Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Csak nem túl gyors 1-2 hónap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nem túl gyors 1-2 hónap után már összeköltözn?

Figyelt kérdés
Lehet azért mert fiatal vagyok (20), de nekem talán még fél év se lenne elég. Nem akarok ilyen rövid idő után egyből költözködni. Az miért nem elég ha eleinte csak ott alszunk a másiknál vagy 2-3 napot együtt töltünk? (persze később majd összeköltöznénk, de nekem nagyon gyors és ijesztő hogy pár hónap után már sokan megcsinálják) Azért gondolom így mert még túl fiatal vagyok?
2017. dec. 10. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy azért gondolkodsz így. Egyetértek veled, be kell tartani a fokozatosságot. Ha te nem akarod, akkor még főleg ne menj bele...
2017. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen gondolkodsz, és érettebben mint néhány 30as éveiben járó ember. Olyannal nem költözünk össze, akit nem ismerünk. Amíg nem látod a legrosszabb oldalát, nem jönnek ki azok a dolgok, amik zavarnak benne, vagy amit szerinted rosszus csinál stb. Fél év még kb nászutas időszak, amikor nem látod a negatívumokat a párodban. Évek kérdése valakit megfelelően megismerni, nem pedig hónapoké.

Hiába tudtam az első perctől, hogy a párom számomra az igazi, 4 év után költöztünk össze, mert mindketten így éreztük helyesnek. Hiába nagy a szerelem, ha nem vagytok képesen az ellentétek miatt egy fedél alatt élni. Pont a napokban olvastam egy érdekes cikket a kapcsolat 5 fázisáról. Az, hogy meglátod a hibáit, és meginog a hited a kapcsolatban csupán a harmadik! fázis. De sok ember már itt befejezi a kapcsolatot. És általában az első vagy második fázisban költöznek össze. Majd ha túljutottatok a holtponton, igazán ismeritek egymást és eljuttok az ötödik fázisba, akkor össze lehet kötni az életeteket. De addig semmiképp.

2017. dec. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

De mi van abban ha összeköltöztök? Nem kell eladd az addigi lakásod, akár még albérletet is fizethetsz a régi helyeden amíg a barátoddal dűlőre juttok. Nem tetszik valami, összevesztek mehetsz vissza a régi helyedre.


Szerintem ha valakit tényleg meg akarsz ismerni akkor annak az a legjobb módja, hogy együtt éljetek. Ez nem házasság, nem komoly kapcsolat amiből ne lehetne kilépni ha neked valami nem tetszik.

Ha meg húzzátok évekig a dolgot és a kevés találkozásnak hála csak évek után jössz rá, hogy talán mégse olyan mint aminek elképzelted akkor jobb lesz, hogy elpazaroltál rá egy csomó időt?

2017. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

annyi pontosítást hozzáfűznék, hogy amit írtam akkor áll ha komolyan gondolod a dolgot és meg akarsz állapodni.


Nyilván aki össze akar költözni az meg akar állapodni és nem csak dugni.

2017. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon gyors, ne tedd. Az ember bizonyos ideig képes csak képet mutatni. Igaz, lakva ismeri meg egymást két ember, ezért olyan sokat sem érdemes várni.

Jól gondolkodsz!

30F

2017. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Barmilyen korban komolytalan dolog 1-2 honap utan osszekoltozni.

2017. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha korainak érzed, akkor ne tedd. Én a magam részéről 2 hét után költöztem össze a párommal, akivel azóta már összeházasodtunk és babát várunk. Nem voltam sokkal idősebb nálad (21), viszont az exemmel én sem költöztem volna össze, másfél év után sem, nemhogy pár hónap (hét!!) után. Szerintem a megfelelő partnerrel viszont tulajdonképpen mindegy az időzítés.



Amúgy meg én személy szerint mindig is inkább a "hamariság" híve voltam, inkább költözzünk össze 1-2 hónap után és derüljön ki még ott és akkor, hogy ez nem működik, lépjünk tovább mindketten még amíg nem öltünk bele éveket az életünkből és időnkből egy olyan kapcsolatba, aminek semmi értelme nincs. De ez csak az én személyes véleményem, nekem ez értelmesebbnek tűnik, mint három hónapot csak arra várni, hogy lefeküdjünk, hátha tényleg nem kihasználni akar, majd még évekig csak heti kétszer találkozni, mert úristen, milyen az már, hogy tapadok, kell a "személyes tér", és ezt követően x év után úgy összeköltözni, hogy tulajdonképpen semennyire sem ismerem a másikat és rájönni, hogy igazából nem is illünk össze, de már a fiatalságom elúszott és amúgy családra vágynék, de 3x évesen ezt már majdhogynem késő nulláról kezdeni. Drasztikus példa, de még mindig rosszabb, mint az, ha összeköltözök valakivel 1-2 hónap után majd egy hét múlva visszacuccolok a régi helyemre, mert nem jött össze. Mert ez utóbbi esetben ez a legrosszabb ami történhet, mást nem veszítesz. Lehet lepontozni.

2017. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1-2 hónap ltalában tényleg gyors, de majd 30 körülmár látod te is, hogy nem akarod feltétlen évekig húzni. Illetve, ha belátható időn belül (3-6 hónap) ellenérzésed van még mindig az összeköltözéssel, lehet az a kapcsolat nem az igazi.

Mondjuk mi kb 2.5 hónap után költöztünk össze, mert úgy adta az élet, de ebben az időben is együtt voltunk sokat. Megbeszélünk azóta is mindent normális emberekhez mérten. Évek óta együtt vagyunk, szeretjük egymást. Szerencse kérdése is.

2017. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én lényegében kb. 30-35 együtt töltött nap után költöztem ki a páromhoz.


1000km-re éltünk, és a távolság miatt a félév során kb. ennyit tudtunk találkozni, de hiányoztunk egymásnak, nap mint nap vágytunk a másikra és úgy döntöttem, mivel otthonra nagyon nem köt semmi, jövök.


Egy éve élünk együtt és kisebb vitákat leszámítva minden tök jó.

2017. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónap után költöztünk össze, mert úgy hozta a sors. Sokat veszekedtünk, úgyhogy nem tartottam kifejezetten jó ötletnek, de mindkettőnk lakhatási viszonya változott olyan irányba, hogy ez tűnt praktikus megoldásnak. Összeköltöztünk, mostmár 1,5 éve és a többnyire kimerültségből, kevés találkozóból fakadó viták teljesen megszűntek. Jól megvagyunk és nem is dönthettünk volna jobban. A sors nagy játékos, valószínű ha nem így alakul az életünk, már nem lennénk együtt.

Abszolút kapcsolat függő, hogy kinek mikor jön el az idő és pozitív, vagy negatív végkimenetelű lesz e a kapcsolat. Én 26 évesen már nem láttam értelmét tologatni az összeköltözés témát, amikor adott a szituáció és a lehetőség.

2017. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!