivel több, mint 1 év egy helyen), de még 2 évig egyetemre fogok járni, közben csak részmunkaidőben tudok dolgozni.

A férjem mindenben támogat, anno családi okok miatt nem volt lehetőségem továbbtanulni rögtön érettségi után.

Dolgozom ugyan diákmunkán, de keveset keresek, így minden lakhatással kapcsolatos kiadást (rezsi, lakbér, kaja nagy része) a férjem fizet, én csak a bérletem, tankönyveim, ruháim veszem.

Ha valami töténne, ott kéne hagynom a sulit, és visszamenni dolgozni, mivel nem keresek annyit, hogy eltartsam magam, a szakomon pedig nincs levelező képzés.

Meglep, eltartott lány ismerőseim mennyire nem aggódnak ezen, holott van, akinek még semmi munkaviszonya nincs, van, aki tanult, de otthagyta, ill van, akinek szakmája sincs. Mert hogy minek, keres a férjük eleget, válás esetén mindennek úgyis fele-fele.

Abba senki nem gondol bele, hogy mi lesz, ha a férjjel történik valami, mert hogy ezen majd ráérnek akkor parázni, ha megtörtént, senki sem kívánja megmmérgezni a mindennapjait ok nélküli aggódással.

Én viszont tartok ettől, és azon vagyok, hogy a lehető leghamarabb elvégezzem az egyetemet, aztán megyek is vissza dolgozni, nem akarok kitartott lenni.


2017. okt. 27. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

"mi lesz, ha a férjjel történik valami"


Életbiztosításról hallottál már? Nekem van egy havi 5000 forintos életbiztosításom a párom nevére, hogyha meghalnék balesetben, azért 35 milliót fizet, hogyha meghalnék csak úgy (pl betegség), akkor 20 milliót. Neki. (Nem, olyan csak a filmekben van hogy ezért titokban megölet bérgyilkossal.)


Ez az egyik legjobb ilyen a piacon, de gagyibbakat is lehet találni bőven, amik hasonló pénzért néhány milliót fizetnek már minimum.

2017. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Te nem vagy kitartott, egyszeruen csak kevesebbet keresel egyelore mint a ferjed. Sok normalis parnal mukodik ez igy, hogy amig az egyik suliba jar, a masik dolgozik, hogy utana mindkettojuknek jobb legyen.


Aki tenyleg kitartott az nem aggodik ezen, mert ha az aktualis fonkovel tortenik valami, keres egy masikat.

2017. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elozo kerdesed ota sem ertetted meg, hogy te nem vagy eltartott/kitartott no.
2017. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig ezen hisztizel?


Már az előző kérdésednél is elmondtuk, hogy a te dolgod MÁS.


Én is eltartott vagyok, mert tanulok, mellette alkalmi melóim vannak.

Nem félek... 18 évig lett volna okom félni, mertha a szüleim meghalnak, kiskorúként mehetek intézetbe.


Ha a kedvesemmel valami történik, akkor suli passziváltat és megyek teljesbe dolgozni.

2017. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Na, ezt jól megfogalmaztam.


Szóval "eltartott".A kedvesem többet keres, de a magam dolgait megveszem meg a konyhai cuccok jó részét is én állom.


Te sem vagy eltartott, mert van bevételed, csak kevesebb.

2017. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem valamilyen szinten jogos az aggodalmad. Én sem voltam teljesen kitartott, 8 órás diplomás minimálbérnél nem sokkal kerestem többet, de kb tized annyit kerestem mint a párom. Ez igenis frusztráló helyzet. Nekem is a tanulás volt az első gondolatom, hogy ezt kompenzáljam, de nekem pl. volt párom ebben nem támogatott. Bennem amiatt voltak ezek a problémák felszínen mert tudtam, hogy ennek a kapcsolatnak záros időn belül vége lesz. Ha nem is tudatosan de van valami szerintem a háttérben ami miatt ezeken gondolkodsz. Ha egy stabil házasságod lenne, szerintem ez nem lenne kérdés. Képeznéd magad magadért és kettőtökért.
2017. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Stabil a házasságom, nem megcsalástól félek, hanem hogy történhet a férjemmel valami baj, betegség, baleset...

Tudom, velem is történhet, de magamra igyekszem vigyázni, magamért nem aggódok úgy.

Ez nem a bizalomról szól, ez aggodalom.

2017. okt. 27. 13:11
 8/17 anonim ***** válasza:

7:


Baleseti- és életbiztosítás.

2017. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

"Mert hogy minek, keres a férjük eleget, válás esetén mindennek úgyis fele-fele. "

Ezt nagyon-nagyon rosszul tudják a kedves ingyenélő (és itt nem arról van szó aki dolgozik is vagy tanul, vagy gyereket nevel) hölgyek.

Válás esetén csak az lesz közös amit bevittek a kapcsolatba, vagy a kapcsolat alatt közösen szereztek. Semmi más.

Ha a férfi meghal az örökös soha nem a házastárs hanem az egyenesági vér szerinti legközelebbi rokon, pld gyerek, unokaöcs.

Igen láttam már olyat hogy lomtalanitott a pasi és a nő 40 évesen ment az anyjához vissza egy bőrönddel, mert kellett a hely a 23 éves fruskának.

Apszolut jogos a kérdés.

2017. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9:


"Ha a férfi meghal az örökös soha nem a házastárs hanem az egyenesági vér szerinti legközelebbi rokon, pld gyerek, unokaöcs."


Életbiztosítást annak a nevére írathatsz, akinek csak akarsz a világon.

2017. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!